Posel neštěstí

Posel neštěstí https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/5352/posel-nestesti-5352.jpg 5 49 10

Discret (Ota Fink) série

Kráska ve slunečních brýlích, která navštíví kancelář Otakara Finka, se zpočátku jeví jako milé zpestření jeho soukromé detektivní praxe. Nechce nic víc, než aby ji vyslechl, a nabízí za to slušný honorář... Brzy nato se ale její návštěva projeví fatálně - a to nejen pro detektiva, který objeví vlastní navštívenku v kapse neznámého mrtvého, ale i pro osudy dalších postav příběhu. Jakou roli v něm hraje nedokončený cyklus erotických obrazů? Kdo je tajemná Naďa, jejíž jméno stojí na jednom z nich? Otakar Fink jen se štěstím unikne napadení maskovaným gangem poblíž baru Tádžmahál i zinscenované havárii na opuštěné silnici... A společnost bohatých snobů naslouchá soukromému koncertu, aniž by kdokoli z nich tušil, že přímo v jejich středu číhá smrt... V roce 2008 vydalo v edici „Kapitán Kid“ Nakladatelství PRIMUS, Praha ve spolupráci s nakladatelstvím KAPITÁN KID, Libouchec. V Nakladatelství PRIMUS vydání první.... celý text

Luigi1
03.03.2022 4 z 5

Další Finkovka trochu slabší.

konicekbily
30.11.2021 4 z 5

Pokračování série mne uspokojilo. Pečlivě vymyšlená zápletka, autorem dobře propracovaná až k výbušnému závěru! Důchodce Fink měl opět hodně co dělat, aby vše přežil - jak jinak - je to borec! A autor taky!

faba
05.11.2021 4 z 5

Opravdu pohodové čtení, jak napsal ZbxxneK. Trochu předvídatelné, ale opět veselé, jak se na Finka (Velinského) sluší a patří.

Česneksmedem
01.01.2020 5 z 5

Je mnoho knih, které si jako první můžete pustit do svého života v novém roce. Moje volba byla docela jednoduchá, protože tahle série je něco podobného, jako když při konzumaci jídla zažijete kulinární kámasútru. A abych se držel toho pudového v nás, ocituji zde netradiční popis ňader, která jsou popsána jako: ...miskovité antikizující tvary.
Mistr Kid spolu s Otou Finkem ve vrcholné kondici, takže nezbývá než knihu doporučit!

Lískaran
26.01.2018 4 z 5

Existuje nějaký jiný autor, jehož soukromým detektivem by byl český důchodce, který se vyzná ve rvačkách a zručně ohání bouchačkou, řítí se v žigulíku, svádí ho ženy různého věku a nebylo to přitom trapné a ani to nebyla parodie? Těžko. Tohle umí jenom Velinský.

Číst Posla neštěstí je zase požitek, jenom tentokrát to podle mě není úplně fér detektivka, co se týká obvyklých pravidel žánru. Naštěstí vtipná a nabušená brilantními dialogy je jako vždycky, a dokonce se s Otou Finkem podíváme i do Hong Kongu a Tádžmahálu, přestože nejvzdálenější destinace jsou Roztoky u Berouna.

ZbxxneK
20.04.2017 5 z 5

pohodové čtení, zábavná Finkovka, doporučuji k přečtení

heavy66
25.10.2015 4 z 5

Počáteční dialog s kráskou ve slunečních brýlích připomíná Čapkovy povídky z jedné a druhé kapsy. Příběh rychle přejde v klasickou detektivku, která udrží čtenáře v napětí až do akčního finále ve stylu mafiánských thrillerů. Vážně dobrý!

marlowe
01.09.2014 4 z 5

Velice solidní detektivka napsaná nádherným jazykem a prošpikovaná úžasnými chandlerovsky šťvnatými dilaogy, které pan Velinský sype z rukávu jako pouťový kouzelník.

tenax
14.08.2013 4 z 5

Opět přečteno téměř na jeden zátah. Vždy po přečtení dalšího dílu se těším na pokračování.

jarin58
02.06.2013 5 z 5

Zatím nejlepší co jsem s Otou Finkem četl,a ty jeho výrazy,prostě pohádka.