O zvířátkách pana Krbce

O zvířátkách pana Krbce https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72314/mid_kulikov-o-zviratkach-pana-krbce-p8L-72314.jpg 5 38 8

Kulíkov série

"Pane Krbec, nejsme na začarovaném hradě?!" ptá se kocour Kokeš, když spolu dorazí na opuštěný hrad Kulíkov. Řádí tu totiž duch bývalého hradního pána Ruprecht. Má rád špínu, prach a pavučiny, svého sídla se nehodlá vzdát a neustále vymýšlí drobné lumpárny. Pan Krbec má ale pro strach uděláno a jako kulíkovský kastelán nestrpí na hradě žádný nepořádek. Statečně mu při tom pomáhají jeho zvířecí kamarádi Kokeš, učená sova Kukula a kavka Kocanda. Kdo zvítězí?... celý text

Akvabela
05.10.2023 5 z 5

Syn (8 let) tyto příběhy miluje. Chtěl by je číst pořád dokola. Já je mám také ráda.

yellow
09.01.2023 4 z 5

Večerníček se mi moc líbil, ale knížka proti němu trochu zaostávala. Dceru příliš jednotlivé pohádky nezaujaly, kdežto večerníček se jí líbil. Možná to bylo tím množstvím zvláštních a neznámých slov. A ani ilustrace nebyly příliš povedené.

RMarkéta
15.07.2021 5 z 5

Večerníčkové zpracování nemá nejmenší chybičku. Krásná ilustrace i animace. Vyprávečský projev Josefa Abrháma je třešínka na dortu. Jako dítě jsem z něho byla přímo nadšená. Mám pocit, že tento příběh vycházel i v legendárním Čtyřlístku (starší vědí). Strašidlo Ruprecht je nezapomenutelné. Zdárně mu sekunduje kocour Kokeš. Pohlazení po duši v dnešní bláznivé době.

kralicekP.
19.05.2021

Pohádka je velmi chytlavá ilustrace nejsou nejlepší .Líbilo se mi ,že v knize nebyly zbytečné věty .Dnes jsem zjistil, že máme druhý díl , strašidla na Kulíkově, těším se na pokračování . (Kocour Kokeš je jako Pepek námořník)

ViolettaCh.
17.11.2020 5 z 5

Tuto pohádku jsem si zamilovala díky jejímu večerníčkovému zpracování, později mi Ježíšek přinesl i knížku. Příběhy pana Krbce a jeho zvířátek jsou milé a veselé. Zvlášť jsem měla v oblibě kocoura Kokeše, proto po něm byl pojmenován i jeden náš kocour.

Hani77
03.01.2019 5 z 5

Toto je opět jedna z knih, kterou jsem poprvé četla až díky předčítání dcerám. Miluju Kokeše a další jeho kamarády, super knížka.

Calinda
22.10.2017 5 z 5

Četla jsem v dětství, vím, že se mi moc líbila.

HDosoudilová
09.09.2017 5 z 5

Můj oblíbený dětský Večerníček a následně i kniha. Mám ráda dětské knihy se zvířecími hrdiny a tahle má navíc i krásné ilustrace.

Stanislav Havelka
česká, 1939 - 2018