Vrať drakovi, co je jeho

Čtvrté pokračování Sedmého smyslu nám ukazuje závěrečný rok základní školní docházky Hanky, Sváti a Rafaela v Santareně. Musejí se rozhodnout, co budou dělat po škole, a vybírají si podle toho obory, v nichž se chtějí zdokonalit. Hanka u draků, Sváťa u jednorožců a Raf mezi sirénami… Než však škola začne, prožijí dny plné napětí na cestě na Ostrov volby. Hanka si dokáže znepřátelit mocného, zlého, pomstychtivého kouzelníka a musí se ukrývat, protože jí hrozí smrtelné nebezpečí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169586/big_vrat-drakovi-co-je-jeho-o8i-169586.jpg 4.7338

Kniha Vrať drakovi, co je jeho

AmiD
30.12.2021

Nesouhlasim s hankou já bych si to vyměnila

Jarka_rybář
21.10.2021

Paní Pacovskou asi miluju. Její knížky mne překvapivě dostaly. A to jsem rozhodně mimo cílovou skupinu. Čtvrtý díl série, ve kterém se mnoho završí, je důkazem autorčina talentu. Fakt paráda.
Nejlepší je asi scéna s výměnou. Tady ale nic neprozradím.;-)

capar
02.10.2021

Tak tento díl mě bavil od začátku až do konce. Bylo tam vše. Zkoušky, přátelství, nebezpečí, tajemno, láska a takhle bych mohla pokračovat..a konečně taky člověk trošku odhalil, jak to celé bylo na začátku...

Knihodrak
31.07.2021

Za mě zatím nejkrásnější díl! Je neuvěřitelné kolik se toho do jedné knihy od Ilky Pacovské vejde....Nemohla jsem se od tohohle dílů několik hodin odtrhnout, dokud jsem ho nedočetla, no a teď je čtvrt na tři ráno... :)

zirafinec
03.05.2021

Co napsat, že? Kniha je pěkná, prostředí pěkné, nedomyšleností se tu moc nenachází, takže to mohu shrnout jedním slovem: DOPORUČUJI.
SPOILER!!!
Vážně mě štve ten spoiler na obálce. Kniha se jmenuje "Vrať drakovi, co je jeho." Což znamená, že někdo, pravděpodobně Hanka jakožto hlavní postava, bude muset nějakému drakovi něco, co mu asi ukradla nebo nedopatřením vzala. Takže to máme hlavní zápletku. V anotaci je napsáno: "... Karmaneuduna žádá, aby její syn Plam dostal zpět část své dračí osobnosti,..." Bezva! Takže teď můžeme zavřít knížku a sáhnout po dalším díle. To ale neznamená, že knihou nějak opovrhuji!

Musím říct, že Hanička se nám pěkně vybarvila - je sestra Zuřivého Plamene, což znamená, že jedna z jejích matek je dračice Ctihodná Uznaná starší Karmaneuduna. Další její matka je L'gala a otec R'íhan, jednorožci. Dále splnila sesterský slib s Omaulou, takže je z ní rázem dcera Ctihodné Delfity Marely. Poté má (nebo měla - nebudu prozrazovat další díly) biolgického otce a matku, lidi. A korunu tomu nasadí její "otec" Vron, kouzelný džin. Ještě příbuzenství s harpyjemi a běsy ( viz následující díl) a je z ní hotový mezidruhový spojník. Musím říct, že to je opravdu skvělá "náhoda".

P.S. Nevíte někdo, jak se čtou jednorožčí jména?

Luigi1
04.03.2021

Opět velice dobře napsaný díl.Je zajímavé,že se pro děti i dospělé píšou takové pěkné knihy.

TaLu
17.02.2021

Jak já se těšila na další díl série !
Zatím pro mě nejlepší díl, co se napětí týče. Příběh nabere takový spád, že téměř cítíte vítr kolem uší. Alespoň si můžeme připadat, že letíme na drakovi. Zápletka je úžasná, dobrodružství a napětí nás ke knize téměř přiková. Hledala jsem každou volnou chvíli, abych mohla číst dál. Vrcholná scéna je zrovna tak strhující jako dojemná. Doporučuji všem věčným dobrodruhům se statečným srdcem. Že bychom měli v sobě kousek draka ?
Ilustrace tuto sérii velmi dobře doplňují.

Retketka
07.01.2021

Úžasný napínavý příběh s krásnými ilustracemi, které jsou jen sem tam, takže si můžete užívat dobrodružných příběhů. Další plus je v tom, že vysvětlování dějů z minulých knih je jen zřídka, takže to nevadí ani těm, co minulé díly četli, a ani těm, co ještě ne.