heavy66 heavy66 komentáře u knih

Král Krysa Král Krysa James Clavell

"...Klec povolila a Adam se vrhl na žrádlo a zhltl je. Pak si odpočinul a s novými silami se vrhl na další klec a po jisté době zhltl i maso, které bylo v ní. Eva se k němu připojila, a pářili se a sháněli potravu společně. Později se zřítila celá jedna strana krytu, rozbila mnoho klecí a živí se živili mrtvými. A potom slabí živí se stali potravou silných živých, dokud ti, co přežili, nebyli stejně silní. A rvali se mezi sebou a žrali se navzájem.
Adam vládl nade všemi. Byl Král. Až do dne, kdy ho vůle být Králem opustila. Pak pošel a stal se potravou pro ty silnější. A nejsilnější byl vždycky Králem, nejenom zásluhou své síly, ale zásluhou své chytrosti, štěstí a síly dohromady. Mezi krysami."

Poslední odstavec románu říká vše - o té knize, o krysách, o Homo sapiens....

04.02.2016

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Morris Bellamy je dost dobrej magor, ale přece jenom nehodlá vyvraždit celé město, chce si jenom v klidu číst své oblíbené knížky, takže s ním Bill a Holy nebudou mít tolik práce jako s Bradym, který je i v katatonickém stavu mnohem děsivější než Morris v plné akci! Jen počkejte, až se dá zdravotně do pořádku....KLAP, obrázek spadne, a uprostřed zasranýho života nás potká zasraná smrt!
Ve třetím díle Bill zjistí, kdo posílá vraždící psychopaty do jeho města, a došlápne si na poťouchlého škodolibého spisovatele, který tak rád děsí svoje čtenáře! - Nebo to bude jinak? - Hej hou, tak jdem, a už se všichni těšíme!

03.02.2016 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Mírové poselství knihy je v pořádku, ale jinak je to napsané velice sterilně s dlouhou řadou velmi nepravděpodobných scén...... Po poslechu Caprice 24 přidávám hvězdu - zajímavá hudba, ztracené duše tam skutečně naříkají!

19.12.2015 3 z 5

Christina Christina Stephen King

Když kniha v roce 1997 vyšla česky, pochyboval jsem, zda do ní investovat peníze, román o strašidelném autu jsem považoval za úlet. Nakonec jsem koupil a nikdy nelitoval. Každému svému autu říkám Christina a dětem rozhodně zakazuji jíst uvnitř hamburgery od McDonalda!
A právě u scény s hamburgrem v kapitole 34 jsem našel zajímavou nesrovnalost. Arnie s Leighou cestou z vánočních nákupů zastaví stopaři...
"Neznámý otevřel zadní dveře Christiny, hodil tašku na zem a vklouzl dovnitř..."
Ale na všech snímcích, které jsem kdy viděl, je Plymouth Fury 1958 pouze dvoudveřový! Bez zadních dveří se ovšem následná scéna s hamburgrem nemohla odehrát tak, jak ji autor vymyslel. Jak je to správně? Nachytal jsem Krále při fixlování?

06.12.2015

Pět Tibeťanů Pět Tibeťanů Peter Kelder

Věřím, že toto cvičení 100% funguje v Tibetu, kde je spojeno s celkovým životním stylem - jednoduchá strava, fyzická práce, nižší míra stresu. Cvičím Pět Tibeťanů pravidelně, více než tři roky a změny k lepšímu na sobě pozoruji. Změny, které nenastaly ze dne na den, ale v delším časovém horizontu jsou docela výrazné. Opravdu zajímavý je šestý ritus na přeměnu sexuální energie. Zvedne vaši celkovou tělesnou a mentální kondici již po několika málo opakováních, ale pokud chcete energii vrátit zpátky, není to úplně jednoduché.

06.12.2015 5 z 5

Posel neštěstí Posel neštěstí Jaroslav Velinský

Počáteční dialog s kráskou ve slunečních brýlích připomíná Čapkovy povídky z jedné a druhé kapsy. Příběh rychle přejde v klasickou detektivku, která udrží čtenáře v napětí až do akčního finále ve stylu mafiánských thrillerů. Vážně dobrý!

25.10.2015 4 z 5

In Pivo Veritas In Pivo Veritas Boris Andrejevič Grušin

V této knize najdete zápisky i z hospod, které už nejsou mezi námi, a na které my pozůstalí s láskou vzpomínáme. A vo tom to je!

14.10.2015 3 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Je to prosté! Jdete, jdete, pořád jdete a když už nemůžete, zemřete!
Motivační příručka pro začínající turisty a fanoušky dálkových pochodů!

14.10.2015

Muž 50+ Co už nemusí řešit Muž 50+ Co už nemusí řešit Michael Kernbach

Vstoupil jsem čerstvě do klubu 50+, takže samozřejmě vítám kvalitní návod, jak se v nové situaci orientovat a na co si dát pozor!

01.09.2015 5 z 5

Těžký prachy Těžký prachy Ed McBain

Klasický detektivní román s morálním dilematem typu "jsi-li jediný kdo může, pak musíš!" Škoda, že na rozdíl od filmů, se nedělají remake knih. Se současnou telekomunikační technikou by byl příběh ještě napínavější a zajímavější.

31.08.2015 4 z 5

Bestie z Tamberku Bestie z Tamberku Jaroslav Velinský

Napínavá detektivka z kraje, který mám rád. Jenom ta rozhledna Tamberk, kde to může být? Možná Bramberk, tam to před pár lety působilo dost strašidelně!

12.08.2015 5 z 5

Revival Revival Stephen King

Pár týdnů do padesátky - nostalgické vzpomínky na dětství přikryté kusem zaprášeného igelitu, a rock'n'roll - to je kniha přesně pro mě! I když moje srdce patří spíše "mladší" generaci - Sabbatům, Párplům, AC/DC.....a taky samozřejmě Iron Maiden a jejich songu o amerických televizních kazatelích - "holy smoke, holy smoke, plenty bad preachers for the devil to stoke"!

16.07.2015 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Být Oslan, nebudu osel a večer do ulic svého města nevystrčím ani nos. Někdo vraždí neschopné poldy a sám policejní ředitel na to musí hodit oko! Studentky dostávají dárky od svatého Valentina, který pořádá praktická cvičení z chirurgie. Město využívá dceřiné firmy eutanazie a exhumace s hodně omezeným ručením, a temný les střídají stromy, světlo a rastafariáni! A kdo je vlastně anonymní Pacient v kómatu? Musíš věřit, čtenáři, že to není anonymní alkoholik, který už vůbec nepije! A co slavná loď ruského námořnictva Aurora? Harry v lednici hledá spásu, a pak všechno končí opět u osoby blízké, a tentokrát je to konec jistý plný lásky a nenávisti, jak se na řádnou červenou knihovnu sluší a patří!

11.07.2015 5 z 5

Blaze Blaze Richard Bachman (p)

Nepamatuji se, kdy jsem si naposledy oblíbil záporného hrdinu tak jako Blaze! Smutný příběh o štěstí a náhodě, které řídí lidské osudy - moc se mi líbil!

29.06.2015 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Nekrofilie, narcismus, symbiotická fixace na matku - Stephen King pátrá v nejtemnějších koutech lidské duše v podobě stárnoucího detektiva, který bude potřebovat ku pomoci všechny Svaté, aby přelstil zákeřného vraha. Jednoduchý, napínavý příběh, s vtipným podobenstvím z klasické pohádky o Sněhurce, prostě tak jak jsme od Mistra zvyklí a jak to máme rádi! Pobavilo mě závěrečné poučení, že umět pracovat s počítačem je fajn, ale pro všechny případy je dobré mít v kapse Veselého Pleskače!

29.06.2015 4 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Musím přiznat, že mě Doktor Spánek moc nezaujal. Příliš rozvláčné, spousta odboček, dlouhé hovory pomocí mimosmyslového vnímání, tak trochu opakování sebe sama - něco z Osvícení, něco z Bag of Bones, trochu ze Zelené míle, nebo z Fire Starter. Místo poctivého masakru motorovou pilou jen jakési cucání páry rodinkou světských z Matějské pouti....pro mě slabší kingovka!

19.06.2015 2 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Drsný, krutý příběh o lačnosti po moci a penězích, o mučení a smrti, o strachu a zbabělosti, o hlouposti, zaslepenosti a tmářství. Příběh o tom, jak katolická církev miluje bližního svého! Ale také příběh velké osobní statečnosti děkana Lautnera, který se dokázal vzepřít zlé moci zosobněné inkvizitorem Bobligem. Mimochodem víte, že v roce 1998 olomoucký arcibiskup Graubner ustanovil komisi, aby prostudovala zápisy z jednání inkvizičního soudu s děkanem Lautnerem? K jeho právní rehabilitaci ale nedošlo, a komise byla posléze v tichosti rozpuštěna. Arcibiskup zřejmě neměl tolik osobní statečnosti, aby přiznal, že církev protiprávně vydala na smrt nevinného člověka, dokonce jednoho ze svých pastýřů!

13.05.2015 5 z 5

Čtu báseň, která nekončí Čtu báseň, která nekončí Lawrence Ferlinghetti (p)

Mám rád tuhle - "Vysoko na hoře Tamal Fudži jsem uviděl kamennou vagínu - Kamenný falus zaražený v ní působí zemětřesení".

09.05.2015 4 z 5

Příběh Biafry Příběh Biafry Frederick Forsyth

Biafra - jedna z mnoha afrických válek, na které Evropa zapomněla. Frederick Forsyth svoji první knihu napsal jako reportáž přímo z místa konfliktu. Díky velkému počtu detailů a jmen je skutečný příběh Biafry pro neinformovaného Evropana nepřehledný a zdlouhavý. Odchod generála Ojukwu do exilu po pádu Biafry použil Forsyth později jako výchozí scénu ve fiktivním příběhu Žoldáci, kde skupina evropských žoldnéřů nakonec pro generála získá novou zemi.

09.05.2015 3 z 5

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Napínavá a čtivá kombinace pravd, polopravd a vědeckých pitomostí, od okolností vzniku pozemského meteoritu až po výzbroj Kiowa Warrior.

02.05.2015 3 z 5