Besídka bývalých žáků zvláštní školy

Kniha obsahuje povídky našich předních komiků Miloslava Šimka, Jiřího Grossmanna a Jiřího Krampola. Dělí se na dvě části. V první části jsou povídky, které napsal v kavárně Slavie MŠ s již zesnulým JG. V druhé polovině publikace se setkáváme s humornými příběhy MŠ a JK. Všichni tři herci působili resp. působí v divadle Semafor, kde uvedli hry „Besídka žáků zvláštní školy“ resp. „Besídka bývalých žáků zvláštní školy“, podle nichž byla napsána tato kniha....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71421/besidka-byvalych-zaku-zvlastni-skoly-71421.jpg 4.7150

Kniha Besídka bývalých žáků zvláštní školy

Jaruš7
23.09.2020

Potěšení s nostalgií.
Citace :" Z dotazů a odpovědí :" Pane Šimku - Proč není ve škole kniha přání a stížností? (7.D ZDŠ Terezín) Protože žákům nepatří do rukou zbraně. "
Dotaz : Jste abstinent? A proč? (M.Z. Frýdek Místek) Protože to, co vidím kolem sebe, mi stačí vidět jednou. "

Jsem ráda že ji mám.

Kuža007
10.05.2020

Opět krásná knížka povídek Šimka, Grossmanna a také s přispěním Jiřího Krampola, který se touto knihou stal také spisovatelem humoristické prózy.

pepa4081
08.11.2019

Knížku mám doma a občas si ji přečtu pro zlepšení nálady. Povídky Š+G se mi líbí víc, snad proto, že za mého dětství měly punc něčeho téměř zakázaného. Povídky Š+K mi přijdou už trochu nucené. Škoda, že ani pan Šimek už není mezi námi. Samozřejmě doporučuji.
Nanejvýš uspokojivé.

libor7679
30.08.2019

Nemá někdo v archivu náhodou tuto knihu jako audionahrávku? Byla vydána jen v nákladu 500 ks. Přijde mi škoda, aby se na audiozáznam zapomnělo.

Pavelpi
30.05.2019

Chtěl jsem to začít rozvádět a psát,co si myslím a najednou jsem se podíval na komentář DennisMoore,přečetl jsem si ho a myslím si,že nemám co psát,protože všechno bylo už řečeno v tomto komentáři.

pingu1
06.03.2019

Nestárnoucí kniha a nestárnoucí humor, dá se číst i po létech a vždycky znovu pobaví :-)

DennisMoore
28.02.2019

A tady je to bohužel vidět... Ten propastný rozdíl mezi tvorbou Miloslava Šimka a Jiřího Grossmanna a tím, co Šimek dělal s Jiřím Krampolem. Šimek se chtěl do téhle jednodušší satiry pouštět už s Luďkem Sobotou, ale Sobota byl proti, nakonec se pohádali a jako dvojice rozešli a takhle to dopadlo. Trapně. V povídkách Šimka a Krampola se sice občas objeví opravdu dobrý fór (třeba uzel na trabantu mě rozesměje pokaždé), ale snad s výjimkou "Jak jsem prodával kapry" to je jen málo povedená, příliš lidová a křečovitá jednoduchost (pointa jako by byla sprosté slovo), která na tradici rozhodně nenavázala. Ono to ale asi ani nešlo. Po Grossmannově smrti udělal Šimek správně, když se pustil do něčeho úplně jiného a se Sobotou a Petrem Nárožným se sice anarchistickým, ale stále chytrým a proklatě vtipným způsobem jako neřízené střely proháněli po prknech Semaforu a dál kradli diváky skupině Jiřího Suchého. Jiří Krampol byl ovšem krok vedle - psaní povídek, návrat k Návštěvním dnům (ze kterých se stal Zajíc v pytli)... Ničemu z toho jsem v jeho podání nevěřil. Naštěstí ale za pár let našel Šimek Zuzanu Bubílkovou a spolu s ní (i díky ní) přešel k satiře inteligentní, která na rozdíl od té předchozí nezasmrádla.

bukyna84
20.01.2019

Není moc knih, u kterých se člověk směje nahlas...A tím je, myslím, řečeno úplně vše :-) Nádherný humor a geniální pointy...