Hani77 Hani77 komentáře u knih

Dva roky prázdnin Dva roky prázdnin Jules Verne

Super kniha mého dětství, četla jsem ji minimálně 2x. Líbil se mi i seriál. Nechápu, jak někdo může knihu nazvat odpadem.

26.01.2019 5 z 5

3* jsou málo, 4* jsou moc ☺. Kniha se mi líbila míň než Tom Sawyer a nikdy jsem se k ní nevrátila.

26.01.2019 4 z 5

Dobrodružství Toma Sawyera Dobrodružství Toma Sawyera Mark Twain (p)

Toma Sawyera jsem měla jako dítě ráda a četla jsem knihu asi 2x. Líbí se mi i film Páni kluci.

26.01.2019 5 z 5

Perfektní kniha o matce a dítěti Perfektní kniha o matce a dítěti Carol Cooper

Knihu jsem měla nastudovanou, když jsem čekala 1.dítě. Při druhém jsem poznala,že děti se tabulkami neřídí ☺.

26.01.2019 3 z 5

Zlatí úhoři Zlatí úhoři Ota Pavel

Dcera měla tuto knihu v povinné četbě, proto jsem si ji přečetla také. Některé příběhy jsou super, některé mi nic neříkaly. Moc se mi líbily povídky Smrt krásných srnců, Kapři pro wehrmachr a Můžou tě i zabít. Byly v podstatě velice smutné, ale měly úžasné rozuzlení.

26.01.2019 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Krásný námět, ale pro mě náročné čtení. Kniha by mohla být kratší. Možná až to budu číst podruhé nebo potřetí, tak názor změním.

25.01.2019 3 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Příběh ve mně zanechal silný dojem. Schindler nebyl před ani po válce výjimečný člověk. Ale to, že zachránil více než 1000 lidí, je úžasné. Když převzal továrnu, měl zištné úmysly, ale rozhodně nebylo ziskuchtivé gesto, že udělal drahá opatření, aby jeho továrna mohla zůstat mimo pracovní tábor Plaszów, kde panovaly otřesné poměry, nebo dokonce jeho úmysl zachránit "své Židy" tím, že továrnu přestěhoval do Brněnce. Po válce sice žil částečně na účet svých Židů, ale jeho činy v období války vše převyšují. Jedna z nejlepších knih, které jsem v poslední době četla.

24.01.2019 5 z 5

Příhody včelích medvídků Příhody včelích medvídků Jiří Kahoun

Včelí medvídky jsem měla ráda už jako dítě. Líbí se mi knížka i Večerníčky.

Praktická dívka Praktická dívka Danuše Přibylová

Tuto knihu jsem měla v době dospívání nastudovanou ☺.

Pohádkové lístečky č. 49 Pohádkové lístečky č. 49 neznámý - neuveden

Moje favoritka byla pohádka O zlaté hlavě, tu jsem si četla hodněkrát ☺.

Pohádkové lístečky č. 59 Pohádkové lístečky č. 59 neznámý - neuveden

Krakonošovy švestky se mi moc líbily ☺.

Pohádkové lístečky č. 56 Pohádkové lístečky č. 56 neznámý - neuveden

Měla jsem jiné favority ☺. Z tohoto dílu se mi líbil Třetí uzel.

Pohádkové lístečky č. 48 Pohádkové lístečky č. 48 neznámý - neuveden

Pamatuji si jen pohádku O chytrém vepříkovi, ale moc se mi líbila.

Pohádkové lístečky č. 46 Pohádkové lístečky č. 46 neznámý - neuveden

Tyto Pohádkové lístečky jsem měla moc ráda a jako malá jsem si je pořád četla. Líbily se mi nejvíc ze všech, které jsem kdy měla.

Kapesní atlas hub Kapesní atlas hub Albert Pilát

Jako dítě jsem měla teoreticky nastudované všechny houby z tohoto atlasu, protože jsem s babičkou byla v sezóně na houbách 2-3x týdně. Ale sbíraly jsme stejně jen hřiby a lišky ☺.

Z ptačí říše Z ptačí říše Květoslav Hísek

Jako malá jsem si tuto knihu stále pročítala a učila se poznávat ptáky. Měla jsem ráda tuto edici.

Veselé pohádky a říkadla Veselé pohádky a říkadla Michail Alexandrovič Bulatov

Kniha mého dětství!! Mám ji stále, i když už je v salátovém vydání.

Náš svět Náš svět Jarmila Hřebejková

Tuto knížečku jsme dostali hned po slabikáři. Některé články se mi v dospělosti vůbec nelíbily, ale některé byly pro mě tak milé, že jsem je četla i dětem - např. O koťátku, které zapomnělo mňoukat nebo příběh o tom, jak se krtek a ježek vsadili, kdo vybuduje větší hrad. Ježek si svolal na poradu celou rodinu,zatímco krtek si spokojeně ryl a ryl ... Pak přišla babička a ježky posbírala ... a krtek si spokojeně žil ve svém království. Je lepší přiložit ruku k dílu než dlouze planě diskutovat. Tak za tyto 2 nesmrtelné pohádky dávám 4*.

20.01.2019 4 z 5

Zamřížované zrcadlo Zamřížované zrcadlo Ivan Olbracht (p)

První dvě kapitoly mě vůbec nebavily, pořád jsem knihu odkládala. Ale když Olbracht popisoval příběhy spoluvězňů, tak to bylo docela zajímavé a najednou jsem byla na konci ☺.

20.01.2019 3 z 5

Román o růži Román o růži Vlastimil Vondruška

Kniha se mi moc líbila, příběh nebyl tak zamotaný jako některé jiné detektivky od pana Vondrušky, pohodové čtení.
Na DK má kniha 222 stran, ale děj končí na straně 221 ☺ - to je také poslední číslovaná strana.