Neberte nám Ptáka Loskutáka

Neberte nám Ptáka Loskutáka https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181696/neberte-nam-ptaka-loskutaka-181696.jpg 4 10 5

Humorná pohádka o mluvícím ptáčkovi a malé Klárce – holčičce s vadou řeči, nikoliv však charakteru! Veselá knížka o báječném tatínkovi a obětavé mamince, kteří mají dvojí velké trápení. Jejich holčička Klárka neumí vyslovit hlásky r a ř. Kdyby se aspoň nejmenovali Řehořovi a nebydleli v Praze 4! Naštěstí se Klárka v zoo v Tróji spřátelí s mluvícím Ptákem Loskutákem, který ji správnou výslovnost naučí. A když se tento její malý zachránce ocitne v nebezpečí, přestávají řeči a přichází ke slovu činy! Klárka se pustí do detektivního pátrání, aby svého malého indonéského přítele, který je nad všechny logopedy, zachránila. Kniha vznikla na základě rozhlasové pohádky, za jejíž scénář získal Pavel Brycz Zvláštní cenu poroty na festivalu rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio v roce 2005.... celý text

Bonda
24.02.2024

Proč ne. Originální, trochu bláznivé, v druhé části celkem napínavé, psané s vypravěčským a hlavně jazykovým gustem. Pro předškolní dítě nebude myslím úplně srozumitelné, ale dítě v mladším školním věku si díky četbě může rozšířit slovní i myšlenkovou zásobu. Tipuju, že autor má rád Devatero pohádek a zejména Pohádku loupežnickou. A nejspíš budou v textu další odkazy. Logiku některých postav (Černá Sarapatka) jsem nepochopila a občas jsem měla jemné podezření, že se autor snaží dělat si legraci z věcí, kterým úplně nerozumí (subkulturní Sarapatka, logopedie...). Ale v tom barvitém řečovém a příběhovém toku se to smete.

jituliste
09.10.2020 4 z 5

Příjemná knížka pro děti, dokázala rozesmát a pobavit.

haWranka
12.02.2018 4 z 5

Vtipná a originální knížka. Jen ta náprava řeči a konec mi přišly trochu uspěchané.

Taťka Hraboš
18.12.2016 5 z 5

Pěkná, velmi pozitivní moderní pohádka, založená hlavně na hře se slovy, ale ani příběh svou originalitou nijak nezaostává. Nejvíc se mi ovšem líbily úvodní kapitoly, v nichž se píše o tom, jak tatínek vyhnal z domácnosti hlásky er a eř, aby se jeho holčička netrápila, že je neumí, a co z toho vzešlo. Děti byly z knížky taky nadšené - i když by mě zajímalo, co se jim honilo hlavičkami při četbě, když ani jeden z nich zatím zmíněné hlásky taky nezvládá.

MartinaF
02.02.2014 5 z 5

Krásná a veselá knížka. Při čtení jsme se s dcerou ohromně bavily a smály se některým hláškám, které v knize zazněly.