Hani77 Hani77 komentáře u knih

Další Pohádky ze šumavských lokálek Další Pohádky ze šumavských lokálek Roman Kozák

Příjemné čtení o krásných místech. A někdy i docela humorné.

"Znal jsem jedno nádraží,
kde nejhlubší byl les;
zrušili tam lokálku
a teď tam chcípnul pes!"

09.01.2022 4 z 5

Petra a Dominik Petra a Dominik Stanislav Rudolf

(SPOILER) Většina příběhu pro mě byla průměrná, za 3 *. Dokonce tam bylo několik nepřesností. Ani v 90.letech by přeci lékařka nemohla vyhodit použitou inj.stříkačku do běžného kuchyňského odpadu, policie by musela 14letého kluka vyslýchat za přítomnosti zákon.zástupce, nezdá se mi, že by se dvojčata mohla narodit v rozmezí 2 hod. apod. Ale líbila se mi zápletka s partou, za to přidávám čtvrtou *. Taky mi vyhovovalo střídavé vyprávění Petry a Dominika. A ráda jsem zavzpomínala na tehdejší počítače :-). Docela příjemné splnění jednoho tématu, kniha od autora mého dětství.

08.01.2022 4 z 5

Kocour z Montmartru Kocour z Montmartru Michaela Klevisová

Úvodní slovo autorky a první povídka se mi moc líbily, bylo znát, že autorka kočkám opravdu rozumí. Kočky jsou individualistky a na rozdíl od psů nedělají nic kvůli páníčkovi, ale jen to, co ony samy chtějí. Ale další povídky už mě tak nebraly. Takový průměr, nenáročné čtení.

07.01.2022 3 z 5

Židovské anekdoty Židovské anekdoty Karel Poláček

Některé vtipy mě vysloveně pobavily, ale většinou byly spíše k zamyšlení. Je to takové nenáročné oddychové čtení, které svůj účel splnilo a ke kterému se zase ráda vrátím.

06.01.2022 4 z 5

Medvěd Medvěd Anton Pavlovič Čechov

Půjdu proti všem, ale mně se to tak skvělé nezdálo. Četlo se to velice dobře, těšila jsem se na rozuzlení .... ale to se mi zdálo hloupé. Možná, kdybych viděla Stellu Zázvorkovou a Wericha, tak bych hodnotila úplně jinak, ale dílo znám jen z psané verze-a ta mě nenadchla.

05.01.2022 2 z 5

Královražda na Křivoklátě Královražda na Křivoklátě Vlastimil Vondruška

Příběh byl hezky zamotaný, dobře se četl, ale ten konec mě trochu zklamal, proto nemůžu dát plný počet *.

04.01.2022 4 z 5

Věc Makropulos Věc Makropulos Karel Čapek

Zajímavý námět i provedení, ale mám raději jiné divadelní hry Karla Čapka.

04.01.2022 4 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

(SPOILER) Některé povídky měly velice zajímavý námět (kůň, který měl kamarádku kočku, kočka záchranářka apod.), některé byly super k zamyšlení, ale jiné zase byly takové tuctové (kocouři se vrací domů, na tom není nic zvláštního, koťata se snadno přizpůsobí novým páníčkům apod.). Takže pro mě takové průměrné dílo.

02.01.2022 3 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Velice dobře napsané vzpomínky, dokumentující události ve Varšavě od léta 1939 až do jejího osvobození. Ale je to velice smutné čtení.

01.01.2022 5 z 5

Tajemství Velkého Vonta Tajemství Velkého Vonta Jaroslav Foglar

Váhala jsem mezi 4 a 5 hvězdičkami, protože jsem měla drobné výhrady. Ale kniha je velice napínavá a tajemná, navíc jsem tento závěrečný díl neznala, na rozdíl od předchozích dvou. Proto dávám opět pět.

31.12.2021 5 z 5

Stínadla se bouří Stínadla se bouří Jaroslav Foglar

Některé pasáže mi přišly naivní, ale nejsem cílová skupina a jako dítě bych to tak necítila. Kniha mě přitáhla a nepustila, dokud jsem nebyla na konci, tak musím dát pět. Hezká vzpomínka na dětství.

27.12.2021 5 z 5

Zima čarodějnice Zima čarodějnice Katherine Arden

Na 3.díl jsem se moc těšila, ale už to nebylo takové "wow". Místy trochu zdlouhavé. Ale teprve v tomto díle jsem zjistila, že mnohé hlavní postavy jsou historicky doložené osoby ze 14.století, což mě při předchozích dílech vůbec nenapadlo. Velkokníže moskevský-Dmitrij Ivanovič, Čelubej, Mamaj, Oleg Rjazan, dokonce i Vasji bratr Alexandr Peresvet a její švagr, kníže serpuchovský-Vladimir Andrejevič. Myslela jsem, že je to vše vymyšlené, pouze na základě ruských pohádek, na kterých jsem vyrůstala. Za tento historický podklad bych přidala i půlhvězdu, ale protože mě nejvíce zaujal 2.díl, zůstanu u čtyřky.

26.12.2021 4 z 5

Sedm srdcí Sedm srdcí Jozef Cíger Hronský

Uf, byla to dřina, a nebýt těch srdíček na obálce, tak bych knihu rozhodbě odložila nejpozději po druhém příběhu. Ale potřebovala jsem knihu do výzvy (se srdíčkem na obálce), tak jsem to nakonec dala. Ale už nikdy více.

06.12.2021 2 z 5

Sám mezi ženami - Kohout Sám mezi ženami - Kohout Aleš Vogel

Začátek knihy mě nadchl, především zjištění, že všichni puberťáci jsou stejní. Dcera "hm" mě opravdu velmi bavila. Je to oddychové počteníčko, mnoho kapitol je super-ze života. Hrubky v podobě chybějících čárek ve větách mi vadily, ale hvězdičku strhávám jen za to, že některé pasáže mi přišly už trochu praštěné.

06.12.2021 4 z 5

25 gramů štěstí 25 gramů štěstí Massimo Vacchetta

Jsem ráda, že jsem knihu objevila, příběhy jsou zajímavé, ale jednu hvězdičku ubírám, protože druhou polovinu knihy jsem se už musela do čtení nutit.

30.10.2021 4 z 5

Manželky prezidentů: deset žen z Hradu Manželky prezidentů: deset žen z Hradu Pavel Kosatík

Jsem ráda, že jsem se dozvěděla nové věci o prvních dámách (i nedámách) naší země. Některé pasáže byly zdlouhavé a ne vždy bylo řečeno vše podstatné, ale kniha byla jako celek zajímavá.

25.08.2021 4 z 5

Dívka ve věži Dívka ve věži Katherine Arden

Druhý díl byl rozhodně mnohem čtivější než první a také méně temný. Hezká pohádka pro dospělé. Líbila se mi jména hrdinů známá z ruských pohádek, které mě provázely celým dětstvím. Těším se na třetí díl.

10.08.2021 5 z 5

Okolím Berounky Okolím Berounky Ivo Paulík

Přečteno jako příprava na dovolenou. Hezky rozdělené na popis cesty cyklo/pěších výletů a na druhé straně jsou stručně popsány zajímavosti na trase, vč. kontaktů a webových stránek. Zpracování se mi líbí, ale pěších výletů je popsáno málo.

22.07.2021 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

(SPOILER) Knihu jsem moc dlouho odkládala. Když jsem se k ní konečně dostala, tak jsem si první dvě kapitoly říkala, že to bude utrpení přečíst. Ale pak se začal rozvíjet zamotaný příběh a já byla zvědavá, jak to bylo dál. Jen jsem si musela udělat rodokmen, kdo s kým byl příbuzný, abych se v tom vyznala. A konec taky dobrý. Ze tří * se to vytáhlo na plný počet. A doufám, že to nikdy nebude patřit mezi zakázané knihy jenom proto, že jeden snědý přivandrovalec ničil život dvěma rodinám.

02.07.2021 5 z 5

Princezna holubice Princezna holubice * antologie

Kniha se nikdy nestala mojí oblíbenou. Četla jsem ji asi jen jednou, rozhodně je v bezvadném stavu, jako nová, na rozdíl od mých "oblíbenců", které jsem vytahovala z knihovny při každé nemoci.

22.06.2021 3 z 5