Petra a Dominik

Petra a Dominik https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34396/bmid_petra-a-dominik-xcH-34396.jpg 4 46 10

Dívčí román o dospívání Petry a Dominika, o jejich první lásce, o zaujetí pro počítače, ale i o překážkách a nástrahách, které tento věk přináší

bigben
15.10.2023 3 z 5

Kniha do Čtenářské výzvy a vybrána podle názvu...

alnahu
26.03.2023 3 z 5

Tento dívčí román mi náhodně přišel do ruky, docela s chutí jsem si ho přečetla-i když to nebyl zrovna z autorových nejlepších. Přečteme si příběh čtrnáctiletých dvojčat Petry a Dominika,kteří procházejí těžkým obdobím ,jejich matka se rozjede se svým dlouholetým přítelem,který jim nahrazoval otce a tak se to projeví i v jejich chování .A právě v době ,kdy oni prožívají pubertu a sami neví,co se s nimi děje.

Nofar197
09.01.2023 1 z 5

Právem zapomenuta kniha jinak výborného autora a vypravěče. Vztah mezi oběma dvojčaty mi připadá příliš chladný. Navíc Dominik sice prochází složitým obdobím, kdy se matka rozchází s dlouholetým partnerem, který Dominikovi suploval otce, ale Petra snad také - a přesto se narozdíl od svého bratra nechytne jakési podivné party, ani svému sourozenci nekrade peníze ušetřené na nové lyže. Podle mého názoru Dominik vyklouzl ze situace, do které se dostal vlastní vinou, bez následků, zatímco by zasloužil pár na zadek.

Hani77
08.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Většina příběhu pro mě byla průměrná, za 3 *. Dokonce tam bylo několik nepřesností. Ani v 90.letech by přeci lékařka nemohla vyhodit použitou inj.stříkačku do běžného kuchyňského odpadu, policie by musela 14letého kluka vyslýchat za přítomnosti zákon.zástupce, nezdá se mi, že by se dvojčata mohla narodit v rozmezí 2 hod. apod. Ale líbila se mi zápletka s partou, za to přidávám čtvrtou *. Taky mi vyhovovalo střídavé vyprávění Petry a Dominika. A ráda jsem zavzpomínala na tehdejší počítače :-). Docela příjemné splnění jednoho tématu, kniha od autora mého dětství.

JancaMia
07.01.2022 3 z 5

Časně porevoluční příběh dvojčat , příjemný návrat do minulosti a do doby kdy jsem četla v polovině 90. let

Znedla
29.05.2019 2 z 5

Příběh čtrnáctiletých dvojčat Petry a Dominika. Kteří se musí vyrovnat se světem okolo...

Řekla bych, že jedna ze slabších knížek pana Rudolfa, ale přečíst se dala. Docela jsem se pobavila návratem do minulosti ohledně PC - i když já jsem v tomto oboru začínala s naprosto předpotopní klávesnicí připojenou na malou televizi :-).

musska
05.08.2018 2 z 5

Čte se to sice celkem dobře, když člověk moc neočekává, ale ten obal! Hrůza, hvězda dolů. Dvě čtrnáctiletý dvojčata a na obalu aspoň dvacítka..svý doby no dobře a ten týpek?
Jinak střídání vyprávění dvou osob celkem v pohodě, příběh rychle ubíhá..ale nevybrala bych si tuhle knížku, je to úlitba výzvě.

EvikU.
09.04.2017 3 z 5

Autor má hezčí knihy. Ale i tato se dá číst. Pohodovka.

kika 13
14.01.2013 3 z 5

Pohodová knížka na čtení.

Anettka15
20.05.2012

Zajímavá kniha,doporučuji ikdyž možná není to co by se od Rudolfa očekávalo..:))