Grety Grety komentáře u knih

Jatka Jatka Lee Child

Jednoduchý styl vyprávění s jednou dějovou linkou a bezchybným hlavním hrdinou. Za mě příjemná oddechovka, s občasným překvapením v ději.

20.09.2019 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Příběh o přátelství, nenaplněných snech a hebkých kožíšcích.

13.11.2016 4 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Lidské zrůdy bez svědomí vraždí vážené občany. Vraždy jsou odporné a těžko představitelné. Oceňuji love story hlavních postav, jejich lidský přístup ke kolegům a schopnost udělat pro záchranu života všechno.

17.02.2023 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Dobré čtení, Erika jako jedna z mála vyšetřovatelů vražd je celkem normální, to oceňuji . Přečteno jedním dechem.

22.01.2023 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Za mě moc chlastu, léků a deprese u Mii. Je nebezpečná sobě i okolí. Zapletení Holgerovi rodiny do prvního i druhého dílu mi přijde trapná, ve třetím bude obětí byvalka? Ale třetí díl si přečtu

05.12.2022 3 z 5

Uf..co napsat, dozvěděla jsem se řadu nových znepokojivých informací. Netušila jsem kolik území a lidí v Bělorusku, tato hrůza zasáhla a zasahuje.. Bohužel nejs přesvědčená, že se lidstvo poučilo a nic takového nehrozí..V této době aktuální, víc než kdy dříve.

07.10.2022 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Kniha se mi líbila, docela jsem se zasmála. Boba bych doma opravdu nechtěla, ani bez slepic a farmy.

07.10.2022 3 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Zajímavě znalyzovane nepříjemné téma. Příběh se mi líbil, hlavní hrdinku musíte milovat.

04.09.2022 4 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Jsem z toho taková rozpolcená, četla jsem dál a dál a chtěla nějaký happyend, ale když částečně přišel, nějak mě to zklamalo. Možná byl ten konec, až moc šílený. Každopádně doporučuji .

31.08.2022 4 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Kniha čtená kvůli výzvě, úplně mimo můj šálek kávy, ale je plná citu, silného příběhu. Pro mě trošku náhled do jiné kultury, kde sebevraždy nejsou až tak vzácné..

24.07.2022 4 z 5

V temnotě V temnotě Cara Hunter

Dobře napsané, ke konci už jsem byla tak zamotaná, že jsem podezírala i policajty . Mě přijde fakt dobrý, že během čtení to nutí člověka přemýšlet o různých možných variantách události. Je to osvěžující.

13.09.2021 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Kniha se mi líbila, Max jako představitel sexy magora a jeho Nina, jako najivka, co udělá cokoliv pro svého milého. Erika je do práce zcela ponořená a skoro nic jiného nemá... Mě to jen vede k myšlence, proč je to typický vzorec detektiva skoro všech autorů? Je ve skutečnosti detektiv workoholik a vlk samotář?

14.07.2021 4 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Taková pěkná pohádka se šťastným koncem. Prostě mám ráda šťastné konce .

08.05.2021 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Pěkně napsána kniha o osudu jednoho budovatele vlasti.

23.07.2020 4 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Luisa se strašně vypracovala, podle toho jaké byla tele v prvním díle. Je to pěkné čtení o bezelstnem a poctivém člověku, který chce nakonec i kousek štěstí pro sebe.

20.06.2020 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Přečteno celkem rychle, autorka použila model ženy - zasněné krávy. Vzít si někoho po 3 měsících, jednom sexu, odejít z práce, navíc mu dát všechny peníze. Nemoci od něj utéct takovou dobu, o reálnosti popsaných situací nemluvě.. Zkrátka přitažené za vlasy.

26.11.2017 3 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Jednoduché hodnocení, takové přátele jako Robby bych chtěla taky..Doba byla zlá a dnes si jen těžko můžeme představit, že tuberu léčili horským sluníčkem a čerstvým vzduchem..

09.05.2016 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Mám Eriku ráda, i když mě někdy unavuje její truchlení. Příběh se mi líbil, zápletka mě překvapila. Za mě dobré čtení.

17.01.2023 4 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Občas si potřebuji oddechnout od vrahů a šílených vyšetřovatelů..A Jojo mi hravou trošku naivní, možná i sentimentální formou výplní tuto potřebu .

25.01.2022 4 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Hlavní hrdinka je mi sympatická a nějak jsem se s ní žila a někdy mi to přišlo až moc šílené a hůř se mi to četlo.

16.12.2021 3 z 5