gretl74 gretl74 komentáře u knih

Adventní kletba Adventní kletba Vlastimil Vondruška

Příjemné čtení, určitě se podívám na zoubek i nějaké další knížce od pana Vondrušky. V hlavě mám pocit, navzdory několika mrtvolam, že jsem četla pohádku. Hlavní hrdina sympaťák, ale i pěkný lišák .)

22.01.2019 4 z 5

Jak zdokonalovat sám sebe Jak zdokonalovat sám sebe Josef Toman

Knížku jsem cetla před 27 lety a tenkrát se mi moc líbila. Na svou dobou velmi pokrokove dilo.

21.01.2019 4 z 5

Poutnice – Tři cesty do Santiaga Poutnice – Tři cesty do Santiaga Alena Ježková

Líbilo se mi moc. Na knížku mne nalákal rozhovor s autorkou v nějakém časopise, Ježíšek nadělil ... a početla jsem si náramně. Střídají se chvíle vážnější i odlehčené, autorka má smysl pro humor i pro detail, styl vyprávění mi sedí. Kdyby životní situace dovolila, určitě bych už kupovala letenku. Jediná vada na kráse - a za to hvězda dolů - jsou černobílé fotografie. U některých obrázků (světlo/stín) mají samozřejmě své opodstatnění, ale jinak to knížku zbytečně shazuje.

14.01.2019 4 z 5

Aby dětem chutnalo Aby dětem chutnalo Petr Fořt

Vše již napsali hodnotící přede mnou - autor si občas sám protiřečí, u některých vět zduraznenych vykřičníkem nevíte, jestli je to tak moc dobře nebo naopak tak moc špatně. Za ty dva recepty, které používám dodnes a které nám opravdu chutnají, jedna hvězdička navíc.

11.01.2019 3 z 5

Zero - Oni to vědí Zero - Oni to vědí Marc Elsberg (p)

Svižné, čtivé, napínavé, ale Blackout byl reálnější, temnější a zanechal víc dojmů.

11.01.2019 4 z 5

Nejúžasnější věc Nejúžasnější věc Maja Lunde

Opravdu pěkné ilustrace, zajímavé téma. Ale tím výčet kladů, bohužel, končí. Zcela jistě by to potřebovalo ještě jednu korekturu, nektere věty a návaznosti pak skoro nedavaji smysl. Za mne bod dolu za naznak sprosteho slova - to si jako mají děti domyslet? A nevím jistě, zda prckove tak úplně ocení "čokoládové obrázky", když se nedaji ani oliznout ;)

10.01.2019 3 z 5

Všechno je jinak Všechno je jinak Vladimír Pikora

Úplně nemusím styl "sežral jsem veškerou moudrost světa, všechno vím, všechno znám". A zatím jsem od těchto autorů četla pouze kritiku na věci, jak jsou, ale jaksi mi chybí nějaký náčrt, jak by se to mělo vyřešit. Že jde všechno do háje, to víme, ale co s tím, aby se to systémově pořešilo, to nám asi neporadí ani pan Pikora ...

31.12.2018 2 z 5

Historička Historička Elizabeth Kostova

Malé mouchy to sice mělo, ale já jsem si tu historickou jízdu parádně užila. Tři roviny příběhu, úžasné lokace (knihovny a kláštery v horách), vzhledem k tématu minimum násilí, příjemně napínavé od začátku do konce. Zpočátku mi ty dlouhé popisy také trochu vadily, ale v druhé půlce knihy už byly skoro nezbytné pro vykreslení té správné atmosféry. Strhavam jednu hvězdu za trochu odflaknuty konec a pár nejasností, ale jinak super knížka. Jen je na čtení třeba najít vždy souvislejsi čas, nejde ukrajovat po pár minutách a stránkách za den.

30.12.2018 4 z 5

Dala jsem na skvělé hodnocení a komentáře, ale tentokrát jsem se s knížkou úplně minula. Četly jsme s šestiletou dcerkou, ona na to moc mlada, ja zřejmě moc stará ... Nakresleno úžasně, dějově mi není jasné, komu to má být určeno. Ale vzhledem ke spoustě nadšených hodniticich si to evidentně publikum najde. My už další díl číst nebudeme...

30.12.2018 3 z 5

Hrdinové ze zahrádky Hrdinové ze zahrádky Ulf Stark

Čteme s dcerkou tak dva roky, pro deti moc pěkný příběh.

29.12.2018 5 z 5

Jóga na dobrou noc Jóga na dobrou noc Lorena V. Pajalunga

Knížka je moc pěkně zpracovaná, hezké obrázky, popis pozic. V józe se úplně nevyznám, tak nemohu posoudit, ale připadá mi, že je to sednout, lehnout, vstát, lehnout, vstát - nějak moc poskakování na to, že se cvičí před spaním. Na dítku ještě úplně vyzkoušeno nemám...

15.12.2018 4 z 5

Cvrček a mravenci Cvrček a mravenci Jiří Zdeněk Novák

Nádherná básnička, kterou jsem jako malá neznala, ale s dcerkou přečteno i odrecitováno mnohokrát.

08.12.2018 5 z 5

Dítě a já Dítě a já Penelope Leach

V prvních společných krůčcích s naším prvorozeným mi knížka hodně pomohla. Jednoduché, srozumitelné, ač staršího data vydání, tak víceméně stále aktuální, psáno se zdravým rozumem.

04.12.2018 5 z 5

Letní lásky (Náhlé hnutí mysli, Obětí násilníka, Na cestě k Mandalay) Letní lásky (Náhlé hnutí mysli, Obětí násilníka, Na cestě k Mandalay) Nora Roberts

Dnes už by těch hvězdiček bylo mnohem méně, ale minimálně dvě z nich patří vzpomínkám, tomu jak moc jsem byla zamilovaná a kdo mi tu knížku dal ,) Obsah a literární um asi nejsem schopna v tomto případě objektivně ohodnotit ...

04.12.2018 3 z 5

Made in Čína Made in Čína Paul Midler

Povinná literatura pro všechny, kteří chtějí začít obchodovat s Čínou.

14.11.2018 4 z 5

Jak jsem stopoval letadlo Jak jsem stopoval letadlo Stanislav Gálik

Něco tak neuvěřitelně samolibého a "napučelého" jsem už dlouho nečetla ... a ani v tom nemíním pokračovat. Nafoukanec, co sežral veškeré moudro a ještě ho blahosklonně předává - vážně lituju, že jsem mu taky přispěla.

14.11.2018 2 z 5

Život bez hranic Život bez hranic Chrissie Wellington

Neposoudím, nedočetla jsem (jako jednu z mála). Strašně nezáživné ...

14.11.2018 3 z 5

Jak si správně přát Jak si správně přát Pierre Franckh

Nevěřím autorovi ani slovo, dle mého si pouze přeje tučnější konto v bance a my, hledači světa a pravdy v knížkách, mu to bohatě plníme.

14.11.2018 2 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Skvělé čtení a opravdu děsivá představa. Mělo by být povinnou literaturou pro všechny.

13.11.2018 5 z 5

Son-Rise: Zázrak pokračuje Son-Rise: Zázrak pokračuje Barry Neil Kaufman

Ne, zázrak nepokračuje, jde jen o to, jak z chudáků zkoušených rodičů s autistickými dětmi vytáhnout poslední zbytky sil a peněz.

13.11.2018 1 z 5