Gugu Gugu komentáře u knih

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Kniha mě vůbec nijak nezaujala, krátké texty o něčem, co autorka zažila, prožila a nyní to sepsala. Čtete, oči vám běhají po stránkách, ale výsledný pocit nula, knížka ve vás nezanechá žádnou stopu, ani není po čem. Ráda knížku pošlu dál.

22.02.2020 2 z 5

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

Navážu na komentář níže. Kniha se velmi dobře četla, o tom žádná. Několik dějových linií mi taky přišlo fajn, ale na konci jsem měla stejně rozpačitý pocit jako Nina níže. Pochopila jsem to tak, že proti Molanderovi bylo nashromážděno dostatek důkazů a tedy "dopaden" byl (navíc od prvních řádků bylo uvedeno, že to udělal). Nicméně dějovou linku Sleizner/Dunja jsem vůbec nepochopila, o co šlo nebo má jít. Vražda Molly "asi" tedy byla vyřešena, ale zda byl motivem "majetnická potřeba" vraha, to se teda spíš domnívám. Sériový vrah dopaden nebyl, na to si asi musíme počkat. Styl, jakým autor píše, je velmi dobře čtivý, ale pokud bych měla porovnat např. s poslední knihou Nesba (Nůž), tak ta byla pro mě mnohem lepší, s větším spádem a byť někdy Nesbo zbytečně protahuje na můj vkus konce, tak po jejím přečtení mi bylo líto, že už skončila. U Ahnhema jen rozpaky, že je teda konec. Po jakékoliv knížce přemýšlím, zda si ji v knihovně ponechám. Jestli ten prožitek byl tak velký a ohromující, že mi knížka stojí za to mít ji v knihovně. Ale tuto raději s klidem pošlu dál.

30.12.2019 3 z 5

Mama milovala Gabčíka Mama milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Pěkně a čtivě napsaná kniha, byť se jedná - co se týče vztahu Gabčíka a Anny Malinové - o fikci. Spousta zajímavých historických událostí sepsaných na jednom místě, v kryptě jsem se byla podívat, o to víc to na mě zapůsobilo si to celé znovu představit. Pro mě i spousta nových informací ohledně ostatních lidí, kteří parašutistům pomáhali. Při popisu mučení mi vůbec nebylo dobře. Knihu doporučuji, není to z těch, kterou odložíte, protože by neměla spád.

02.11.2019 4 z 5

Dívka z Brooklynu Dívka z Brooklynu Guillaume Musso

Kniha se čte velmi dobře, jen místy je to opravdu nereálné, překombinované a plné "šťastných nahod". Nicméně, i tak vás to drží v zájmu a chuti knihu dočíst s potřebou vědět, jak to dopadne. Určitě sáhnu i po další knížce autora.

04.08.2019 4 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Velmi čtivé, ačkoliv s absencí přímé řeči, resp. jejího uvození, ale dalo se na to zvyknout. Příběh v podstatě obyčejný, jedna rodina, jejich starosti, radosti, vyprávění členů rodiny z jejich úhlů pohledu. Příjemná kniha.

12.12.2023 5 z 5

Coura Coura Jana Bernášková

První kníha Jany Bernáškové byla pro mě příjemným překvapením, takže jsem šla i do knížky druhé. Ale u té se moje nadšení už tolik nekonalo. Zdá se mi, že je v knížce všeho nějak moc - moc sexu a detailního popisování, moc drsných výrazů, moc zdrobnělin (a v divných situacích), moc pitvání a moralizování, moc překlepů a chyb.... Z mého pohledu autorka příliš zatlačila na pilu, nejspíš v důsledku úspěchu první knihy. Ano, dobře se to čte, oddychovka, kterou zvládnete za víkend. Ale to je tak všechno... něco navíc tomu chybí.

03.09.2022 3 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Třetí kniha série a ačkoliv zase skvěle napsaná a čtivá, tak jsem v první půlce knihy byla trochu zklamaná určitými nelogickými kroky jedné z hlavních postav. Opravdový spád kniha nabrala, když na scénu v plné polní přišel Servaz. Závěr opět strhující, překvapivý, celkově jsem si knihu užila, neodložila, dokud jsem nedočetla. Určitě sáhnu po dalším díle.

23.07.2022 4 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Mnohem lepší než "Pěna", za mě rozhodně. Líp se čte, mnoho tajemství drží čtenáře v pozornosti, já to nemohla odložit. ALE! Musím souhlasit, že závěr je takové jakési zklamání, něco se rozklíčuje, spoustu věcí naopak ne. Tvrzení, že jakoby autorka zapomněla knihu dopsat, sedí dle mého trefně. Mě osobně to jaksi rozladilo. Čas s knihou jsem si užila, to napětí mě drželo hodně. Ale mrzí mě, že mám tolik otázek, co se s jakou postavu událo, nebo proč se stalo to či ono, že to rozladění nad knihou lehce převažuje. Přesto dávám čtyři hvězdy, za čtivost a napětí.

01.01.2022 4 z 5

Království Království Jo Nesbø

Vynikající Nesbo, který umí psát, ať už píše sérii o HH nebo cokoliv jiného. Drží vás v napětí, pěkně si vás povodí, že už...už přece víte... a stačí věta, dvě a všechno je jinak. Napínavé, komplikované, psychologické, smutné...ze začátku sympatie k hlavnímu hrdinovi, následně přesně naopak. Co bych vytkla, je poslední čtvrtina knihy, která by vůbec nemusela být a byla by za mě celkově na pět hvězd. Takto konec zbytečně trochu natahovaný, znovu zapletený, a tak zdlouhavý. Každopádně doporučuji.

29.03.2021 4 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Kniha a její námět se mi líbil, ze života jedné rodiny, o které bych řekla, že jsou to sousedi odvedle. Vztah dvou lidé od chvíle, co spolu chodí, vezmou se, mají děti a pak řeší a prožívají dennodenní problémy. Co mi ale vadilo hodně a knize to na celkovém hodnocení (aspoň za mě) hodně ubírá, je absence přímé řeči. Ve větách jsem se kolikrát ztrácela, vše odděleno jen čárkami, pár vět mi nedávalo smysl (a četla jsem několikrát), hodně to bere z celkového čtenářského zážitku. Ačkoliv jsem to nakonec vyhodnotila tak, že přesně takhle se odehrávají monology v našich hlavách... jenže otázka je, nakolik je tento styl psaní vhodný pro knihu.

22.02.2021 4 z 5

Kapka štěstí v ranní kávě Kapka štěstí v ranní kávě Agnès Martin-Lugand

Poklidně plynoucí příběh, s předvídatelným koncem, lehce a příjemně se čte, jako oddechovku po náročnější literatuře nebo detektivce/thrilleru doporučuji.

28.04.2020 4 z 5

Meda Mládková – Můj úžasný život Meda Mládková – Můj úžasný život Ondřej Kundra

Knížka (nejen) formou rozhovoru, velmi zajímavá, čtivá, hodně zajímavých historických událostí a především životopis Medy Mladkové, ze kterého bylo čerpáno pro hru Meda. Úžasná žena, neúnavná, urputná ve svých cílech (někdy až příliš), díky čemuž dosáhla svých snů, galerie Sovových mlýnů, Werichovy vily. Zajímavé a poutavé čtení, nejen pro zájemce o umění.

11.01.2020 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Odpočinkové čtení od Patrika Hartla, jak ho známe. O mezilidských vztazích, které jsou v různých podobách kolem nás. Ze začátku dost postav, ale postupně se vše usadí. Někdy tak reálné vykreslení postav a situací, že mě napadalo, zda skutečně neexistují. Kdybych měla srovnat s Radkou Třeštíkovou a jejím Veselí, tak kniha Nejlepší víkend mě nadchla mnohem víc.

27.10.2018 5 z 5

Muž ve střídavé péči Muž ve střídavé péči Alena Müllerová

Kniha mě téměř nezaujala, několikrát jsem ji odložila, asi se mi netrefila do vkusu.. navíc způsob psaní mi taky úplně nevyhovoval, kniha celkově postrádá spád. Navíc víc než půlka knihy je věnována popisu soužití s "geniálním" dítětem, než řešením vztahu muže ke dvěma ženám. Tedy ani příliš nechápu doporučení a nadšenou recenzi paní Třeštíkové.

12.05.2016 2 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Dala jsem čtyři hvězdičky primárně za čtivost, ale celkový dojem nějak ani nevím. Příběh odsýpá, to ano, překvapení na konci, o kterém jsem tolik četla, se aspoň u mě nekonalo, dalo se tušit, kam příběh směřuje. Vulgarismy, sex apod...přijde mi, že pokud toto dnešní autor nezahrne, kniha jakoby nebyla... V tomto případě toto byla nutnost, jinak by zmizela podstata dějové linky. Sleduju RT na instagramu a hned mi splynula s Daisy. Zda je to dobře nebo špatně... Ani si nejsem jistá, zda kniha stojí za přečtení, zda obohatí nebo jen prosvištíte jedním neautobiografickým příběhem.

25.07.2023 4 z 5

Stehy Stehy Sára Zeithammerová

Takový spíš rozpačitý dojem z knihy mám. Začátek vypadá zajímavě, střídavé vyprávění manželky a milenky, každá ze svého úhlu pohledu. Ale postupně kniha ztrácí dynamiku, všechny tři postavy mi připadaly vlastně zbabělé, iritující...navíc s otevřeným koncem, takže si ve finále říkám, že to bylo jen takové "vykládání" bez nějakého zajímavého děje nebo vyústění.

14.05.2023 3 z 5

Bez kůže Bez kůže Mads Peder Nordbo

Takové nenadchne, neurazí...nějaké extra nadšení se nedostavilo. Dalo se to číst, jména můžou dělat problém, ale teda četla jsem asi lepší thriller, chytlavější. Každopádně na dlouhé zimní večery jako oddechovka, proč ne.

11.03.2022 3 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Další kniha od této autorky a opět spokojenost. Oddechové, příjemné a pohodové čtení, které Vás přenese do Japonska, celou knihou se prolíná japonská kultura a zvyky, včetně některých zajímavých míst (a to sama autorka v Tokiu nikdy nebyla, pokud jsem správně pochopila). Příběh není nikterak náročný, s předvídatelnou zápletkou i vyústěním, ale i tak se Vám chce číst dál. Pokud hledáte nenáročnou a přitom zajímavou knihu, doporučuji.

15.05.2021 5 z 5

Najdeš mě ve tmě Najdeš mě ve tmě Vlastina Svátková

Mám z knížky rozpačitý, smíšený pocit... ke konci mi přišlo, že už je to pořád dokola, jak být "dokonalou" ve vztazích, co určitě dělat, nedělat apod. Ale jedná pasáž se mnou zarezonovala víc než zbytek knihy, vyjádřila přesně to, o čem sama přemýšlím a třeba neumím přesně pojmenovat. A už jen kvůli těmto čtyřem stránkách pro mě kniha hodnotu má, čtyři stránky mi daly velmi mnoho. Kniha nebude pro každého, pokud na takový typ knihy nemáte náladu, nedoporučuji, Ale je dost možné, že jedna stránka Vám zrovna pomůže, ať už jakýmkoliv směrem.

18.03.2021 3 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Pro mě velké překvapení... Knihu jsem neměla v úmyslu číst z jakéhosi předsudku, že herečka napsala knihu. Ale byly na ni velmi dobré recenze, tak jsem to riskla. Velmi příjemné oddechové čtení, které nemá ambice na nějakou hlubší filosofi, ale u kterého si odpočinete, možná se i zamyslíte, pobavíte. Styl psaní autorky je čtivý a jednoduchý. Rozhodně doporučuji.

16.12.2020 5 z 5