Hani77 Hani77 komentáře u knih

Krtek a autíčko Krtek a autíčko Eduard Petiška

Tento díl patřil k nejoblíbenějším knihám mých dcer. Když byla ta mladší nemocná, četly jsme ji spolu pořád dokola a komentovaly ilustrace☺.

Jak Krtek ke kalhotkám přišel Jak Krtek ke kalhotkám přišel Eduard Petiška

Krtka a kalhotky jsem dcerám četla snad stokrát a pořád je bavil. Je to klasika, díky za ni, pane Milere.

Dějiny Francie Dějiny Francie André Maurois

V období dospívání jsem milovala Francii a četla jsem historické romány z té doby i literaturu faktu. Při maturitě mi některý z učitelů doporučil tuto knihu, proto jsem si ji přečetla, ale nenadchla mě. Určitě jsem četla mnohem lepší díla.

09.01.2019 3 z 5

Štěstí u žen Štěstí u žen Ivan Milan Jedlička

Na gymplu jsem tyto knížky skutečných kriminálních příběhů hltala.

Káťa a Škubánek Káťa a Škubánek Josef Lamka

Kniha je psaná moc hezky, ale četla jsem ji poprvé až svým dcerám, v dětství mě zcela minula. Kocoura Luciáše jsem si oblíbila :-).

Broučci Broučci Jan Karafiát

Kniha je psána hezky, ale já jsem bohužel ani v dětství ani při předčítání dětem "lásku" k Broučkům nenašla. Ale protože to je pouze můj subjektivní názor, dávám 4*, protože si to dílo zaslouží.

09.01.2019 4 z 5

O chytré kmotře lišce O chytré kmotře lišce Josef Lada

Super kniha a ještě lepší Večerníčky.

08.01.2019 5 z 5

Peříčko Finista Jasného sokola Peříčko Finista Jasného sokola neznámý - neuveden

Jediná kniha ruských pohádek, která se mi líbí i v dospělosti. Jako dítě jsem ji milovala a četla opakovaně. Krásné barevné obrázky.

Cour a Courek Cour a Courek Svatopluk Hrnčíř

Tenhle komiks jsem jako dítě milovala!

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Na jedné straně pohodové čtení, na druhé straně hodně myšlenek k zamyšlení. Dílo se mi moc líbilo, víc než některá jiná díla od Karla Čapka. Určitě doporučuji. Díky tomu, že je psáno jako divadelní hra, je přečtené za chvilku :-).

Labyrint světa a ráj srdce Labyrint světa a ráj srdce Jan Amos Komenský

Toto dílo jsem četla kvůli maturitní otázce J.A.Komenský. Byla jsem asi jedna z mála (ne-li) jediná ze třídy, kdo toto dílo opravdu přečetl :-). Bylo to velice náročné, ale když jsem se začetla, líbilo se mi. Když jsem si ho ale chtěla přečíst po letech, vzdala jsem to po pár stránkách: nemohla jsem se vůbec "začíst". Ale chtěla bych to ještě jednou přečíst :-).

08.01.2019 4 z 5

6x Angelika 6x Angelika Karel Princ (p)

Dala bych 2,5 *, protože je to tak poloviční dílo, nelíbilo se mi ani v době, kdy jsem ty nezkrácené verze hltala. Půlku * dát nemůžu, tak tedy 2.

07.01.2019 2 z 5

Povídej pohádku Povídej pohádku Adolf Dudek

Tyto pohádky jsem četla ráda ☺ a dcery taky bavily.

07.01.2019 5 z 5

Nálet Nálet Milena Brůhová

Za mě je to 5*, i když ze začátku jsem byla hodně rozčarovaná, protože první polovina knihy je pouze o problémech 17letého puberťáka a jeho rodiny. Nakonec jsem si však něco vzala i z této části, Ondrův praděda byl opravdu borec, jak řešil Ondrovy problémy. Já jsem si ale knihu vybrala (na základě Čtenářské výzvy) právě kvůli tomu náletu. Autorčino "Městečko" jsou jihočeské Mirotice a já jsem v této oblasti strávila v dětství velkou část prázdnin u mé milované babičky. Můj děda a jeho sestra byli v době náletu v Miroticích a mnohé věci, popisované v knize, viděli/zažili na vlastní kůži. Kniha se mi moc líbila právě proto, že toto místo je moje srdeční záležitost, ale byly v ní popisovány velice smutné věci. V "Městečku" umírali lidé, kteří byli úplně nevinní, jen byli v nesprávnou dobu na nesprávném místě. Bylo mi jich moc líto a vůbec nechápu, proč došlo k opakovanému "náletu" na civilisty. Ten druhý nálet prý byl horší než ten první, ke kterému měli Spojenci alespoň nějaký důvod. Ale proč se vrátili, to mi hlava nebere.

07.01.2019 5 z 5

Malý Bobeš Malý Bobeš Josef Věromír Pleva

Četla jsem v dětství, ale to ve mně nenechalo žádný velký dojem. V dospělosti jsem to brala emotivněji a moc mě zasáhl příběh malého Frantíka-to si jako matka neumím představit. Moje děti to už ale vůbec nebere, odmítly se podívat i na film.

06.01.2019 5 z 5

Pohádky ovčí babičky Pohádky ovčí babičky Pavel Sýkora

Pohádky ovčí babičky jsem taky četla až jako dospělá - svým dcerám :-). Měly jsme je rády všechny tři, četla jsem je poměrně často :-). Večerníčky s paní Bohdalovou nemají chybu.

Človíček a Človíčka Človíček a Človíčka Pavel Teisinger

Dávám o 1 * méně než předchozím dvěma dílům, protože se mi první dva díly líbily víc.

04.01.2019 4 z 5

Človíčkova dobrodružství Človíčkova dobrodružství Pavel Teisinger

Toto je opět jedna z knížek, která se mi líbila víc než Večerníček :-). Moc ráda jsem ji dcerám četla (všechny 3 díly, ale nejvíc se mi líbil právě tento první).

Krysáci jsou zase spolu Krysáci jsou zase spolu Jiří Žáček

Druhému dílu bych moc ráda dala 4,5 *, ale protože to nejde, tak dávám plný počet, i když první díl se mi líbil víc. Taky jsem jej četla vícekrát, protože děti rychle rostou :-)

Krysáci Krysáci Jiří Žáček

Večerníček jsem nejdřív vůbec neměla ráda, ale když jsme si později koupili knížku, zamilovala jsem si ji a četla jsem ji dcerám opakovaně. Patřila k našim nejoblíbenějším knihám :-). Nemá chybu.