Cvrček a mravenci

Veršované leporelo s proseknutými otvory přináší příběh o pracovitých mravencích a bezstarostném cvrčkovi.

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/166835/cvrcek-a-mravenci-166835.jpg 4.981
Pro děti a mládež, Pro nejmenší
Vydáno, Mladé letá

Kniha Cvrček a mravenci

BlankaHill
06.11.2019

Naaaaadherna knížka. Krásně ilustrovaná. Srdcovka (。♡‿♡。)

mirka0857
22.08.2019

Miluju tu knížku. Umím ji zpaměti od svých tří let (takže fakt dlouho :D) . Klidně ji odříkám o půlnoci, když mě někdo vzbudí a řekne si :)
Bohužel se mi někde ztratila a nemohu ji sehnat. Tak kdyby někdo náhodou měl... ????

Corso
10.05.2019

Ja neviem ci prave tato blbinka a podobne, neprispela k tomu ze mam rad knihy. :) Akoze... je to celkom mozne. Dodnes mam doma. A valil som oci, ked som niekde na martinuse ci kde videl, ze sa neustale robia dotlace! Taky maly nenapadny thriller detskych izieb. :)

JessieEx
12.04.2019

Tyjo, vůbec nevím, kde jsme k téhle prastaré knížečce přišli... Z dětství si ji nepamatuju, ale ty verše mi nejsou cizí. Teď ji odněkud moje mamka vytáhla a já ji čtu synovi a úplně se rozplývám. Nejradši bych mu ji četla denně, však on to nejspíš začne za chvíli sám recitovat :D Nádhera, krása, na to, že je to báseň z roku 1958 a taková relativně smutná, tak mi moc učarovala. Ilustrace nic moc, ale ty se zase líbí Bobíkovi :))) Klenot v dětské knihovničce!

Hani77
27.02.2019

Stejně jako většina lidí jsem toto leporelo milovala jako dítě. Bohužel se (také) nedochovalo, ale když jsem ho viděla v knihkupectví, bylo mojí jasnou volbou, co koupit dětem :-).

Pajina68
31.01.2019

Tuhle krásnou a poučnou knížku jsem naposledy viděla ve školce a to už bude 50 let. Když jsem ji spatřila v knihkupectví, najednou jsem si ji vybavila, neváhala jsem a okamžitě ji koupila své vnučce. Krásná, milá knížka s moc hezkými obrázky.

simviki
17.01.2019

Tuhle knížku jsem jako malá milovala. Nikdy jsem neměla problém zapamatovat si básničky, a útržky o mravencích a cvrčkovi se mi vybavovaly i v dospělosti, i když už jsem nevěděla, kdo to napsal. Naštěstí brzy začal fungovat strejda google, který mi ochotně poradil, a tak můžu mít tuto úžasnou knížku, která je nejen krásně veršovaná, ale i nádherně malovaná, zase doma. Všechny tři moje děti postupně na prvním stupni slavily recitací této zkrácené básně velké úspěchy.

gretl74
08.12.2018

Nádherná básnička, kterou jsem jako malá neznala, ale s dcerkou přečteno i odrecitováno mnohokrát.

leporela

Autoři knihy

Jiří Zdeněk Novák
česká, 1912 - 2001
Vojtěch Kubašta
česká, 1914 - 1992

Kniha Cvrček a mravenci je v