Těžký prachy

Těžký prachy https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11739/bmid_87-revir-tezky-prachy-hhg-11739.jpg 4 128 22

87. revír série

Detektivové z 87. policejního revíru řeší další obtížný případ, tentokrát únos osmiletého chlapce. Únosci se však omylem zmocní jiného dítěte, výkupné však přesto požadují na bohatém podnikateli Kingovi. Nakolik bude King ochoten obětovat majetek, kterého se domohl tvrdou prací, za život cizího dítěte? Nakolik se policistům podaří případ zvládnout? Román je tedy jak pohledem na policejní práci, tak nahlédnutím do snadno zničitelných lidských vztahů a osudů. Zdroj BBart... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

King's Ransom , 1959

Kory98
29.11.2023 5 z 5

V dalším pokračování 87. revíru se opět potvrdilo, že nemusí jít jenom o vraždu, aby knížka byla napínavá. Únos malého chlapce, pýcha bohatého člověka a nadlidské úsilí policistů, které nakonec přinese ovoce.

1bublina
21.10.2023 4 z 5

Dřív jsem knihy o 87. revíru přímo hltala. Teď u posledních 3 přečtených jsem si říkala "tahle byla trochu slabší.." Ale možná to nebude tím, že by byly slabší, ale třeba už se mi tolik nelíbí tenhle styl psaní. Což mě trochu mrzí, protože Eda McBaina mám ráda.
Začátek trochu nudný - neznáme nikoho, kdo tam mluví a o co jde a je to dlouhé. Pak lepší, ale některé rozhovory se hrozně táhly a přišly mi o ničem.

Johny_H.
16.07.2023 4 z 5

Další kniha která není tak dobrá jako předešlé prvních 50 stran je opravdu dlouhých a nezajímavých. Nestane se žádný zločin a jen se intrikaří po únosu je to opravdové vzrůšo a i když znáte únosce nejste si jisti jak to celé dopadne a co bude dál. 150 stránek se opravdu povedlo prvních 50 bylo nudných a dalo by se to odpustit kdyby to byla prvotina takto ne.

Kabuky
16.03.2023 5 z 5

Letní odpočinkové čtení.

Disease
01.03.2023 3 z 5

Slabší kousek, kde nepříliš zajímavý případ vyrovnává výborná psychologie postav a v neposlední řadě poetický literární styl.

jprst
14.11.2022 5 z 5

Tohle se dá po pár letech přečíst i opakovaně a co k tomu říci? Prostě je to McBain se vším všudy a jeho knihy se neomrzí.

Olous1
09.07.2022 5 z 5

Opět perfektní počteníčko, vzhledem k počtu stran,pro mě jednohubka na příjemné odpoledne. 87.revír opět nezklamal.

Sabina335
30.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Po dlouhé době ke mně zabloudil další příběh detektivů z 87. revíru. Tentokrát detektivové řeší únos dítěte bohatého podnikatele, pana Kinga, ale velmi brzy zjistí, že únosci místo jeho syna, unesli syna jeho šoféra. Výkupné je ovšem požadováno dál. Jak se teď pan King zachová? Zaplatí výkupné či nikoliv?

Děj je napínavý, má rychlý spád, poměrně útlá detektivka, přečteno za dva dny.

Ivan F
07.03.2021 4 z 5

Od McBaina som už prečítal dosť príbehov, ktoré majú súvis s obvodom 87 v Isole, ale tentoraz hrajú detektívi takrečeno druhé husle, respektíve majú pomerne malý priestor v príbehu. Prím hrajú únoscovia a nejde im to, pár falošných tónov sa nájde. McBain nám predkladá pomerne netradične spracovanú téua únosu dieťaťa, kedy únoscovia požadujú výkupné za cudzie dieťa. No a teraz je tu otázka, zaplatí alebo nezaplatí ten kto má peniaze za dieťa, ktoré nie je jeho? Príbeh nie je zlý, no kvalít najlepších prípadov detektívov z osemdesiatsedmičky nedosahuje. Pozerám, že pridávam sté hodnotenie tejto knihy, a tie štyri hviezdičky sú skutočne zaslúžené.

mi-380
05.03.2021 4 z 5

Únos, těch už tu bylo... Jenže tady jsme u pana McBaina, a ten dokázal už před šedesáti lety z tohoto tématu vytesat napínavé a tíživé psychologické, skoro existenciální, drama. Dialogy jsou jako vždy skvělé, párkrát mi ale připadaly nekonečné, samotný únos je oživen originálním nápadem, finále nestandardní. Vyšetřování chlapců z 87. revíru tentokrát zabírá menší procento knihy než obvykle, o přízeň čtenáře se musí dělit s dvěma dalšími skupinami osob: partou podnikatelů a partou únosců.
Poslech v autě, dnešní pětihodinová cesta s dvěma přerušeními – promrzlým hlídkujícím policistům a vojákům jsem musel dokladovat důvod mé jízdy skrz několik zasněžených okresů.
85 % (aktuálně 99 hodnocení s průměrem 84 %)

P.S.
V akci tentokrát Steve Carella, Meyer Meyer, Andy Parker, Sam Grossman.

konicekbily
05.02.2021 5 z 5

Pěkně zpracovaný případ únosu dítěte s krásnými dialogy, rozkrývajícími charaktery hlavních postav, a postupně zrychlovaným dějem. Oceňuji dobrý popis rozboru zjištěných stop a spojení těchto zjištění s běžnou policejní rutinou. Moc pěkné čtení!

BlackBlade
13.01.2021 3 z 5

Za mě spíše slabší příběh, z 87. revíru jsou i mnohem lepší...

katka134
26.10.2020 5 z 5

Detektivka s rychlým napínavým koncem.
Tentokrát šlo o ujasnění si priorit- penize nebo život.

„To už je vrchol! To znamená, že kdejakej mizera může jít a ukrást kterýkoli dítě na světě a pak žádat výkupný na tom největším boháči, o kterým ví.“ Meyer zavrtěl hlavou. „Praštěná záležitost, jen co je pravda. Ale nikdo netvrdí, že únosci musí být normální.“ Zase zavrtěl hlavou.

tygřík2
15.10.2020 5 z 5

Prachy nebo život, známé pořekadlo lupičů. Detektivové to mají bez těch dnešních komunikačních prostředků těžké a ještě aby přiučovali občanstvo etice. A vděk žádný. Mají alespoň můj obdiv, jestli je to utěší :-)))

moudivlacek
21.04.2019 4 z 5

Únos dítěte nenechá nikoho normálního v klidu, velice rychle je čtenář zatažen do únosu. Byť se pachatelé spletou a syn továrníka je v pořádku doma, byl omylem unesen chlapec řidiče továrníka. Je otázkou, jestli je továrník King ochoten vzdát se svého majetku, aby zaplatil výkupné za cizího kluka. A když ne, co může ztratit? Bude to riskovat? Co na to policie? A co když dojde k rozporům v bandě únosců? Jsou všichni zloduši? A co malý chlapec? Zvládne to? Tyto otázky vám budou zodpovězeny, když si knihu přečtete. Stojí za to.
Těžko soudit, když nejsme v situaci rukojmí, únosců nebo lidí, kteří mají platit. Je to vždy tak jednoznačné?

Česneksmedem
11.09.2018 4 z 5

Jeden z protagonistů knihy má sympatické knihomolské příjmení King. Pak ale přijde to méně sympatické, a sice únos dítěte. Člověk se hned tak nastartuje, že by ty únosce nejraději depiloval i s orgánem. To je přece jasný, ne?

soukroma
03.03.2018 5 z 5

Těžký prachy nebyly lehký čtení.
Při opětovném čtení se mi kniha líbila víc.

moničina
18.04.2017

Na Slovensku vyšlo pod názvom Kráľovské výkupné. Až tak ma dej nezaujal.

heavy66
31.08.2015 4 z 5

Klasický detektivní román s morálním dilematem typu "jsi-li jediný kdo může, pak musíš!" Škoda, že na rozdíl od filmů, se nedělají remake knih. Se současnou telekomunikační technikou by byl příběh ještě napínavější a zajímavější.

woodward
17.08.2015 5 z 5

Chápu, že původní titul "King's Ransom" by neměl v českém překladu touž prvoplánovou údernost jako v originále, ale i tak by název "Královské výkupné" byl mnohem lepší a vhodnější než "Těžký prachy". Nicméně to je jen malá piha na kráse. Jinak je to McBain se vším všudy. Pět hvězd.

únosy dětí výkupné

Ed McBain