Hani77 Hani77 komentáře u knih

Byla jednou koťata Byla jednou koťata Ljuba Štíplová

Tato knížka byla nejoblíbenější u mé (tehdy dvouleté) dcery. Četly jsme ji pořád dokola a pořád ji bavila. Ve 2,5 letech uměla přeříkat slovo od slova 1,5 stránky první kapitoly, jak trhali zub ☺. Večerníček je taky super, moje srdcová záležitost.

Jája a Pája Jája a Pája Stanislav Havelka

Miluji tento Večerníček, proto jsme jej s dcerami přečetly i v knižní podobě.

Strašidla na Kulíkově Strašidla na Kulíkově Stanislav Havelka

Četla jsem díky dcerám. Ve srovnání s 1. dílem O zvířátkách pana Krbce musím dát o hvězdičku méně.

03.01.2019 4 z 5

O zvířátkách pana Krbce O zvířátkách pana Krbce Stanislav Havelka

Toto je opět jedna z knih, kterou jsem poprvé četla až díky předčítání dcerám. Miluju Kokeše a další jeho kamarády, super knížka.

Chaloupka na vršku Chaloupka na vršku Šárka Váchová

Tuto knihu jsme četly s dcerami v době, kdy jsme každý večer četly nahlas. Super knížka pro děti, seznámí je s tradicemi. A líbí se mi i Večerníček.

Ples pro Bloom Ples pro Bloom Regina Bizzi

Tento díl jsem (jako jediný ze sérií WINX) četla jsem v době, kdy o knihy s Winx začala zajímat mladší dcera-a tu to nadchlo. Do té doby se jí líbilo pouze předčítání, sama vůbec nečetla ("Mami, a opravdu musím přečíst celou kapitolu??!). Díky Winx clubu se rozečetla, proto dávám 5*, ač mě osobně to vůbec neoslovilo.

Čarodějnice školou povinné Čarodějnice školou povinné Jill Murphy

Pokud to hodnotím z pohledu začínajícího čtenáře, musím dát 5*. Četla jsem celou sérii v době, kdy starší dcera začínala číst, abych věděla, co jsem jí koupila :-). Pro dospělého je tento díl takovým "čtením ke kávě", zabere cca 1/2 hodiny. Pro děti super.

03.01.2019 5 z 5

Tři mušketýři 2. díl Tři mušketýři 2. díl Alexandre Dumas, st.

Mušketýři byli moji oblíbenci v době dospívání. Četla jsem oba díly nejméně dvakrát.

02.01.2019 5 z 5

Královna Margot Královna Margot Alexandre Dumas, st.

Knihu jsem četla v době, kdy jsem milovala Francii a knihy A.Dumase. Mušketýry i Hraběte Monte Christa jsem četla několikrát, a protože jsem se zajímala o Francii v 16.-17. století, musela jsem si přečíst i Královnu Margot. Líbila se mi, ale ne natolik, abych se k ní vrátila, nebo abych dokonce četla pokračování Králův šašek.

02.01.2019 4 z 5

Tři mušketýři 1. díl Tři mušketýři 1. díl Alexandre Dumas, st.

Super dílo, ráda jsem se k němu vracela.

02.01.2019 5 z 5

Metráček 2 aneb Kosti jsou vrženy Metráček 2 aneb Kosti jsou vrženy Stanislav Rudolf

Druhý díl se mi už nelíbil tolik jako první - a když jsem po letech četla Metráčka, tak toto pokračování jsem s klidným svědomím vynechala :-).

02.01.2019 3 z 5

Metráček I. a II. díl Metráček I. a II. díl Stanislav Rudolf

Metráčka jsem četla v dětství a později z nostalgie v dospělosti a ani jednou mě nezklamal :-). Film už se mi tak moc nelíbil.

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Nemůžu dát méně než 5*. Pro mě silný příběh, velice poučný a dala bych jej jako povinnou četbu. Sama jsem knihu doporučila své dospívající dceři a byla jsem moc ráda, že si ji opravdu přečetla. Knihu jsem četla dvakrát, podruhé jsem se lépe "prokousala" částí, kde autorka popisuje cestu přes hory-tato pasáž mi při 1. čtení připadala nudná, ale když už jsem podruhé věděla, o co jde, "proběhla" hrdinka horami jako nic. Velice dojemný konec. Nikdy jsem se však neodhodlala přečíst pokračování knihy-Z lásky k dítěti.

02.01.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, četla jsem ji opakovaně. Super hlášky. Mnohem lepší než film.

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Pro mě druhá nejlepší kniha od A.Christie. Naprosto dokonalá zápletka. Sice mi v hlavě v jednu chvíli problesklo v hlavě, kdo je skutečný vrah, ale hned jsem tu myšlenku zahnala, že to určitě nebude správně-a našla jsem si jiného (nesprávného) pachatele :-).

Znamení rožmberské růže Znamení rožmberské růže Vlastimil Vondruška

Tato kniha mě ze začátku nechytla tolik, jako jiné podobné detektivky od p. Vondrušky. Déle mi trvalo, než jsem se dokázala vžít do děje (byly tu 3 dějové linie, které se pak potkaly). Druhá polovina knihy se mi četla lépe a celkový dojem je dobrý, ale díky "zapletenějšímu" začátku dávám jen 4*.

02.01.2019 4 z 5

Švýcarský Robinzon (převyprávění) Švýcarský Robinzon (převyprávění) Bohumír Polách

Četla jsem v dětství a moc se mi líbila. Některé části se mi zdály moc zdlouhavé, ale celkový dojem byl super. Ráda bych si ji přečetla po letech znovu.

Msta písecké panny Msta písecké panny Vlastimil Vondruška

První kniha, kterou jsem od p. Vondrušky četla. Pro mě skvělé dílo, protože jsem písecký patriot. Pokud srovnám s dalšími podobnými detektivkami od p. Vondrušky, tato kniha je stále mým favoritem. Nadchlo mě, že jsem si dokázala děj zasadit do konkrétního místa (skály o Otavy apod.).

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Některým baladám bych dala s radostí 5*, ale některé jsou slabší, proto 4*. Kdyby se hodnotily jednotlivé balady, tak naprosto špica je Polednice.

02.01.2019 4 z 5

Matka v krizi Matka v krizi Simona Monyová (p)

Zaujal mě název, jednou se to přečíst dalo, ale zjistila jsem, že tento žánr mě nechytá.

02.01.2019 3 z 5