haWranka haWranka komentáře u knih

Vražda podle seznamu Vražda podle seznamu Julie Garwood

Zatím nejslabší díl. Po perfektním úvodu a skvěle vymyšlené krimizápletce se dostavila nuda v podobě oťukávání hrdinů a opakovaných popisů hrdinčiných nohou. Konec useklý...

09.06.2018 3 z 5

Vrať mi můj sen Vrať mi můj sen Julie Garwood

Pro mě zatím nejpovedenější díl. Hlavní hrdinové jsou moc sympatičtí a příběh velmi dobře promyšlený, temný, nenudí ani na chvilku. Zatímco předchozí dva díly se rozjížděly tak nějak pozvolna, tady nemusíme na akci dlouho čekat a provází nás celou knihou.

03.06.2018 4 z 5

Slitování Slitování Julie Garwood

Po prvním dílu série pro mě trochu zklamání. Překvapivě mě moc nebavila ta romantická linie mezi hlavními hrdiny, mnohem víc mě zajímaly vedlejší postavy a ta krimičást - upřímně, kniha se mi líbila až tak od dvou třetin, kdy se to teprve rozjelo. Ale to nic nemění na tom, že šlo o příjemné oddychové čtení.

02.06.2018 3 z 5

Nebezpečná hra Nebezpečná hra Julie Garwood

Když jsem objevila tuhle knihu, měla jsem nesmírnou radost - má oblíbená autorka romancí se vrhla na krimithrillery a spojila tak dva mé milované žánry dohromady. Moc se to povedlo! Oba hrdinové byli fajn a já se moc těším na další postavy, které se tady jen tak mihly.

27.05.2018 4 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Nikdy jsem neměla ráda seriálovou postavu Poirota. Ale říkala jsem si, že mi třeba nesedí ten herec, že knižní postava může být úplně jiná. No, byla jiná. Vadila mi ještě mnohem víc. Případ jako takový mi přišel zbytečně překombinovaný, jeho řešení kostrbaté... Mám opravdu ráda detektivky, ale abych pravdu řekla, tahle mě nijak nezaujala, dokonce jsem se nudila. Nevím nevím, jestli ještě někdy po A. Christie sáhnu, protože první knižní setkání s ní mě dost odradilo.

18.03.2018 2 z 5

Tanec větru Tanec větru Nora Roberts

Mám ráda knížky od Nory Roberst. Ale tady mi vadily dvě věci. Zaprvé zbytečná rozvleklost. Bylo naprosto jasné, co se bude dít, takže člověk už jen čekal. A čekání bylo vyplněno zase tím očekávaným - hádkami, komu to řeknu a komu ne... Nic překvapujícího, zajímavého. A druhá věc - ta magie. Spousta lidí tu psala, že jim to nijak nepřekáželo. Mně tedy ano. Nevadí mi knihy, ve kterých je nadpřirozeno. Ale tady bylo vyloženě navíc, otravné a zdržující příběh.

18.03.2018 2 z 5

Začátek sezóny Začátek sezóny Linda S. Howington

První půlka mě hodně bavila. Hlavní hrdinové byli sympaťáci, detektivní zápletky mám ráda a i jsem se zasmála. Ale druhá půlka už mi nějak neutíkala, ani vlastně nevím proč.

11.03.2018 3 z 5

Rozkoše léta Rozkoše léta Evie Hunter (p)

První díl byl takový milý, místy vtipný, prostě klasická oddechovka na ta odpoledne po práci, kdy se člověku nechce přemýšlet. Od druhého dílu jsem očekávala totéž, bohužel se mi toho nedostalo... Hlavní hrdinka mi nevadila tak moc, jak tu někteří píší, ale byla to děsivá nuda, příběh se pořád cyklil a točil kolem téhož - tedy kolem ničeho. Opravdu zklamání.

07.03.2018 1 z 5

Rozkoše zimy Rozkoše zimy Eileen Gormley

Taková blábolivá blbost. Odreagování na jedno, dvě odpoledne. A milostné scény nejsou zas tak hrozné :) Co knihu hodně shodilo, to byl konec. Velmi useknutý, Jackova minulost nedořešená. Jako kdyby to autorku už přestalo bavit...

02.03.2018 3 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Díky za to, že existuje čtenářská výzva, jinak bych se k téhle báječné knize nedostala. Zpočátku jsem si říkala, že budu mít co dělat, ale pak mě jižní Čechy a ,,detektivní” příběh naprosto pohltily.

28.02.2018 4 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Kniha mě v dětském věku minula, četla jsem ji až jako dospělá. Očekávala jsem pohádku a dostalo se mi syrového a realistického příběhu na pozadí skutečných archeologických vykopávek. Opravdu skvělá kniha!

25.02.2018 4 z 5

Neberte nám Ptáka Loskutáka Neberte nám Ptáka Loskutáka Pavel Brycz

Vtipná a originální knížka. Jen ta náprava řeči a konec mi přišly trochu uspěchané.

12.02.2018 4 z 5

Báječně jsem se pobavila a navíc se dozvěděla i spoustu nového. Těším s moc na další knihy i na živou přednášku.

12.02.2018 4 z 5

Svedený ďábel Svedený ďábel Amanda Quick (p)

Amandu Quick a její historické romance mám ráda, ale tohle mě nebavilo...

29.01.2018 1 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Skvělá detektivka s temnou atmosférou. V postavách se člověk snadno orientuje, vše logicky navazuje a dává to smysl. A co pro mě dělá knihu ještě hezčí je to, že jsem to opravdu neprokoukla. Ano, člověk si chvílemi myslí, že je chytrý, ale pak mu dojde, že jen přebral to, co se autor rozhodl v tu chvíli pustit.

19.01.2018 4 z 5

Počkej na mě, Radko! Počkej na mě, Radko! Lenka Lanczová

V pubertě jsem ráda četla románky, ale Lanczová mi k srdci nepřirostla. Teď, v rámci čtenářaké výzvy, jsem ji musela přelouskat (fakt jsem nenašla jinou knížku, kde se hrdinka jmenuje jako já...) A bylo to fyzické utrpení. Hrdinka jak osina v zadku, ten její nafrněnej blbeček... Sympatický nebyl nikdo. Ze všeho nejhorší byl ale styl psaní, naprosto nereálný jazyk apod. Nikdy více!

04.01.2018 1 z 5

Jednoduše a dokonale - Kuře Jednoduše a dokonale - Kuře Roman Vaněk

Jedna z nejlepších kuchařek, která se mi kdy dostala do ruky (a že jich nebylo málo). Při pročítání jsem si vždycky řekla "tohle si uvařím", "ne, tohle si uvařím", "mňam, tohle si uvařím!". Všechny recepty vypadají nesmírně chutně. Člověk by si řekl, co se dá jako vymyslet s kuřetem. Ale těch receptů je spousta, a to jak tradičních ("obyčejné" pečené kuře), tak i těch exotických. A přitom vše z dostupných surovin, popsané jasně a jednoduše. Opravdu krása, moc se těším na další kuchařky z této řady.

03.01.2018 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Ano, jistě je zajímavé vyprávět příběh z pohledu několika postav. Ale k čemu je dobrý nápad nebo originalita příběhu, když se kniha nedá číst? Musela jsem si udělat plánek s postavami a jejich vzájemnými vztahy, zorientovala jsem se až někdy v polovině. To byla taky chvíle, kdy se děj trochu rozjel. Ale nechuť z první půlky přetrvala a žádný zvrat se nekonal. Takový průměr v žánru krimi...

26.12.2017 3 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Tohle je pro mě těžké hodnotit. Kniha vlastně nemá žádnou výraznou dějovou linku, ale je plná skvělých nápadů a originálního humoru. Bohužel jsem ale měla tu smůlu slyšet audioverzi od Vojtěcha Dyka. To bylo fyzycké utrpení. Měnit hlasy je fajn, ale dávat postavám, které mají daný určitý charakter, hlasy Gotta, Zemana, parodovaných homosexuálů, koktajícíh ožralů atd., to je snad trochu moc. Opravdu jsem měla co dělat, abych to doposlouchala... Příště si to přečtu sama...

23.11.2017 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Výborná kniha! Autorka mě opravdu průběhem překvapila. Moc se mi líbilo, že bylo hned několik možností, jak to všechno mohlo být, a prakticky do poslední chvíle jsem si nebyla jistá, jak to bylo doopravdy.

31.10.2017 4 z 5