Metráček I. a II. díl

Koupit

Čtrnáctiletá Jitka trpí tělesnou nadváhou a má díky tomu problémy se svým okolím. Začne se věnovat vrhu koulí, což jí dodává patřičné sebevědomí...

https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/811/big_metracek-i-a-ii-dil-53W-811.png 4.2728

Kniha Metráček I. a II. díl

Nofar197

Sice mi - aspoň v první části knihy - neseděl styl psaní, místy připomínal text telegramu, ale jinak mám tu knihu rada. Více se mi líbí druhý díl, kdy Jitka, budoucí zdravotní sestra, už neřeší jen problémy s vahou nebo domácí peripetie, ale zejména problematický vztah k Honzovi, své první lásce. Jitcin dialog se sebou samou ve chvíli, kdy čeká před domov nimi dveřmi na Honzu, si pamatuji dodnes.

Ronnie68

Kniha je rozdělena na 2 časti (Nemožně tlustá holka, Kosti jsou vrženy) ... První část zná každý, kdo viděl zfilmovanou verzi ... Tato část se mi četla perfektně, protože se od filmu lišila jen lehce .... Ale druhá část mě bohužel už moc nenadchla (větší část se odehrává spíše na Jitčiných praxích v nemocnici) ... A jelikož druhá část byla delší... Proto jsem musela srazit pár hvězd... Netvrdím, že je to tak špatné... Jen ta druhá část se mi prostě četla hůře...

katasukivasukim
09.06.2022

Tak, tuto je moje topovka.Miluji knihu i film. Můj manžel už ví,že když běží film nesmím chybět před obrazovkou.

Péťa Z.
14.05.2022

Ačkoliv jsem dřív viděla film, který mám moc ráda, tak mě knížka bavila a určitě se k četbě ještě někdy vrátím.

wendulka0502
08.05.2022

Krásné to bylo i po těch letech. A další položka výzvy splněna.

Buchtičkajani
03.05.2022

Knížku z dětství jsem vzala po dlouhé době do ruky, kvůli výzvě. Moje oblíbená knížka v dospívání. Jitka a jeji nízké sebevědomí, kvůli tloušťce. No myslim, že tohle zná snad každý.... Kdo v dospivani a nejen v dospivani, netrpí nízkým sebevědomím? Jitka byla tlustá a já třeba zase hubená, každý něčím jiným.

MarcoPolo936
22.02.2022

Příjemné relaxační čtení.. Není co vytknout jak knižnímu, tak filmovému zpracování.

LunaL.
02.02.2022

Od S.Rudolfa jsem ořečetla několik knih, Metráček mě ale dlouho míjel - jak film, tak kniha. Konečně se na něj dostalo :) První díl jsem tušila děj a moc se mi líbil. Bylo to takové klidný, milý příběh o sympatické, i když tlusté holce. Dost jsem ji fandila,nejen na závodě, ale i v lásce. Hlavně jsem doufala, že kvůli nedorozumění nepřijde o svého kluka...
V druhém díle jsme hodně pozorovali Jitku na střední zdravotní škole a na tanečních. Ale nechyběly ani tréninky a závody. Tady je už její vztah s Honzou trochu jinde, dostal jiný rozměr.
Celkově se mi knížka líbila, je neskutečné, jak spisovatel může psát přesvědčivě za holku. Dost se mi líbily i popisy běžných věcí (třeba velké praní prádla), které jsou teď úplně jiné. Pobavilo mě, jak lidé bláznili kvůli desetikoruně ( někdy i kvůli 70haléřům)- je vidět, jak se celkově doba a hodnota peněz změnila. A zamilovala jsem si Jitku a její vtipné a trefné odpovědi! Určitě jsem nečetla naposledy :)
Přidávám do čtenářské výzvy - a dost mě mrzí, že tato kniha spadá do Kniha autora, který už nežije.