Vrať drakovi, co je jeho

kniha od:

Vrať drakovi, co je jeho https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169586/bmid_vrat-drakovi-co-je-jeho-o8i-169586.jpg 4.7 375

Sedmý smysl série

< 4. díl >

Čtvrté pokračování Sedmého smyslu nám ukazuje závěrečný rok základní školní docházky Hanky, Sváti a Rafaela v Santareně. Musejí se rozhodnout, co budou dělat po škole, a vybírají si podle toho obory, v nichž se chtějí zdokonalit. Hanka u draků, Sváťa u jednorožců a Raf mezi sirénami… Než však škola začne, prožijí dny plné napětí na cestě na Ostrov volby. Hanka si dokáže znepřátelit mocného, zlého, pomstychtivého kouzelníka a musí se ukrývat, protože jí hrozí smrtelné nebezpečí.... celý text

Komentáře (36)

Komentáře 36 Recenze 1

Nathally
Nathally
06.11.2023 5 z 5

Další úžasné pokračování, které baví. Hrdinové opět zažívají nové věci a to mě na tom baví nejvíc.

Plativa
Plativa
04.11.2023 5 z 5

Ani čtvrtý díl této série není zklámání, děj je opět velmi čtivý a zajímavý. Stále si stojím za tím, že kniha vůbec není jen pro děti a dospívající, nevinné scény o cestování a kouzelných zvířátkách střídají scény o obchodování s lidmi. Při čtení tohoto dílu mi opět ukápla slza, jsem zvědavá, jak se příběh bude odehrávat dál.


ElikaS
ElikaS
05.04.2023 5 z 5

Co další díl, to větší čtenářský zážitek. Jak rostou hlavní hrdinové, tak je příběh zajímavější a zajímavější. Přitom si uchovává ale svižnost, plno zvratů a akce.
Právě teď si opravdu užívám nekomplikovanost příběhu. A to myslím v tom nejlepší slova smyslu. Líbí se mi, že když se hlavní hrdinové dostanou do potíží, netrvá 200 stran než se z nich vyhrabou. Naopak po pár stránkách je jejich problém vyřešen a můžeme se pustit do dalších dobrodružství. Jak jsem zvyklá z jiných fantasy, předem vymýšlím hrozné scénáře, co Rafa, Hanku a Sváťu potkají a vlastně jsem byla několikrát příjemně překvapena, jak to autorka vymyslela úplně jinak a jednoduše.
Mimochodem Plavíka a jeho rodinku jsem si zamilovala a doufám, že v další knížce dostanou více prostoru.

Abukšákul
Abukšákul
18.01.2023 5 z 5

Je až neskutečné, kolik se do jedné útlejší knihy vleze akcí, situací a zvratů. Sedmý smysl baví celou rodinu a myslím, že by nadchl i nečtenáře. Velmi povedené dílo zatím =)

TessieP
TessieP
21.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Opět moc povedený díl, musím si čtení prokládat jinými knihami, ať celou sérii nezhltnu za týden. V této knize bylo skvěle vykresleno Hančino odloučení od ostatních, když se ukrývala mezi sirénami. A jsem ráda, že se Vron zase vzpamatoval :)

cibulka 8
cibulka 8
06.09.2022 5 z 5

Úžasné... Ani chvilku to nebyla nuda

ciaram
ciaram
10.08.2022 5 z 5

Znovu nás paní Pacovská hlouběji ponořila do svého magického světa a dalo by se říct, že zaplať bůh, některé linky uspokojivě uzavřela a otevírá nové. V žádné části knihy jsem se nenudila, všechny světy nabízejí zajímavé zápletky. Hančina rodina se úspěšně rozrůstá a doufejme, že Hanča teď bude mít chvíli klid :)
Paní Vinklárková opět válela jako interpretka audioknihy.

AmiD
AmiD
30.12.2021 5 z 5

Nesouhlasim s hankou já bych si to vyměnila

Jarka_rybář
Jarka_rybář
21.10.2021 5 z 5

Paní Pacovskou asi miluju. Její knížky mne překvapivě dostaly. A to jsem rozhodně mimo cílovou skupinu. Čtvrtý díl série, ve kterém se mnoho završí, je důkazem autorčina talentu. Fakt paráda.
Nejlepší je asi scéna s výměnou. Tady ale nic neprozradím.;-)

capar
capar
02.10.2021 5 z 5

Tak tento díl mě bavil od začátku až do konce. Bylo tam vše. Zkoušky, přátelství, nebezpečí, tajemno, láska a takhle bych mohla pokračovat..a konečně taky člověk trošku odhalil, jak to celé bylo na začátku...

Knihodrak
Knihodrak
31.07.2021 5 z 5

Za mě zatím nejkrásnější díl! Je neuvěřitelné kolik se toho do jedné knihy od Ilky Pacovské vejde....Nemohla jsem se od tohohle dílů několik hodin odtrhnout, dokud jsem ho nedočetla, no a teď je čtvrt na tři ráno... :)

zirafinec
zirafinec
03.05.2021 5 z 5

Co napsat, že? Kniha je pěkná, prostředí pěkné, nedomyšleností se tu moc nenachází, takže to mohu shrnout jedním slovem: DOPORUČUJI.
SPOILER!!!
Vážně mě štve ten spoiler na obálce. Kniha se jmenuje "Vrať drakovi, co je jeho." Což znamená, že někdo, pravděpodobně Hanka jakožto hlavní postava, bude muset nějakému drakovi něco, co mu asi ukradla nebo nedopatřením vzala. Takže to máme hlavní zápletku. V anotaci je napsáno: "... Karmaneuduna žádá, aby její syn Plam dostal zpět část své dračí osobnosti,..." Bezva! Takže teď můžeme zavřít knížku a sáhnout po dalším díle. To ale neznamená, že knihou nějak opovrhuji!

Musím říct, že Hanička se nám pěkně vybarvila - je sestra Zuřivého Plamene, což znamená, že jedna z jejích matek je dračice Ctihodná Uznaná starší Karmaneuduna. Další její matka je L'gala a otec R'íhan, jednorožci. Dále splnila sesterský slib s Omaulou, takže je z ní rázem dcera Ctihodné Delfity Marely. Poté má (nebo měla - nebudu prozrazovat další díly) biolgického otce a matku, lidi. A korunu tomu nasadí její "otec" Vron, kouzelný džin. Ještě příbuzenství s harpyjemi a běsy ( viz následující díl) a je z ní hotový mezidruhový spojník. Musím říct, že to je opravdu skvělá "náhoda".

P.S. Nevíte někdo, jak se čtou jednorožčí jména?

Luigi1
Luigi1
04.03.2021 5 z 5

Opět velice dobře napsaný díl.Je zajímavé,že se pro děti i dospělé píšou takové pěkné knihy.

TaLu
TaLu
17.02.2021 5 z 5

Jak já se těšila na další díl série !
Zatím pro mě nejlepší díl, co se napětí týče. Příběh nabere takový spád, že téměř cítíte vítr kolem uší. Alespoň si můžeme připadat, že letíme na drakovi. Zápletka je úžasná, dobrodružství a napětí nás ke knize téměř přiková. Hledala jsem každou volnou chvíli, abych mohla číst dál. Vrcholná scéna je zrovna tak strhující jako dojemná. Doporučuji všem věčným dobrodruhům se statečným srdcem. Že bychom měli v sobě kousek draka ?
Ilustrace tuto sérii velmi dobře doplňují.

Retketka
Retketka
07.01.2021 5 z 5

Úžasný napínavý příběh s krásnými ilustracemi, které jsou jen sem tam, takže si můžete užívat dobrodružných příběhů. Další plus je v tom, že vysvětlování dějů z minulých knih je jen zřídka, takže to nevadí ani těm, co minulé díly četli, a ani těm, co ještě ne.

Verča@
Verča@
31.10.2020 4 z 5

I tahle kniha, jako všechny ostatní ze série se mi moc líbila...
Tenhle díl měl za mě asi jeden z nejlepších dějů této série...i když mě pár věcí zaskočilo a byla jsem dokonce i trochu naštvaná (samozřejmě v dobrým), stejně bylo ale mnohem víc věcí, které se mi líbily než ty, které ne...pak už jsem knížku dočetla jedním dechem a jsem hodně zvědavá na další díl... :-)

DK197
DK197
20.07.2020 5 z 5

KNIHA: Čtvrté pokračování, které za mě mohlo být i slušným závěrem série. Nebezpečí se stupňuje. A konečně dostávají prostor i sirény! Z toho jsem byla nadšená. Tedy až na to, že ani zde si autorka nedala pokoj s pseudo-rodinnými svazky. Jako fakt? No dobrá. Příběh hezký, zápletky taky... A vývoj životů hlavní trojice i ostatních postav může být ještě hodně zajímavý a barvitý. Jako i tento díl. :-) Asi bych jinak neměla co vytknout - kdyby mě ovšem nezarazilo, zda je to pořád cíleně pro děti, nebo autorka čeká, že čtenáři rostou spolu s hrdiny. Slovní obraty typu - zda by nestačil chlípný trpaslík - mě sice pobavily, ale fakt bych netušila, jak to vysvětlit dětem, když by se mě ptaly, co to slovo znamená. Tedy význam jim vysvětlit dokážu, ale volbu autorčiných slov a to, že jde o humor asi už ne. :-D

soupik2012
soupik2012
17.07.2020 5 z 5

Z počátku se toho moc neděje. Seznamujeme se totiž s úplně novým prostředím. Tentokrát podmořským, kde žijí sirény. A tak je kniha z počátku víc popisná, bez nějaké větší akce. Nicméně kniha dějově plynule navazuje na předchozí část a tak můžeme být v očekávání, že se zlo nakonec ukáže. A také že jo. Závěr mi zase naopak přišel z celé série nejlepší. Vše krásně graduje a příběh se uzavírá. Pro mě by série mohla skončit. Ale ona nekončí, tak tedy za pár neděl zase na viděnou. Audioknihu a celou sérii čte paní Margit Vinklárková.

miskok
miskok
13.05.2020 5 z 5

Tady tahle edice knih se asi stane mojí nejmilejší.

reader.007
reader.007
31.07.2019 3 z 5

No... ono se mi to nakonec i docela líbilo a ani mi moc nevadí, že jsem si díky tomu odprokrastinovala daňové přiznání o den až dva později, jenže... Celé to psaní o kouzelném světě a o té cool škole, kde jsou všichni tak věrní přátelé a dokud nepadnou do spárů nějakému nepříteli, tak jim nikdy nedojde čokoláda ani dokonalá jablka, mi připadá takové jak bych to jen vyjádřila... mělké. Ne, že by to bylo úplně špatné čtení, hezky to odsejpá, ale než se člověk pořádně začte, hrozně dlouho trvá, než se zbaví pocitu jakési "nedostatečnosti", kdy všechna ta proklamovaná láska a přátelství jsou jen povrchní slupka..

Radoušš
Radoušš
26.01.2019 4 z 5

Další výborný díl. Příběh je pořád zajímaví, akorát jsem čekal, že Šimon Tatar takhle rychle neskončí.

Hani77
Hani77
02.01.2019 5 z 5

Super díl. Měla jsem obavy, že Karmaneuduna bude chtít Hance ublížit, ale pro mě to byl nečekaný a úžasný happy-end.

Jass
Jass
11.07.2018 5 z 5

Prvně musím říct, že tenhle díl, má krásnou obálku. Za druhé - miluju sirény. Za třetí už mě začíná rozčilovat, jak má Hanka kámoše zkrátka všude... Zvlášť proto, že si teď vůbec nejsem jistá, jestli se Omaula v některém díle ještě objeví (ono asi jo, ale určitě to nebylo nijak moc důležitý...)... Jinak tenhle díl mám moc ráda... kdyby to náhodou z toho kritizujícího komentáře nešlo poznat :D

RemiBlack
RemiBlack
24.01.2018 5 z 5

2018/4
Docela mě štvaly chvíle, kdy naši pořád prohrávali viz Hanka a pobyt u draků... Ale líbil se mi pobyt u sirén a jako vždy, vše spojené s útulkem nebo Magickým lesem. :)

doubravka212
doubravka212
23.10.2017 4 z 5

Proplétá se v ní spoustu citů, problémů, a i jedna úleva.

Leonor
Leonor
20.06.2017 5 z 5

Opět úžasné. Sirény nezklamaly...

any333
any333
19.10.2016 5 z 5

Další díl ze strhující série. Spousta věcí se uzavírá, ale pár jich přece ještě čeká na dořešení.
Fandila jsem Hance a Nikovi, no, asi by mě taky při pohledu na Paulu bodal osten nenávisti.
Přijde mi, že autorka nám postupně popisuje všechna společenství, která se v říši sedmého smylu nacházejí. Jednorožci, teď sirény, příště se nejspíš objeví draci.
Jsem ráda za Vrona, opravdu mi přirostl k srdci a bylo by nepraktické, kdyby byl na špatné straně nebo doopravdy zemřel.
Příští díl se má věnovat pobytu Toma a Sama v Airbowanu, tak jsem zvědavá.

SoňkaSoník
SoňkaSoník
27.02.2016 5 z 5

Celá série mi neuvěřitelně přirosta k srdci. Vrať drakovi, co je jeho mě dohnala k slzám. Krom toho mě Sváťa s Plavíkem nakazili chutí na sušenky :) Naprosto úžasné popisy krajin a nejvíce mě zaujalo, jak se toho může tolik udát v jedné knížce. Jednotlivé kapitoly nejsou utahané a příliš dlouhé, neřeší se zbytečnosti a díky tomu získává knížka a s ní i celá série šmrnc :)

Baubouka
Baubouka
29.01.2016 5 z 5

Best knížka!!!! :)

Ashi
Ashi
25.11.2015 5 z 5

Zatím se mi líbil díl nejvíc, i když jsou všechny skvělé. Líbí se mi, že autorka problémy řeší a neodaluje. Tato kniha končí tak uzavřeně, že mi přijde jak kdyby ani původně dál pokračovat neměla...