O letadélku Káněti

Příběh vesnických dětí, které se při návštěvě letiště seznámí s tajemstvím hangárů. Prožijí veselé i dobrodružné příhody, naučí se létat a dokonce se jim podaří zachránit pilota, kterému se porouchalo letadlo.

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/271427/big_o-letadelku-kaneti-OoQ-271427.jpg 4.2519

Kniha O letadélku Káněti

jansky955vrch

Knihu čtu dokola už přes 50 let, a vždycky mě rozesměje trdlo Pepíček Sláma, který vodí po dvoře kolo .

Medunkavera

Vím, že jsem tuhle knížku četla, ale bohužel už si nic nevybavuji. Až Eicherik pode mnou mi připoměl pejska Kociána a kocoura Rozuma. Ale, že parta dětí zachrání pilota, to už ne. Ale..to se dá napravit. Prostě si knížku opět přečtu.

Eicherik

Do téhle dětské knížky jsem se pustil, protože jsem si chtěl připomenout její děj. Pamatoval jsem si jen, že parta vesnických dětí zachrání pilota, ale ne už, jakým způsobem. Je to dílko velmi originální, protože kolik je knih pro děti, jejichž děj se odehrává převážně na malém letišti? Mimo tří dětských kamarádů je jedním z hlavních hrdinů i pes Kocijánek, který nemá rád kocoura Rozuma, občas někoho kousne a zakládá si velmi na svém nakrouceném ocasu. Tahle knížka je pravděpodobně jedním z důvodů, proč mám v dospělosti vztah k letadélkům.

Jessica007

Moc pěkná knížka pro děti s krásnými ilustracemi od Heleny Zmatlíkové.

Turlogh

Příjemná, zábavná, leč kratičká knížečka o dvou klucích, jednom děvčeti, pejskovi a jednom malém letadélku. Skvělé vyprávění pro malé děti mezi čtvrtým a osmým rokem. Doprovázeno skvělými ilustracemi Heleny Zmatlíkové. Pro cílovou věkovou skupinu doporučuji. Howgh.

georginaa

Další skvostné dílo od Bohumila Říhy, který rád psal pro malé děti. Krásná ilustrace a pěkná četba. Knihu jsem jako malá vyhrála v soutěži malých malířů a byla jsem nadšená.

klaritkaa

Krásné cteni pro deti. Syn ji miluje.

Kontryhelka
30.11.2020

Tak téhle knize jsem nikdy na chuť nepřišla. Nevím ani proč. Přitom knihy Bohumila Říhy se mi líbily ,ale tahle se u mně minula účinkem.