Syn Londýna

V podzemí Londýna je skryté město plné přízraků a zázraků, kde divocí vlakoduchové uhánějí po kolejích a tanečníci se skleněnou kůží ozařují ulice svými žhnoucími žílami. Právě takové místo objeví při svých toulkách metropolí nad Temží mladá Beth Bradleyová, středoškolačka právě vyhozená ze školy a fatálně zrazená svou nejlepší kamarádkou… A to ještě netuší, že brzy bude muset k záchraně „Jiného Londýna“ naverbovat naprosto fantastickou armádu.Syn londýnské City je originálním románem z rodu městské fantasy, který ctí a přitom překračuje pravidla žánru a staví je do nového světla. Je také příběhem o rodině, přátelích a netvorech a o tom, jak těžké někdy bývá rozeznat, kdo je kdo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225883/big_syn-londyna-ODR-225883.jpg 3.763

Mrakodrapový trůn 1.

Literatura světová, Fantasy

Vydáno: , Paseka

The City's Son, 2012

Kniha Syn Londýna

Roseblood
06.01.2021

Co miluju skoro více než horor je opravdu dobrá urban fantasy. Dlouho mě žádná neoslovila tak jako tahle.Opravdu jsem si knížku neskutečně užila. Je neskutečně originální a čtivá.

Rozhodně doporučuju.

hodnocení: 5/5*

kachnat
21.11.2020

Skvěle psaná městská fantasy. Hezký příběh plný zvláštních postav.

renefer
10.04.2020

Tohle je takové techno- fantazy, žárovky a sochy bojují proti jeřábům a lešení, do toho houká duch lokomotivy a bodá ostnatý drát. Pro mě těžko představitelné, proto raději zůstanu u staré dobre urbanfantazy a nebudu se pouštět do žádných větších akcí :)

Podegra
16.06.2019

Svět velmi nápaditý,ale ústřední dvojka Syn Londýna a Beth jako průser. V knihách urban fantasy se často objevuje nějaká dvojce v různých vztazích,ať už sourozenci,přátelé,spolupracovníci,milenci a jiné kombinace zmíněných,kteří se úžasně doplňují.Ale tady mi přišlo,že je jeden druhému na obtíž,pak se to zas zvrtlo z ničeho nic o180stupňů,a zkrátka celé mi to přišlo nevěrohodné.Tanečnice v lampách,živé sochy,svět za zrcadlem,vše ok,ale ti dva...no way.

Ebon
01.03.2019

Bezesporu originální příběh s neskutečně barvitě popsanými entitami spiritů jako z WoD bohužel sráží Beth, která mě místy přímo srala..

Klarkah1
14.02.2018

Originální, fantastický příběh, který Vás strhne do děje. Krásně psaná kniha s mnoha zvraty.

Teclaireddy
21.09.2017

Souhlasím s většinou komentářů. Kniha je opravdu originální a probudí vaši představivost. Příběh jakž takž dává smysl (trochu jsem se bála, že to bude jedna z knih, jejichž svět je sice hrozně promyšlený a originální, ale dějová linka jaksi nijaká). Mile mě překvapil nečekaný závěr. Akorát ty postavy - dost šablonovité a nevěrohodné...škoda, že jim autor nedal tolik hloubky jako (ne)živému městu. A také mi vadilo, jak Beth téměř bez údivu akceptovala všechny podivnosti města (ale naopak se mi líbila myšlenka, že si běžní obyvatelé nevšímají, co se kolem nich děje).
Rozhodně mi však tato kniha zůstane v paměti...možná se zkusím podívat na lampy rozostřeným zrakem a přiblížit se trochu blíž k sochám :).

YA-girl
19.08.2017

Moje první setkání s "urban fantasy", takže nedokážu posoudit, jak moc "vybočuje z řady", jak tu někteří psali. Líbilo se mi to ale moc, bylo to neskutečně originální a čtivé a těším se na další díly :).
MOŽNÁ SPOILER - Za co ubírám hvězdičku, je takové to už trochu klišé, kde se z obyčejné holky opět stala v podstatě "supergirl", které kdyby nebylo, tak nikdo z ostatních hrdinů nevyhraje asi ani jedinou bitvu - a to i přesto, že prvních pár kapitol vyprávěl sám Syn Londýna, takže jsem měla dojem, že to tentokrát bude o něčem jiném... :)