Bez práva na život

Sedmý smysl – fantasy série plná dobrodružství, při jejímž čtení jsme rostli a dospívali s hlavními hrdiny: Hankou, Sváťou a Rafaelem, je u konce. Autorka nabídla příběh na pokračování plný emocí, podněcujících myšlenek a různobarevných postav, s nimiž se čtenář dokáže sžít… Poznáváme neobvyklé inteligentní tvory a učíme se být tolerantní k jiným světům, názorům i způsobům života. Moto série: Přátelství? Největší bohatství, které může člověk získat, ale musí se o ně přičinit. V posledním díle se rozhoduje o životě a smrti lidí, kteří mají neobyčejné, nebezpečné schopnosti, a proto podle draků nemají právo na život. Jde o kouzelníky s Martisovou krví. Tuto krev má bohužel i Terezka, malé děvčátko s magií neobvyklé síly, kterou Vron našel a adoptoval. Je mu proto odebrána a umístěna do řádu bdělého Sekurita. Ani tady však není v bezpečí. Hanka se snaží pomoct jí i jejímu kamarádovi. Doufá, že děti po absolvování náročného testu budou smět žít normálním životem. Netuší, jak hluboce se mýlí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/269144/bez-prava-na-zivot-269144.jpg 4.6159

Sedmý smysl (9.)

Literatura česká, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Bez práva na život

Hani77

Zase jeden velice povedený díl. Byla jsem moc ráda, že Terezka dokázala pomoci svému kamarádovi.

Je velice těžké hodnotit (zpětně) jednotlivé díly. Jako celek to je dokonalé dílo :-), ale pocity, jaké jsem měla při čtení jednotlivých příběhů, s odstupem času trochu splývají.

RemiBlack
27.02.2018

2018/11
Úžasná. Celou sérii vřele doporučuju, je opravdu krásná. Napínavá, zábavná... Hlavní hrdiny si zamilujete a budete nedočkavě vyhlížet pokračování. ;)

Dracicanda
22.02.2018

Skvělé pokračování jen občas trochu nuda.

limo
28.11.2017

Jsem ráda, že autorka tuto serii ukončila takto. Byla jsem na ní úplně závislá!!!! DOKONALÁ!!!!!!!!!

doubravka212
23.10.2017

Celá kniha se čte opravdu rychle, a dobře.

Leonor
02.08.2017

Skvělý závěr série.

Zanda_Panda
28.06.2017

Konec téhle série mě zasáhl jako šípem do srdce. Jsem paní Pacovského moc vděčná, za to že mě 1. dílem série přivedla ke čtení. Po přečtení Ostrova zasvěcení jsem začala číst opravdu dost a od té doby jsou knihy nedílnou součástí mého života. Za tu dobu co jsem procházela řádky příběhu Hanky, Rafa a Sváti jsem si s nimi prošla jak utrpením tak radostí a musím se přiznat, že mi u celé série hodněkrát strkali po tváři slzy, vždy když čtu 2. díl, pasáž kdy Vron poprvé umře tak brečím. Na nádherné obrázky hlavně draků, ale i všech ostatních nikdy nezapomenu. Vždy, když mi není psychicky úplně dobře tak sáhnu po některé knížce z této série a přečtu ji klidně na jeden zátah a většinou se mi uleví. Jak už jsem ale psala konec série mě opravdu ranil ale s tím nic neudělám. Jednoduše řečeno mi tato série přirostla k srdci a nemám v nejbližší době v planu na ni zapomenout.
Dekuji, že jste přečetli můj výlev srdíčka a doufám, že jste se mnou alespoň v něčem souhlasili.

trevize
31.05.2017

Paní Pacovská (ač tvrdila že nenapíše :) napsala desátý díl - Naučte mě zabít draka - zatím se vyskytuje na netu (např. sw.gurroa.cz)

any333
07.05.2017

Tak, a mám poslední příběh z téhle devíti dílné série dočtený. A zároveň se se světem Hanky, Rafaela a Sváti budu muset rozloučit. Ano, po tolika společně strávených stránkách je konec.
V tomhle díle jsme se potkali(nebo byli aspoň zmíněni) s téměř všemi postavami série. Nebo to byl jen můj postřeh? No nevadí. Jisté je, že čtenář už o světě Sedmého smyslu a jeho zákoutích ví vážně úplně všechno. Tady byl představen poslední dílek skládanky, problém zvaný Martisova krev.
Z celé knihy mě asi nejvíc bavily okamžiky, když Hanka, Terezka a Lukáš putovali přes Jeskyni ztráty a dál. Docela zajímavá byla historie Tvého hradu, vážně originální.
A v jednu chvíli jsem se vážně bála o jednoho nejmenovaného draka, kterého jsem si velmi oblíbila. Taky obdivuji autorku, jak využila každé maličkosti z minulých dílů a přetvořila ji na příčinu pro následky do tohohle dílu.
Prostě sečteno a podtrženo, tahle série byla suprová. Doporučuji všem, kteří mají rádi jiné světy, draky, kouzla a hlavně nerudné trpaslíky s nabroušenou sekerou. Protože Zachariáš byl i tady prostě famózní!

eva.haf
13.04.2017

Tuto sérii jsem přečetla již podruhé. Nejsem asi ve věku obvyklých čtenářů, ale přesto se mi psaní Ilky Pacovské moc líbilo. Poprvé jsem četla knihy stažené z internetu v roce 2011. Když jsem pak zjistila, že byl rukopis vydán knižně, všechny díly jsem si koupila a byla jsem nadšená, že vyšly i díly 8 a 9. Klidně bych přivítala pokračování. Knížky si přečetly na moje doporučení i moje dcera a vnučka.

trevize
29.03.2017

¨Pro všechny nadšené touto sérií - existuje pokračování (fanfiction) od Vladimíra Vachka (Magické zrcadlo)- např na ctenizdarma.cz a (alespoň podle mě) je to dost povedené a navazuje na 9. díl

Lefula
28.01.2017

Všechny díly jsem přečetla. Byly boží, ale ten konec mě omrzel. :(
Chtěla bych ten konec vylepšit, ale jinak je to boží série. Škoda, že není i druhá série. :|
Všechny postavy téhle série jsou boží. U dvojky jsem se málem rozbrečela. :D
Fakt boží! Děkuji za tuhle série.
(tuhle sérii jsem přečetla v roku 2015. :D)

ErikaP
06.11.2016

Skvělá série! Každou knihu jsem přečetla velmi rychle, protože děj vás vtáhne a nepustí až do samého konce. Všechny postavy mi jsou sympatické, hlavně Sváťa a Rafan, protože se navzájem krásně doplňují a jsou pro Hanku velikou oporou. Ke knížkách se určitě ještě někdy vrátím!

Pajulka02
27.06.2016

Celá série je skvělá! Nejradši bych ji četla pořád a pořád dokola.:-) Určitě doporučuji!

cecetka
19.02.2016

Celá série je fantastická. Přestože je určena pro mládež, nadchla i mě, dospělou ženu. Dokonce i kolegyně, které jsem ji doporučila, se všechny díly líbily.
Doporučuji přečíst.

JanaDor
31.01.2016

Co ode mě můžete jiného čekat, než doporučení, přečíst si celou sérii? Příběh má ode všeho něco. Na své si přijdou ti, co mají rádi dobrodružství a magii. Zkrátka nepřijdou ti, co mají rádi jemnou romantiku (hlavně v tomto díle). Jako celek to působí vyváženě a čtivě. Takže vám nezbývá nic jiného, než si sednout k Sedmému smyslu a číst. Pak uznáte, že mám pravdu.

Kelen30
25.01.2016

Naprosto skvělá série.Škoda že už je konec.jediné co mě trochu zarazilo bylo jak Hanka hledala toho posledního dračího svědka
POZOR SPOILER
.Úplně zapomněla na Plamínka .Já vím,že by asi nepřišel,ale mohla to aspoň zkusit.Jinak naprosto boží :-)

Marthas
20.01.2016

Citlivě uzavřená série... Stejně jako díl předchozí velmi napínavá a čtivá...
Zahřála mě na duši.-)

koka12
19.01.2016

předem bych chtěla poděkovat Ilce za nejlepší čtení na světě. Lepší než Harry Potter!
Kéž se tato úžasná série zfilmuje!
Pozor spojler!
Mám strašnou radost že se Sváťa s Hankou dali dohromady.

Ivka2003
14.01.2016

Poslední díl... Tato série mě provázela skoro celý můj život. A teď skončila.
Kniha se mi líbila stejně jako všechny ostatní. Škoda, že už autorka nenapíše pokračování. Na toto úžasné čtení nikdy nezapomenu.

Aniday
10.01.2016

nádherná serie, po které se mi bude velmi stýskat... všechna čest, paní Pacovská

Ashi
13.12.2015

Sice mám pocit, že tohle nebyl úplně štastný konec, ale v rámci vzniklé situace to dopadlo jak nejlépe mohlo. A kam se poděl had? Je mi líto, že celá série skončila, moc se mi líbila, i když mě vlastně trochu mrzí, že nakonci všichi dospěli a dobrodružstvím je konec.

Knihyjsoubest
03.12.2015

NEJLEPŠÍ SÉRIE FOREVER !!!! Škoda jen že je to poslední díl.....
Opravdu úžasné pokaždé mě kniha vtáhla do děje, tak že jsem se radovala, když se něco podařilo, brečela když někdo z dobrých postav umřel

pozor spojler
.Ale největší radost mám že se Hanka a Sváťa konečně dali dohromady (škoda že není pokračování).Ta kniha dokázala ovlivnit moji náladu na celý den, když jsem se začetla nebyla jsem schopná se od ní odtrhnout.PROSÍM PANÍ AUTORKO NAPIŠTE POKRAČOVÁNÍ !!!!!! Rozhodně doporučuji přečíst.....

Denulík
21.11.2015

Miluju tyto knížky... Začla jsem je číst když mi bylo deset let a teď mi bude čtrnáct... A když jsem se dozvěděla že devátá série je konec tak jsem se rozbrečela stejně když jsem se rozbrečela jak umřela karmaneuduna

dracek91
06.08.2015

Za mě taky 5 hvězdiček,skvělá série..klobouk dolů

Erzsi
05.06.2015

Škoda,že v této sérii není více knih.

gabriela2528
17.02.2015

Když jsem byla malá zkusila jsem si přečíst první díl této série. Vzdala jsem to, protože jsem neuměla moc číst. Teď jsem se do této série začetla a začala mne strašně bavit. Zatím jsem u 4 dílu a když jsem zjistila, že devátý díl je poslední tak jsem byla opravdu hodně smutná. Bylo by skvělé kdyby autorka začala psát další díly. Ale přesto se těším na poslední díl.

shaban
20.01.2015

Vsechny knihy jsou naprosto skvele, dekuji autorce za super cteni.

anibeni
06.11.2014

Skvělý závěr skvělé série.... Říká se, že v nejlepším se má přestat a i když tuto knižní sérii opravdu miluji, jsem ráda, že je konec... Psala jsem to již v nějakém předešlém komentáři, ale napíšu to ráda ještě jednou - paní Pacovské skládám obdiv za tak úžasný čtecí zážitek..