Kníška Karla Kryla

V Kníšce Karla Kryla se česká folková legenda představuje nejen jako autor písňových textů, ale také jako velmi osobitý básník.
Texty písní Karla Kryla, doplněné vlastními ilustracemi.

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36422/kni-36422.jpg 4.5382
Literatura česká, Poezie
Vydáno, Mladá fronta

Kniha Kníška Karla Kryla

martineden

Když je básník i zpěvákem, je to geniální souhra. A když ty texty mají duši a básník charisma, je to Karel Kryl. Nadčasové dílo!

Alma-Nacida

V rámci mého "Měsíce návratů" jsem po letech vylovila i Kryla. Co říct, vše už tu bylo řečeno. Tak asi to, proč jsem nedala pět hvězd. :)
Kdybych hodnotila tehdy v čase posametovém při prvním čtení, asi bych je dala, ale teď by se mi to zdálo nespravedlivé k mým (jiným) nejmilejším básníkům, takže čistě subjektivní hodnocení. :-)

TerkaJK
22.11.2020

Verše některých básní / písniček jsem znala, opravdu jsem ráda, že jsem si je připomněla díky čtenářské výzvě. :-)
Karel Kryl by neměl být zapomenut...

Conely
06.11.2020

Díky knižní výzvě jsem si podruhé přečetla tuto sbírku básní. Tentokrát jsem ale neudělala tu chybu, že jsem se snažila vše přečíst za jediný den - což snad z básní je dobrým krokem jedině u Máje... Ale hlavně jsem si rezervovala čas výkladového poradce, který mě ochotně zasvětil do podrobností doby. Tak jsem konečně dospěla k pochopení mnoha narážek jejichž pichlavý nádech mi unikal. Zvláště mladším ročníkům tento úkrok vřele doporučuji.

betička
27.10.2020

Jsem moc ráda, že díky čtenářské výzvě jsem tuto Kníšku, kterou máme v knihovně už hodně dlouho, otevřela a přečetla. Je pravdou, že básničky, které si člověk při čtení zpívá, dost rychlost čtení zpomalují :-)

Sova15
21.09.2020

Karel Kryl byl opravdu mistrem slova. Některé básně jsem si také v duchu prozpěvovala, některé jsem ale naznala. Z mnohých na mne působila hrůza, co se odehrála v roce 1968.

evonra
26.07.2020

Přímé a tak pravdivé ... tuto "Kníšku" mám v knihovně už pěkných pár let a v rámci Čtenářské výzvy jsem se k ní ráda vrátila.

Maratka
25.05.2020

Bylo zajímavé přečíst si věci, které člověk zná jako písničky, ve formě básní (akorát jsem si je pak stejně u čtení musela v duchu prozpěvovat :D). Hodně veršů jsem vůbec neznala, některé mě zaujaly hodně, u jiných si myslím, že jsem je ani po opakovaném přečtení úplně nepochopila. Karel Kryl byl každopádně mistr slova, to se mu musí nechat.