Hani77 Hani77 komentáře u knih

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Přečteno "jedním dechem". Ale upřímně, v 18 letech bych toto dílo nedokázala docenit.

18.01.2019 5 z 5

Študáci a kantoři Študáci a kantoři Jaroslav Žák

Výborné oddechové čtení :-)

18.01.2019 5 z 5

Na tuto knihu jsem se chystala od maturity, ale povedlo se až o 10 let později. Bohužel to pro mě bylo trochu zklamání: velice mě zaujal název a slyšela/četla jsem samé dobré recenze, ale kniha mě nezaujala natolik, abych jí dala více hvězdiček.

18.01.2019 3 z 5

Veliký Jargal Veliký Jargal Victor Hugo

Knihu jsem si vybrala z nabídky povinné četby od V.Huga, protože byla nejtenčí. Dala se přečíst, ale nijak mě nenadchla a nikdy jsem se k ní nevrátila.

17.01.2019 3 z 5

Věčná Ambra Věčná Ambra Kathleen Winsor

Napoprvé jsem ji ani nedočetla, povedlo se to až napodruhé. Nijak moc mě nezaujala. Souhlasim s Petruse21, napsala to přesně.

16.01.2019 3 z 5

Anna proletářka Anna proletářka Ivan Olbracht (p)

Annu proletářku jsem četla na gymplu ve 4.ročníku-měli jsme mít k maturitě přečtenou 1 knihu od Olbrachta. Já jsem si ji vybrala i na referát jako provokaci vůči naší profesorce a povedlo se, zavařila mi to při maturitě. Kniha mě nezaujala, už bych si ji nikdy nevybrala.

16.01.2019 2 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Knihu jsem četla jako dívka a myslím, že se mi líbila. Ale vůbec jsem si nevybavovala děj, jen jsem poznala obálku a pamatuji si, že knihy od S.Rudolfa ze své knihovny jsem přečetla všechny. Z toho důvodu jsem ji přečetla teď znovu. Jako dospělá bych rozhodně dala jen 3*, protože se mi to zdálo "o ničem", dívčí tlachání. Zajímavá (napínavá) byla jen poslední kapitola, ale ta zase byla taková neukončená ... Ale pro mladé dívky 80. let to bylo super :-). Myslím, že dnešní dívky už vyhledávají "akci".
Myslím, že při této knížce mě kdysi chytla touha naučit se jednou judo :-). Nikdy jsem se k němu nedostala.

16.01.2019 4 z 5

Míša Kulička v rodném lese Míša Kulička v rodném lese Josef Menzel

Míšu Kuličku nám četla paní vychovatelka v 1.třídě v družině. Podruhé jsem ji četla dcerám před spaním,ale to už mě moc nenadchla-a dcery taky ne. Ty 4* jsou za mé dojmy z dětství ☺.

13.01.2019 4 z 5

Filosofská historie Filosofská historie Alois Jirásek

Knihu jsem četla jako povinnou četbu, protože jsme si museli vybrat mezi touto knihou a 1.dílem F.L.Věka. Nepamatuji si, jak se mi četla, ale nikdy jsem neměla potřebu se k ní vrátit.

13.01.2019 3 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Mně se kniha líbila a dobře se četla☺. Je to taková klasika, určitě stojí za přečtení. Navíc je to krátké dílo, necelé dvě hodinky času. Nechápu, jak to někdo může nazvat odpadem.

13.01.2019 5 z 5

Kniha léta Kniha léta Tove Jansson

Knihu jsem četla jen kvůli Čtenářské výzvě. Jinak bych si ji nikdy nevybrala a nedočetla. Pro mě vyloženě nudné. Absence označení přímé řeči, malá Sofie pro mě protivná a rozmazlená holka... Nenašla jsem si nic, co by se mi vyloženě líbilo. Byla jsem ráda, když jsem byla u konce.

13.01.2019 2 z 5

Srpen s bejbinkou Srpen s bejbinkou František Nepil

Knihu jsem si vybrala jen kvůli Čtenářské výzvě, ale byly pasáže, kdy jsem se smála nahlas, což se mi při čtení už dlouho nestalo. Výborné byly rozhovory. Sice jsem to četla v nějakém komentáři, ale neuměla jsem si představit, co by mohlo být na rozhovoru tak skvělého ... Byly BOMBASTICKÉ. Úplně jsem viděla naši rodinu a říkala jsem si, že je to všude stejné.

František Nepil velice humornou formou popisuje jednu dovolenou, kdy projeli autem pobřeží celé tehdejší Jugoslávie. Moc se mi to líbilo, ale musím přiznat, že naše děti už by mnoho věcí nemohly pochopit, protože je nikdy nezažily (už jen ty formality, co rodiče museli podstoupit před "obyčejnou cestou do Chorvatska").

12.01.2019 5 z 5

I staré dámy umí vraždit I staré dámy umí vraždit Ladislav Beran

Po přečtení 3-4 kapitol jsem to chtěla vzdát-trestná činnost lehčího typu, jako jsou krádeže, přepadení apod. Pak ale přišly 2 zajímavé případy a začalo mě to bavit. Humorné příběhy o místní galérce, výborně popsaný místopis, který velice dobře znám a uměla jsem se díky tomu krásně vžít do příběhu. Četla jsem mnohem lepší detektivky, ale toto dílo mě bavilo.

11.01.2019 4 z 5

Balady a romance Balady a romance Jan Neruda

Poezii nečtu, ale "vyhecovala" jsem se k tomuto dílku. Některé balady/romance se mi četly dobře, jiné hůře, ale souhlasím s komentáři níže, že je to krátké dílko, které by mohl zvládnout každý do půl hodinky a že by si ho člověk alespoň jednou za život měl přečíst. Mně osobně se nejvíc líbí Romance o Karlu IV.,, kdysi jsem první sloky uměla nazpaměť, jak mě zaujala :-). Hezká (ale smutná) je Balada dětská, na kterou si pamatuji ze školy, a při čtení jsem zjistila, že jsme četli ještě minimálně Baladu českou a Baladu štědrovečerní. Já jsem byla zvědavá hlavně na Baladu o Černém jezeře, protože jsem tam hodně jezdila v dětství a nyní tam jezdíme každoročně na lyžování. V některých verších jsem to jezero úplně viděla před očima :-). Hezky napsané. Asi tak polovina básní mě neoslovila, ale neodsuzuji je. Jen to není můj šálek čaje.

10.01.2019 3 z 5

Ženy a milenky českých králů Ženy a milenky českých králů Jaroslav Čechura

Četla jsem v rámci "povinné četby literatury faktu" ke zkoušce z historie a líbilo se mi to. Rozhodně zajímavější kniha než některá další literatura tohoto typu, proto jsem váhala jsem mezi 4 a 5 hvězdičkami. Dala bych 4,5 :-).

10.01.2019 4 z 5

Byla to láska? Byla to láska? Gisela Heimburg

Kdysi jsem přečetla, abych věděla, jak vlastně vypadá "Harlequin", ale jednou to opravdu stačilo :-). Nikdy více jsem si nic podobného nekoupila.

10.01.2019 2 z 5

Ronja, dcera loupežníka Ronja, dcera loupežníka Astrid Lindgren

Knihu jsem četla jako dítě školou povinné a moc se mi líbila!!! Film, který jsem viděla mnohem později, už pro mě to kouzlo neměl, v podstatě můžu říci, že bych ho znovu vidět nemusela, na rozdíl od knihy. Moje dcery v ní bohužel to kouzlo nenašly .... myslím, že je to škoda.

10.01.2019 5 z 5

To nejlepší z večerníčků 2 To nejlepší z večerníčků 2 Kateřina Závadová

Koupila jsem pro večerní čtení a byla u nás oblíbená. Vždy jsme si z 1. nebo tohoto 2. dílu něco vybrali.☺

To nejlepší z večerníčků To nejlepší z večerníčků * antologie

První kniha, kterou jsem starší dceři koupila ☺. Každý den můžete číst o jiném Večerníčku a ty nejoblíbenější si pak koupit/půjčit pro přečtení dalších příběhů ☺.

Vratné lahve Vratné lahve Zdeněk Svěrák

Knihu jsem si koupila proto, že se mi líbil film. Super, člověk si může představit konkrétní obličeje a jejich gesta ☺.