Manželky prezidentů: deset žen z Hradu

Manželky prezidentů: deset žen z Hradu https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463241/mid_manzelky-prezidentu-deset-zen-z-hra-ORD-463241.jpg 4 72 14

Janadvorackova
05.01.2024 5 z 5

Detaily o životech některých prvních dam jsem znala, ale spousta věcí mě překvapila. U některých skromnost a odvaha, u jiných pravý opak.

kate9326
10.07.2022 2 z 5

Kniha spíše o prezidentech, která se na první pohled tváří jako kniha o jejich partnerkách. Popravdě, někdy se jednalo jenom o doplněk/ podporovatelku, zvlášt v době před xx lety. Proto asi o nich nejde nic moc psát a kapitoly pak působí disproporčně. Poučnou hodnotu ale určitě má, pokud se zajímáte o historii, a snadno se čte.

zdenaR
01.03.2022 3 z 5

Zajímavá kniha, hodně je řečeno nejen o prvních dámách, ale i o jednotlivých prezidentech - někdy skoro více o nich.
Zajímalo by mě, co by dnes autor napsal o současném prezidentovi a jeho manželce- byl by to určitě těžký úkol.

kopeceli
03.02.2022 5 z 5

Podrobně vylíčené poměry, ze kterých jednotlivé ženy vyšly. S tím souvisí i původ jejich mužů. Překvapilo mne, do jaké hloubky autor knihy zacházel při popisu jejich manželského souznění, jejich osobností, oddanosti, tlaků, které byly na ně kladeny. Jak dokázal věcně vyjádřit rozporuplnost úlohy manželky prezidenta. Většina z těchto žen po roli paní prezidentové netoužila. Přesto pojetí role první dámy prvních dvou prezidentů, jejich vybavenost v oblasti vzdělání a chování mohlo být vzorem pro dámy následující, i při zachování vlastní identity. Velmi poučná kniha. Jsem si jistá, že bych nechtěla být nikdy v jejich kůži.

Hani77
25.08.2021 4 z 5

Jsem ráda, že jsem se dozvěděla nové věci o prvních dámách (i nedámách) naší země. Některé pasáže byly zdlouhavé a ne vždy bylo řečeno vše podstatné, ale kniha byla jako celek zajímavá.

bigben
06.04.2021 5 z 5

Knížka naprosto splnila účel, pro který jsem si ji četla. Dozvěděla jsem se o životních příbězích, o kterých jsem netušila a vztazích mezi partnery...a u některých byla velmi překvapená. Doporučuji.

Awča
01.06.2020 5 z 5

Kniha předčila má očekávání, bylo to velmi zajímavé čtení. O spoustě manželek jsem toho věděla velmi málo.
Lecos se čtenář dozví i o prezidentech, z jakých poměrů vzešli a možná trochu lépe pochopí jejich jednání.
Nezvyklé bylo číst o manželkách, které již pamatuji a soudobé události jsem prožívala s nimi, nyní se na tu dobu dívá člověk s odstupem a lecos vidí jinak.
Osvěžující.

Dáda4
15.06.2018 3 z 5

Protřednictvím knihy jsem se vrátila zpět do minulého století a dozvěděla se mnoho zajímavých informací.

Jana283
06.03.2017 5 z 5

Osudy jednotliců ve víru historie mne vždy zajímaly. Mnoho nových informací. Pavel Kosatík je umí podat skvěle a čtivě.

bibi.r
08.08.2016 3 z 5

Velmi zajímavé čtení :), člověk se dozvěděl hodně nového.
Samozřejmě nejpřekvapivější byly kapitoly o manželkách komunistických prezidentů, o který je známo velmi málo.

barbarera
04.04.2016 4 z 5

Moc dobře napsaná kniha, ale velmi levná a odbytá vazba. Po několika přečteních je z ní salátové vydání.

hanča34
06.11.2014 5 z 5

Děkuji panu Kosatíkovi za vyčerpávající informace o manželkách našich prezidentů. Člověk si udělá obrázek i o těch prezidentech. Teď by měl napsat knihu Hulvát na Hradě, ale k tomu by se asi nesnížil. Tak radši ať pokračuje v těch manželkách. Je mi líto paní Zemanové a ze srdce jí přeji abychom mohli přímou volbou toho člověka odvolat.

Arcticfox
07.12.2013

Rozšířené vydání knihy Osm žen z Hradu o další dvě první dámy - Dagmar Havlovou a Livii Klausovou. Nejzajímavější jsou kapitoly o Haně Benešové a o manželkách všech komunistických prezidentů. Autor se v jednotlivých kapitolách věnuje kromě hlavní postavy i pozadí událostí z popisovaného období. Čtenář se dozví informace, které za socialismu vůbec neměl šanci získat.

stanza
09.08.2012 5 z 5

Velice zajímavá kniha,ráda se k ní někdy vrátím.