O letadélku Káněti

Příběh vesnických dětí, které se při návštěvě letiště seznámí s tajemstvím hangárů. Prožijí veselé i dobrodružné příhody, naučí se létat a dokonce se jim podaří zachránit pilota, kterému se porouchalo letadlo.

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/271427/o-letadelku-kaneti-OoQ-271427.jpg 4.2474
Pro děti a mládež
Vydáno, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Kniha O letadélku Káněti

Tak knihu jsem si přečetla tenkrát jako malá ze zvědavosti a hrozně se mi líbila.

Atanone

Další z těch dětských, na které jsem zapomněla. Děkuji Jackjellymu za připomenutí a přidávám své hvězdičky, které si tahle roztomilá knížka právem zaslouží.

Worbitka89

Měla jsem ji ještě raději než Honzíkovu cestu. Ty obrázky mají pořád své kouzlo.

Sova15

Výborná kniha.

Jackjelly

Rád jsem ji, jako kluk, četl. Několikrát. A vím, že se mi hodně líbila. Od té doby uteklo snad až příliš vody.
Samozřejmě, s příchodem puberty se vytratila z hlavy, aby mi ji připomněli někdy ve druhé půli 80 let brněnští "Ještě jsem se nedohodli" v textu písně "Rychlé šípy" :
"...
a na letadélku Káněti
někdo přeletěl hranice"

(K nalezení zde : https://www.databazeknih.cz/knihy/texty-123515 )

m_martina

Tahle kniha byla moje nejoblíbenější od Bohumila Říhy. A také jsem se chtěla proletět v letadélku Káněti.

jednorozka

Cetla jsem ji ve vydani s ilustracemi Heleny Zmatlikove, coz urcite prispelo k jeste lepsimu dojmu. Moc si uz z knizky nepamatuju, ale mela jsem ji rada.

TaLu

Tuto knihu jsem jako dítě četla snad každé prázdniny a když jsem byla ještě mladší, tak mi někdo předčítal z prázdninových dospělých. Pamatuji si ten pocit napětí, jak to dopadne, zda se podaří zachránit pilota a bez dechu fandila malým statečným "klukům na létajících strojích" . Nikdy mě nenapadlo, že je to divné, že by mohli s letadlem letět. Na tom je vidět, že dětská fantazie nezná hranice. Kéž bychom si tuto volnost občas při čtení knih dopřáli i jako dospělí. Alespoň při čtení :o)

Čarodějův učeň
Čarodějův učeň
Dcera
Dcera
Labyrint bestie
Labyrint bestie
Hora štírů
Hora štírů

dětská dobrodružství děti letadla kamarádi

Bohumil Říha
česká, 1907 - 1987