Poplach v Kovářské uličce

Příběh z první republiky o nepoctivém obchodníkovi, který připisoval svým zákazníkům dluhy.

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12346/poplach-v-kovarske-ulicce-12346.jpg 3.9237
Literatura česká, Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno, SPN - Státní pedagogické nakladatelství (SPN - pedagogické nakladatelství), Československý spisovatel

Kniha Poplach v Kovářské uličce

Renda698
08. listopadu

nádhera krása

Monika1717

Knihu jsem neměla jako dítě ráda, byli chudí, měli hlad a Bočan je okrádal. Zkusila jsem ji číst s dětmi, nemohly pochopit, proč si Bočan psal útratu do sešitu - to si lidi u něj jako otevřeli úvěr?

m_martina

Jako dítěti se mi kniha moc líbila a i moje děti byly nadšené. Dokonce i syn, který toho moc nečetl.

DominaCZ

Přečtu to i dnes ale nevím moc co by to dalo děcku ...krást se do krámu jako mega zážitky?...

regulax

Ležela ledabyle na nočním stolku, tak proč ji nepřečíst a uvolnit tak místo jiným knihám? Je to vzpomínka na dětství, na bezstarostné dětství, které se už nevrátí...

hanak_v_exilu
26.12.2019

Obdivuju všechny ideologicky kované, kteří v knize na první pohled poznali komunistickou agitaci. Když jsem se k tomu dostal já, tak jsem přemýšlel, jestli by se Frantík mohl potkat s Rychlými šípy a proč se jejich dobrodružství tak moc liší, když žijí ve stejném městě. Každý je nějaký. Někdo v knížce vidí odpočinkový příběh o křivdě a spravedlivém trestu a někdo stojí bděle na stráži a vidí všude nepřítele.

mol378
26.07.2019

Jako dítě mě to děsně bavilo a zakončení uspokojilo i můj dětský smysl pro spravedlnost - zlo bylo po zásluze potrestáno. Nevadil mi ani malinko tendenční styl - zlý bohatý x hodný chudý - a nevadí mi dodnes, ačkoliv jinak se vyhnu bolševické agitce na sto honů. Hlavní hrdina Frantík byl sympaťák!

hapac
21.05.2019

Vzpomínka na mé dětství a fajn kluka Frantíka Severýna, zlého pana Bočana a jeho zelenou knížku.

Boj o první místo
Boj o první místo