O letadélku Káněti

Příběh vesnických dětí, které se při návštěvě letiště seznámí s tajemstvím hangárů. Prožijí veselé i dobrodružné příhody, naučí se létat a dokonce se jim podaří zachránit pilota, kterému se porouchalo letadlo.

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/271427/big_o-letadelku-kaneti-OoQ-271427.jpg 4.2629

Kniha O letadélku Káněti

Našel by se někdo, kdo by neznal tuto milou knihu od Bohumila Říhy? ;-) Pro mne patřila k těm nejoblíbenějším, když jsem byla ještě dítko školou povinné, přestože jsem si ji tenkrát přečetla pouze jednou. Až nyní jsem se k ní vrátila. A musím přiznat, že jsem se opravdu bavila příhodami sourozenců Aničky a Vojty i jejich kamaráda Pepíčka. Autor se zde dokonale vyhnul jakýmkoliv ideologiím, proto je - aspoň podle mého názoru - kniha nadčasová a není tedy poplatná době svého vzniku. Jednotlivé zážitky popisovat nechci, ale všechny do jednoho jsou doslova kouzelné ;-). V knize vystupuje také (víceméně) zlý děda Kozelka, který se pokouší dětem zkazit každou radost. Samozřejmě je jasné, že se mu to nepodaří, ale na druhou stranu je zrovna on dost reálná postava - protože takových lidí po světě chodí celá řada! A v dnešní době snad ještě víc než kdy jindy... Každopádně jsou příhody pekelských dětí půvabné a stále ještě i originální. Bylo by to sice krásné, proletět se takovým malým letadlem, natož ho řídit - ale bylo a je to opravdu reálné? Nad tím už ovšem uvažovat nebudu, této příjemné knize dávám plný počet a doporučuji všem, kteří ještě zůstali ve svém srdci malými dětmi :-).

kraslicanka
29.12.2022

O letadélku Káněti jsem si ve čtenářské výzvě nechala jako poslední, protože to je moje nejmilejší knížka z dětství :) jak krásné bylo vrátit se zase do dětství.

Čmeláček
26.12.2022

Dost dobrá kniha pro děti, která se rychle přečte :). A ani nejde poznat, že už je napsaná kdysi dávno, kdy já jsem ještě nebyl na světě :).

Pebra
06.12.2022

Jo! Bavila mě velmi! Letadla mě sice zajímat nezačala, ale od chvíle, co jsem ji přelouskala v první třídě, miluju sušené hrušky!

mončičák42
05.12.2022

Tak tato nadčasová česká klasika mě v dětství minula. Jsem ráda, že jsem ji nyní přečetla svému 6-letému synkovi, kterému se líbila. Dlouhá je tak akorát a zdobí ji krásné ilustrace.

jan.para
13.09.2022

Vzpomínka na dětství. Milá knížka pro mladší čtenáře.

Hakate
23.08.2022

Další krásná vzpomínka na dětství

Venda32
30.07.2022

Pro malého čtenáře super kniha. Kapitoly krátké, příběh i děj děti zaujme.