gretl74 Online gretl74 komentáře u knih

Lišky na vinici Lišky na vinici Lion Feuchtwanger

Četla jsem už kdysi dávno, tenkrát mi politické zákulisní intriky tolik neříkaly, ale královský dvůr jsem milovala ,) Každopádně skvělé čtení.

Desdemonin dům Desdemonin dům Lion Feuchtwanger

Četla jsem už kdysi dávno, povídky si moc nepamatuji, ale divadelní hry byly velice silné.

Mikulášovy patálie Mikulášovy patálie René Goscinny

Mikuláš prostě nikdy nezklame - co slovo, to perla, k tomu dokonalé obrázky. Dcerka se dokonce měla jmenovat Marie-Hedvika (ale nakonec je to jinak ,)

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Geralt a Sapkowski jsou dvojka, která nikdy nezklame.

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Knížky s válečnou tematikou nevyhledávám a pokud možno nečtu, ale tady jsem udělala výjimku a byla odměněna skvělým příběhem.

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Jedna z nejsilnějších a nejpůsobivějších knih, jaké jsem kdy přečetla. Nechtěla jsem věřit, že byla napsána před tolika lety, je naprosto současná a doba jí na síle neubrala, spíš naopak.

13.11.2018 5 z 5

Velice dobře napsáno - drsné, přesto tak nějak v normě pro náctileté, k zamyšlení, napínavé, city nechybí - co víc si přát.

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Geralt i Sapkowski jsou srdcovky, takže těžko objektivně hodnotit, pro mne za plný počet bodů.

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Zaklínači ani Sapkowskému nemám co vytknout - tudíž plný počet hvězd ,)

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Zaklínači ani panu Sapkovskému nemám co vytknout - tudíž plný počet hvězd.

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Pro mne naprostá klasika a dokonalý čtenářský zážitek.
"Četla" ji i má slepá babička, která si půjčovala audioknihy ještě na kazetách. Sice si trošku stěžovala, že "porád jdou a jdou a jdou", ale poctivě "dočetla" do konce ,)

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Není co psát, co dodávat - neskutečné veledílo, promyšlené co do charakterů postav, celkového děje, atmosféry. V určitém věku by s Frodem měl, alespoň na stránkách knihy, putovat každý.

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Tohle bylo úderné i předtím, než se předlohy chopila HBO. Vykreslené charaktery, promyšlené rodové historie, intriky a atmosféra. Autor neváhá obětovat i některé z hlavních hrdinů, takže nervák až do konce. Za tolik násilí a krve bych jindy ubrala hvězdičku z hodnocení, ale u Martina mi to nějak nejde ,)

13.11.2018 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Harry Potter byl jako zjevení - něco nového, snového, pro děti i dospělé s fantazií a duší dítěte. První až třetí díl byly prostě dokonalé, ty další už začaly být temnější, dospělejší a /pro mne/ o hvězdičku slabší. Přesto skvělé!

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Naprostá klasika - ač plná mrtvol, je to úplně jiné, než ty mrtvoly dnešní. Syrové, napínavé, trošku erotiky - všechny tři díly skvělé. Z filmů jsem viděla jen ukázky a ani netoužím je vidět celé, představy z knížek by to asi jen pokazilo.

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Líbilo se mi Milénium, líbí se mi i pokračování - Michael i Lisbeth jsou skvělé charaktery a dobře se doplňují, zápletky vymyšlené, severské prostředí s atmosférou, pěkný jazyk i styl.

12.11.2018 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Jedna z mých nejoblíbenějších - když je mi smutno, stačí otevřít na kterékoli stránce a začít číst. Univerzálně platná "moudra" o manželském životě, úžasné charaktery jednotlivých postaviček (bábinka, sousedka), divoká příroda ... Chápu, že třeba pro pány to úplně čtení není, ale já tuhle knížku miluju!

12.11.2018 5 z 5

Co život dal a vzal Co život dal a vzal Betty MacDonald

Skvělá - humor, který mi prostě sedí.

12.11.2018 4 z 5

1Q84: Kniha 3 1Q84: Kniha 3 Haruki Murakami

Knížky, které mne přenášejí do jiného světa, čas tam plyne jinak. Chcete vědět, jak to poslední stránkou skončí, ale když se tak stane, jste smutní, chcete dál a víc ...

12.11.2018 5 z 5