Hani77 Hani77 komentáře u knih

Vrať drakovi, co je jeho Vrať drakovi, co je jeho Ilka Pacovská

Super díl. Měla jsem obavy, že Karmaneuduna bude chtít Hance ublížit, ale pro mě to byl nečekaný a úžasný happy-end.

Bez práva na život Bez práva na život Ilka Pacovská

Zase jeden velice povedený díl. Byla jsem moc ráda, že Terezka dokázala pomoci svému kamarádovi.

Je velice těžké hodnotit (zpětně) jednotlivé díly. Jako celek to je dokonalé dílo :-), ale pocity, jaké jsem měla při čtení jednotlivých příběhů, s odstupem času trochu splývají.

Dračí cejch Dračí cejch Ilka Pacovská

Super, mám ráda draky. Lída se mi zdála strašně rozmazlená, nechtěla bych takovou holku hlídat.

Zlodějíček z pátých hradeb Zlodějíček z pátých hradeb Ilka Pacovská

Některé díly mě sice nadchly víc, ale tento příběh byl také velice zajímavý. Spídové byli super :-)

Průvodce ztracených Průvodce ztracených Ilka Pacovská

Tento díl mě zaujal méně než předchozí. Hodně velká část se odehrává v Airbowanu. Sice nakonec to nebylo tak špatné, ale přeci jen jsem byla veselejší, když se děj točil kolem Hanky a jejích kamarádů.

Otrocká krása Otrocká krása Ilka Pacovská

Z tohoto dílu jsem měla (podle názvu) velký strach, ale byl super, pro mě jeden z nejlepších.

Únosce draků Únosce draků Ilka Pacovská

Mám ráda draky, proto se mit tento díl moc líbil.

Smrt kouzelného džina Smrt kouzelného džina Ilka Pacovská

Knihu jsem četla už před rokem, tak si nevybavuji detaily, ale bylo mi už dopředu líto džina (Vrona) a říkala jsem si, že bez něj nebudou mít další díly to kouzlo :-).

Ostrov zasvěcení Ostrov zasvěcení Ilka Pacovská

Sérii jsme koupili před rokem dceři a musím se přiznat, že jsem ji také celou přečetla. První díl mě ještě tak nenadchl. Když jsem četla o tom, jak jsou děti v dětském domově, měla jsem obavy, jak se bude děj dále vyvíjet. Druhá polovina už byla lepší, ale nadšení přišlo až s dalšími díly :-).

02.01.2019 4 z 5

Tato kniha patřila k nejčtenějším knihám mého dětství :-). Přečetla jsem ji nejméně 6x. Můj taťka nedokázal pochopit, že sotva ji dočtu, ihned začínám zase od začátku :-). Je pravda, že jako dospělá jsem se k ní nevrátila a moje starší dcera (vášnivá čtenářka) ji nedočetla, přestože jinak přečte tlustou bichli za 3 dny. Zatím vzdala jen dvě knihy: Robinsona a Babičku. Asi není pro dnešní mládež tak zajímavá, ale já osobně bych dala i více hvězdiček :-).

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Tuto knihu jsem sice znala z dětství, ale nikdy jsem ji celou nečetla. Před cca 3 roky jsme ji četly s dcerami, a protože už obě uměly číst, tak jsme se střídaly u předčítání :-). Líbila se mi, ale ne natolik, abych ji četla podruhé. A já se jinak ke knihám ráda vracím :-).

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Četla jsem jako dítě a později jsem ji opakovaně předčítala dcerám. Patřila k našim nejoblíbenějším.

Memento Memento Radek John

Souhlasím s Ivkou14, četla jsem obě knihy jako teenager (myslím, že Memento jsem četla dříve) a "Děti ze stanice ZOO" jsou mnohem lepší, i když "děsivější". Memento mi přišlo zdlouhavé. V každém případě jsem se k této knize později už nevrátila (na rozdíl od druhé jmenované).

02.01.2019 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Určitě všem doporučuji. Poprvé jsem to četla jako teenager a bylo to pro mě dost "drsné". Podruhé jsem knihu četla jako dospělá a dívala jsem se na to jinýma očima. I napodruhé to ale byl silný zážitek, nemohla jsem se od knihy odpoutat, dokud nebyla přečtená. Doporučila jsem to své dospívající dceři jako "povinnou četbu" :-)

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Karel Čapek nikdy nepatřil k mým oblíbeným autorům, jako dítě jsem četla jen Dášeňku a Devatero pohádek. Tuto knihu jsem přečetla jen proto, že je to povinná četba mé 12leté dcery. Napoprvé mě to nenadchlo, ale zaujala mě myšlenka, proto jsem si to přečetla ještě jednou (toto dílo opravdu nezabere víc než 2 hod.-a to se ještě u toho můžete zastavit a zamyslet) a napodruhé jsem byla nadšená, jak dokonale to dokázal vymyslet. Určitě si zaslouží plný počet hvězdiček.

Naučte mě zabít draka Naučte mě zabít draka Ilka Pacovská

Je to velice čtivá kniha, stejně jako byla celá série. Škoda, že už nejspíš nebude pokračování (i když "nikdy neříkej nikdy"). Série byla koupena pro 12letou dceru, ale zaujme i dospěláka. Moc se mi líbí krátké kapitoly-člověk si řekne, že ještě jednu stihne-a najednou je na konci. Závěr se mi zdál trochu přitažený za vlasy, ale happy-end přeci musí být :-). Hanka, Sváťa, Rafan, ale i Plam a tulíci mi budou moc chybět.