Hani77 Hani77 komentáře u knih

Velká francouzská revoluce a Evropa Velká francouzská revoluce a Evropa Miroslav Hroch

Knihu jsem si vybrala proto, že jsme na VŠ museli číst i literaturu faktu a mě v té době zajímala Francie. Četla jsem lepší knihy, ale dalo se to číst.

Stařenka vypravuje Stařenka vypravuje Mária Jančová

Četla jsem jako dítě a moc se mi to líbilo. Byla jsem ráda, že to skončilo happy-endem☺.

O letadélku Káněti O letadélku Káněti Bohumil Říha

Knihu jsem četla jako malá a líbila se mi víc než Honzíkova cesta.

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Jako dítě jsem četla asi 2x a líbila se mi. Dcerám jsem ji také chtěla přečíst, ale vůbec je to nebavilo.

Kronika města Kocourkova Kronika města Kocourkova Ondřej Sekora

Knihu jsem jako malá obcházela v knihovně velkým obloukem, poprvé jsem ji četla v dospělosti při večerním předčítání dětem a zjistila jsem, že kniha nemá chybu! Jen mám pocit, že mnoho Kocourkovských žije mezi námi.

03.01.2019 5 z 5

Besídka bývalých žáků zvláštní školy Besídka bývalých žáků zvláštní školy Miloslav Šimek

Povídky nemají chybu, některé hlášky používáme i v běžném životě.

Kníška Karla Kryla Kníška Karla Kryla Karel Kryl

Kryl byl skvělý a jeho písničky mám ráda dodnes.

Trampoty na pokračování Trampoty na pokračování Vlastislav Toman

Toto pokračování se mi už moc nelíbilo, Trampoty s kapitánem byly lepší.

Trampoty s kapitánem Trampoty s kapitánem Vlastislav Toman

Knihu jsem četla jako dítě a docela se mi líbila, ale nevracela jsem se k ní, na rozdíl od mnoha dalších knížek, které jsem četla pořád dokola.

Cirkus u Tří slunečnic Cirkus u Tří slunečnic František Kožík

V dětství jsem četla opakovaně a moc ráda.

03.01.2019 4 z 5

Angelika, markýza andělů – 1. část Angelika, markýza andělů – 1. část Anne Golon (p)

Tento díl jsem četla v češtině i slovenštině, byla to má nejoblíbenější červená knihovna.

03.01.2019 5 z 5

Angelika a Nový svět Angelika a Nový svět Anne Golon (p)

Milovala jsem Angeliku a opakovaně četla všech 6 dílů, ale tento byl poslední, už se mi moc nelíbil a další díly už jsem nečetla.

03.01.2019 3 z 5

Angelika – Markíza anjelov Angelika – Markíza anjelov Anne Golon (p)

Četla jsem jako náctilá - a naozaj v slovenčině. Tehdy jsem nemohla sehnat české vydání. Další díly v češtině se mi pak četly lépe. Milovala jsem Angeliku a četla ji opakovaně, ale v dospělosti jsem se k ní nevrátila.

Pět sekyr poručíka Hamáčka Pět sekyr poručíka Hamáčka Miloslav Švandrlík

Knihu jsem četla proto, že jsem byla nadšená z "Černých baronů", a "dalo" se číst i druhé pokračování, ale tento díl se mi už nelíbil a další jsem ani nečetla-to se raději vracím k 1. dílu série :-).

Říkali mu Terazky Říkali mu Terazky Miloslav Švandrlík

Jako dospívající jsem milovala jsem Černé barony, proto jsem si přečetla i tuto knihu. Ráda bych jí dala 4,5 hvězdičky, protože už mě nechytla jako první díl, ale protože to nejde, dávám jen 4*.

Mauglí Mauglí Rudyard Kipling

Četla jsem (opakovaně) v dětství a poté jednou v dospělosti. Některé kapitoly jsem měla radši, některé méně (třeba jsem je pak i přeskočila), ale jako celek je to super kniha. Klasika, kterou by měl přečíst každý školák :-).

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Četla jsem (možná opakovaně) jako dítě a později jsem to předčítala svým dcerám. Pro mě je to pořád super knížka :-).

03.01.2019 5 z 5

Poplach v Kovářské uličce Poplach v Kovářské uličce Václav Řezáč (p)

Za mě rozhodně plný počet bodů :-). Poprvé jsem ji četla jako dítě školou povinné a nenadchla mě. Podruhé jsem ji četla jako dospělá a je naprosto super. A podpis? Kocouří dráp :-).

Divá Bára / Karla Divá Bára / Karla Božena Němcová

Dávám 4* proto, že knihy od B.Němcové nevyhledávám. Obě povídky jsem četla ještě jako náctiletá a mnohem více se mi líbila Karla. Myslím, že by ani současným dětem (2.stupeň ZŠ) neublížilo, kdyby si alespoň jednu z povídek přečetly.

V zámku a v podzámčí V zámku a v podzámčí Božena Němcová

Poprvé jsem četla jako povinnou četbu, podruhé asi před 2 roky. Je trochu "těžší" na čtení, nevyhledávám knihy B.Němcové. Děj je hezký a myslím, že by to mohla být i současná povinná četba na druhém stupni ZŠ (není to tak tlusté, aby se to nedalo přečíst). Navezla jsem do toho tehdy i 10letou dceru a měla to asi za 3 dny přečtené.