Hani77 Hani77 komentáře u knih

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Měla jsem velkou radost, že jsem vraha odhalila velice brzy. Nakonec jsem zjistila, že jsem se OPĚT mýlila a rozuzlení mě velmi překvapilo. Přesto dávám jen 4 *, poslouchala jsem audioknihu a často jsem se ztrácela. Stačila menší ztráta koncentrace a už jsem nevěděla, kdo mluví a utíkaly mi souvislosti. Nejsem na poslech audioknih zvyklá, možná bych za knihu dala vyšší hodnocení.

28.04.2021 4 z 5

Krkonošská pohádka Krkonošská pohádka Božena Šimková

Nejde dát méně než pět *. Velice příjemné oddychové čtení, člověku se před očima odehrává televizní podoba těchto pohádek. Navíc jsem při čtení vzpomínala na nedávno zesnulou Hanu Maciuchovou. Ne nadarmo jsou Krkonošské pohádky považované za nejlepší Večerníček všech dob. A mám také radost, že touto knížkou jsem mohla podruhé dokončit letošní čtenářskou výzvu. Jdeme na třetí kolo.

24.04.2021 5 z 5

Když se zvěrolékař ožení Když se zvěrolékař ožení James Herriot (p)

Velice příjemné vyprávění o životě mladého veterináře a jeho pacientech. Většina příběhů dopadne dobře, někdy i v případech, kdy by to člověk ani neočekával. A při některých historkách jsem řvala smíchy. Ráda se ke knize vrátím.

23.04.2021 5 z 5

Žaloba Žaloba Bandi

Některé povídky se mi líbily víc, některé méně. Nejvíc mě zaujal první a poslední příběh. Chvílemi jsem měla pocit, že čtu jinou verzi Orwellova románu 1984 (tedy příběh podobně absurdní společnosti). Kdykoliv uvidím muchomůrku, určitě si na knihu vzpomenu. Rozhodně jsem ráda, že nemusím v takové zemi žít.

06.04.2021 4 z 5

Normální obraz srdce Normální obraz srdce František Kožík

Knihu jsem si vybrala jen kvůli ČV. Vzhledem k tomu, že jsem četla více knih najednou, tak jsem první kapitoly četla dost dlouho, ale pak mě příběh uchvátil natolik, že jsem druhou polovinu knihy dala na jeden zátah. Velice čtivý příběh. A došlo i na slzy dojetí.

04.04.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Kniha je velice čtivá, to autorce nemůžu vytknout, ale hodně věcí bylo překombinovaných. Druhá polovina se mi zdála ještě slabší než první, proto dávám jen 3 *, ač jsem hodně váhala mei 3 a 4. Ale u mě pořád vede Hana a v závěsu za ní Tiché roky.

01.04.2021 3 z 5

Deník Ruth Maierové Deník Ruth Maierové Jan Erik Vold

(SPOILER) Kniha mi vůbec nesedla. První deníkové zápisy jsou hodně dětské, později se změnily až v erotické tlachání ... opravdu zajímavé pasáže by se daly shrnout na cca 100 stránek. Líbily se mi fotky, zajímavé byly dobové výstřižky a dokumenty, to vše můj celkový dojem hodně vylepšilo. Ráda jsem si prohlédla i její obrázky. Ale zápisy z deníku a dopisy rodině byly mnohdy nezáživné a zdlouhavé.

28.03.2021 3 z 5

Nerozluční kamarádi Nerozluční kamarádi Hana Štěpánová

Mně to přišlo miloučké, hned to putovalo jako dárek dál :-).

26.03.2021 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Dlouho jsem se nemohla začíst a nechápala jsem vysoké hodnocení. Pak jsem se ale do čtení tak zabrala, že jsem druhou polovinu knihy dala na jeden zátah a ještě jsem se vrátila k několika kapitolám ze začátku. DOPORUČUJI nejen k pobavení, ale najdou se i myšlenky k zamyšlení.

23.03.2021 5 z 5

Podle náhodného výběru Podle náhodného výběru Max Eisen

Nedá se hodnotit méně než pěti *. Zpracování příběhu se mi líbilo, dobře se to četlo a všechny historické nepřesnosti jsou "pod čarou" uvedeny na pravou míru. Ráda jsem si přečetla příběh maďarského Žida, protože zatím jsem nejvíc knih četla o Polácích a dále o Češích a Slovácích. Řadím k jedné z těch lepších knih na toto smutné téma. Skoro mi to přijde, že v tomto prostředí té doby platilo "bez štěstí nepřežiješ".

16.03.2021 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

K Malému princi jsem se poprvé odhodlala až v dospělosti díky ČV. Překvapilo mě, jak rychle a dobře se to čte, ale na plný počet * to u mě není.

ČV 2.místo žebříčku 50 nejčtenějších knih

14.03.2021 4 z 5

Šťastný život mezi řádky Šťastný život mezi řádky Michaël Uras

První polovinu knihy jsem trpěla, chtěla jsem knihu odložit. Jediné, co mě zaujalo, byla práce biblioterapeuta. Bohužel ale většinu rozebíraných knih neznám. Druhá polovina mě zaujala a dala bych i 4*. Příběh všech postav se nějak uzavřel. A konec mě dostal. Mám ráda šťastné konce. Ale díky té první nezáživné polovině musím dát nižší hodnocení.

10.03.2021 3 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Po dlouhé době mě nějaké dílo zaujalo tak moc, že jsem četla každou volnou chvilku a nemohla se odtrhnout. Oceňuji kratičké kapitoly. Místy to bylo děsivé, ale rozhodně velice napínavé. Překvapivé rozuzlení, podezřívala jsem hodně lidí, kromě toho pravého člověka.

02.03.2021 5 z 5

Smrt staré posluhovačky Smrt staré posluhovačky Agatha Christie

Z knih od Agathy Christie mě tahle zaujala zatím nejméně. Detektivky zásadně čtu na jeden zátah, ale tuhle jsem s klidným svědomím odložila 40 stran před koncem a šla spát. Ale ten závěr byl nakonec velice zajímavý. Podezřívala jsem skoro všechny, jen ne toho pravého člověka.

27.02.2021 4 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Jsem ráda, že jsem se ke knize díky výzvě dostala. Dobře se četla, až na některé slabší pasáže, které mě moc nebavily a za které ubírám 1*.

21.02.2021 4 z 5

Konec rodu Slavníkovců Konec rodu Slavníkovců Oldřiška Ciprová

Jednohubka pro děti. Takový krátký "Výlet pana Broučka". Příběh seznámí čtenáře s jedním z motivů vyvraždění Slavníkovců. Dávám 4 *, protože je to založené na skutečné historické události-a tedy poučné. Námět velice zajímavý, ale mohlo to být mnohem lépe propracované. Je to takové rychlé.

19.02.2021 4 z 5

Můj přítel Jaroslav Hašek Můj přítel Jaroslav Hašek Emil Artur Longen

(SPOILER) Když jsem hledala knihu o známé české osobnosti do výzvy, okamžitě mě zaujala tato kniha-a hned první kapitola mě pobavila. Očekávala jsem humorné dílo. Později jsem zjistila, že je to jen neustálé popisování, jak se Hašek ožral, koho urazil, komu ublížil ... poté vystřízlivěl a chlastal nanovo. Byl nejen škodolibý, ale až zlý. Mám moc ráda Švejka a přišlo mi, že Švejk je Haškova autobiografie (ruský špión, propité jízdné na vlak do Budějovic apod.). Dočítala jsem už jen kvůli výzvě. Světlými momenty bylo několik humorných historek, ale člověk je musel hledat mezi četnými alkoholovými dýchánky. Jsem ráda, že jsem si dílo přečetla, možná se někdy k některými kapitolám vrátím, ale celkově docela zklamání.

16.02.2021 3 z 5

Tyrolské elegie Tyrolské elegie Karel Havlíček Borovský

Přečteno jen díky čtenářské výzvě, i když začátek básničky jsem znala už ze školy. Dobře se to četlo, krátké, doporučuji.

11.02.2021 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

(SPOILER) Kniha mě rychle vtáhla do děje, nemohla jsem ji odložit, což se mi už dlouho nestalo. Vraha jsem si tentokrát tipla hned po vraždě, po přečtení 109 stran, protože okruh podezřelých byl velice úzký. Ale přesto mě autorka několikrát zmátla, že by to mohl být někdo jiný. Závěr mě ale stejně překvapil.

11.02.2021 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Váhala jsem mezi 3 a 4 *, protože mi moc nesedělo zpracování knihy a dělení kapitol. Ale obdivuji Stanislawu i ostatní ženy, které musely projít Osvětimí, a dokonce tam přivést na svět dítě. Za tyto příběhy dávám vyšší hodnocení.

09.02.2021 4 z 5