Na poště

Zcela první Bukowského román z roku 1971, v němž se poprvé v celé své kocovinové kráse představuje autorův neblaze proslulý antihrdina a alkoholické alter ego Hank Chinaski. Román je jedinečnou kronikou autorových osudů z padesátých a šedesátých let, kdy se pouze kurvil, chlastal, sázel na dostizích a kazil si zdraví coby poštovní doručovatel a úředník. Jeho tehdejší pracovní a milenecké peripetie říznuté vysokoprocentním cynismem a sardonickým humorem vycházejí v novém překladu Boba Hýska....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/194380/na-poste-T9z-194380.jpg 4.2724

Henry Chinaski (1.)

Vydáno:, Argo

Post Office (1971)

Kniha Na poště

BernardBlack

Stejně jako Chinaski/Bukowski se rád přitisknu k teplé prdelce či vychlazené lahvince:)
Autorova klasika, syrová a špinavá kniha, plná černého humoru, deziluzí a marnosti boje s větrnými mlýny (taková "poštovní Hlava 22":)) aneb jak hlásá Charlesův náhrobek "Don´t Try":)

Grepp

Túto knihu, presne s týmto istým obalom, som čítal v lete r. 2000, bol to môj prvý Bukowski, na tie pocity sa nedá zabudnúť ani po rokoch.

martunka

Tak tohle mě rozhodně bavilo.

Kutcho

Jednoduché dielo, ale tak úprimné, zábavné a dobre napísané, že sa inak nedá. Pán Bukowski sa so životom nemaznal.

zdenka4808

První polovina je napsaná velmi vtipně, zvláště práce pošťáka je popsána velice trefně. Konec už mě tolik nebavil.

Jerry33

Velmi svizne a vtipne napsana kniha,ted ji ctu i v anglictine a i ji v anglictine shanim..(pokud ji nekdo zde prodava dejte vedet..diky) ctu ji na mobilu..v pdf..

DuchDoby
15.12.2018

Bukowski je můj oblíbený autor. Příběhy ze života podávané naturalistickou formou, která někdy působí dost vulgárně. Ale takhle vypadá něčí život za což dotyčného nejde soudit.
Jděte do toho po hlavě a starého prasáka Charlese budete pak už jen milovat.

Alex_Jura
08.12.2018

Za mě nejoblíbenější Bukowski. Předtím i potom jsem od něj leccos četla, ale tohle je něčím jiné... syrové, nahé, svým způsobem bezbranné. Hank byl celá středoškolská léta moje platonická láska. Ale doma bych ho mít nechtěla :.)