Až do nejdelší smrti

Až do nejdelší smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85544/bmid_az-do-nejdelsi-smrti-KOC-85544.jpg 4 128 25

87. revír série

Smrt jde ženichovi v patách…a ženich má ten den svatbu s Angelou, sestrou Steva Carelly, jenže svatební hostina Tommyho a Angely se pro Steva a jeho kolegy ze sedmaosmdesátky změní ve smrtelnou hru na schovávanou. Carella má jen několik drahocenných hodina na to, aby vypáttal vraha a zachránil Tommyho před definitivním koncem. Ale jak najít vraha, když se skrývá mezi stovkami svatebních hostí? Je jím Tommyho svědek, který má zdědit po příteli všechen jeho majetek, pokud se vrahův úmysl zdaří? Nebo snad Ben Darcy, který dosud šíleně miluje Angelu a udělal by všechno na světě, aby ji získal zpět? Nebo ten bláznivý bývalý voják, který se zapřísáhl, že se Tommymu pomstí? Carella musí dopadnout vraha co nejrychleji, nemá-li se Angela stát ve svůj svatební den vdovou…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

Til' death , 1959

Kory98
14.11.2023 5 z 5

Tohle byla taková milá jednohubka. Napětí hned od prvních okamžiků a ještě navíc se celá kniha odehrává v jednom jediném dni. A tentokrát se v Carellově soukromí přihodí spousta věcí.

Česneksmedem
10.09.2023 4 z 5

Další solidní příběh z 87. revíru. Autorovi se zde povedly hned dvě postavy - krásná "dáma", s povahou Karly Homolky a týpek, který se tvářil, jak svatá Cecílie u varhan a přitom... Carella měl tentokrát docela fofr.

Naďa2411
29.08.2023 5 z 5

Opět mě parta správných pohotových chlapů z 87. revíru nezklamala. V aknize je popisován jeden den, kdy se sestra detektiva Steva Carelly má vdávat. Už od rána začíná hon, protože ženich dostal krabičku s jedovatým pavoukem - černou vdovou. Vtípek, náhoda nebo pomsta? Stev nejdříve povolá své kolegy, kteří mají v ten den volno a pomáhají mu rozluštit jednotlivé záhady a nástrahy proti ženichovy. A kdo se stane otcem ve svatební den neprozradím. Napínavé, líbivé, doporučuji.

essene
14.07.2023 2 z 5

Pěkné,napínavé

Johny_H.
27.06.2023 5 z 5

Nádherná a moc napínavá knížka kterou jsem si užil od začátku do konce. Nejlépe si vyhradit čas protože ji budete chtít dočíst co nejdříve.

soukroma
03.02.2023 4 z 5

Takový trochu odlehčený 87. revír, kdy Carellovi pomáhají kolegové odhalit a zneškodnit potenciálního zabijáka nastávajícího švagra, včas před zamýšleným smrtelným činem, přímo na velkolepé italské svatbě. A motivů, příležitostí i akcí odhalí u vícero podezřelých opravdu hodně, hloupých i promyšlených, klukovin i zabijáckých metod. A konec dobrý všechno dobré, navíc jej korunuje narození dvojčat!

iceVS
23.08.2022 5 z 5

Bez Carelly pro mě není léto :-)
A vůbec mi nevadí číst díly na přeskáčku.

McBain mě neuvěřitelně baví. Nejspíš proto, že jeho knihy jsou živé, líp to říct neumím. Prostě mám pocit, že děj se odehrává právě teď, nikoliv před více než šedesáti lety.

Umím si Carellu a spol. představit s mobily v ruce a počítačem na stole, ale oni to vůbec nepotřebují :-D

Olous1
11.07.2022 5 z 5

Budu se stále opakovat,87.revír mě fakt moc baví. Ještě mám před sebou spoustu dílů,za to jsem moc ráda. Určitě doporučuji přečíst, všechny díly jsou skvělé.

Wladimirski
24.06.2022 3 z 5

Moje první kniha od Ed McBaina, ve výprodeji jsem jich koupil 10.
Taková detektivní jednohubka. Na počet stran a délku příběhu poměrně dost postav, nic extra rafinovaného. Nicméně do těch dalších devíti se pustím...

ArwenAragorn
12.06.2022 5 z 5

81%

Moc pěkná detektivka z 87.revíru. Napínavá, čtivá, s bezvadnou zápletkou a vydařeným závěrem. K tomu jsem se i zasmála.
Ráda doporučím.

heavy66
19.04.2022 5 z 5

Svatba jako řemen – proslulá česká komedie se svatební tématikou.
V podání hochů z 87.revíru je to spíše svatba jako katastrofa nebo svatba jako horor! Carella vdává sestru, manželku má před porodem, švagr najde v dárkové krabičce černou vdovu, navíc je neděle a za bukem číhá válečný veterán s disociální poruchou osobnosti.
Zbytek si přečtěte sami, slibuju, že se budete dobře bavit!

1bublina
05.01.2022 3 z 5

Nerada dávám nízké hodnocení svému oblíbenému autorovi, ale tenhle díl mě moc nebavil. Snad bude další v sérii lepší.

mi-380
01.03.2021 5 z 5

Vydáno v roce 1959? Těžko uvěřitelné. Už podeváté obdivuji jednoduchost, účelnost, humor a lehkost, s jakou autor své knihy psal. Tentokrát dokonale popisuje shon a ruch kolem svatby, jenže k téhle patří tajemná hrozba. Podezřelí přibývají i ubývají, Carella s kolegy neví, kam dřív skočit, napětí roste, příběh se zamotává, atmosféra houstne. Moře pátrání se spojí s kapičkou náhody a výsledkem reakce je několikanásobná pointa. To vše McBain dokáže zvládnout na sto šedesáti stránkách díky přesným popisům a rázným a vtipným dialogům, které úspěšně a svižně posouvají děj vpřed.
90 % (zatím 87 hodnotících s průměrem 86 %).

„Trumpetu, křídlovku, saxofon, nebo jak se tomu krámu říká. Cvičí na něm od rána do večera. Jakživi jste neslyšeli tak příšerný zvuky. Vědět, že hraje na roh, tak jsem mu ten byt nepronajala…“
„Vy nemáte ráda hráče na dechy?“
„Já bych to řekla takhle. Je mi z nich na blití.“
„To je opravdu originálně řečeno.“ Meyer si odkašlal.

P.S.
V akci tentokrát Steve Carella, Meyer Meyer, Bert Kling, Cotton Hawes a Bob O'Brien.

Ivan F
16.12.2020 4 z 5

Ako vždy je stretnutie sa s 87. revírom príjemná záležitosť. Príbeh má pomerne jednoduchú zápletku a - pozor spoiler - vrahyňa najkrajšie nohy, aké detektívi videli. Až príliš ľahko a rýchlo sa knižka čítala a ja mám v sebe stále ten neodbytný pocit, že detektívky s retro nádychom sú lepšie, ako tie "fresh". Salvatore alias Ed McBain znovu dokazuje, že menej ako stoosemdesiat strán stačí na príjemný čitateľský zážitok.

katka134
17.10.2020 5 z 5

Pěkná krátká detektivka se zápletkami, které dneska nikdo nevymyslí.

tygřík2
12.10.2020 5 z 5

Stála jsem před dilematem pustit se buď do žehlení té hromady, co na mne číhá v prádelně nebo průšvihů v sedmaosmdesátém. Vyhráli hoši, se kterými jsem zachraňovala ženicha tak vehementně, že mi vystydlo i kafe
:-))

Šura
16.05.2020 3 z 5

Rychlé oddechové čtení, žádné velké přemýšlení. K autorovi jsem se dostala díky čtenářské výzvě a určitě nelituji.

baxz
28.03.2020 2 z 5

Podle ostatních revírovek slabé.

konicekbily
20.10.2019 5 z 5

Z obyčejné mini zápletky autor vyčaroval pěkný kraťoučký příběh a z ničeho vytahoval motivy, skoro na první pohled vyumělkované. A že to nebyly pouze teorie přednesl nám v nečekaném závěru.

moudivlacek
25.02.2019 4 z 5

Je to detektivka, je skvělá, nic jí "nechybí", a přesto je to pro mne oddechová četba. 87. revír jsem si oblíbila - všechny detektivy do jednoho. Zde je opět známý motiv, a je častý i dnes, někdo, kdo se nesmíří se smrtí jiného jemu blízkému, a někdo, kdo si nechce připustit, že ten druhý může a chce být šťastný s někým jiným.
Na závěr byla třešnička - soukromé překvapení pro Teddy a hlavně pro Carellu.
Pokračuji rozhodně v sérii dál.

Ed McBain
americká, 1926 - 2005
2014  76%Tváří v tvář
2006  73%Nenávist
1969  83%Zabiják
2006  84%Brokovnice
2007  83%Postrach

Kniha Až do nejdelší smrti je v