Cvrček a mravenci

Veršované leporelo s proseknutými otvory přináší příběh o pracovitých mravencích a bezstarostném cvrčkovi.

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/166835/cvrcek-a-mravenci-166835.jpg 4.951
Pro děti a mládež, Pro nejmenší
Vydáno:, Mladé letá

Hospodyňka

Nápad s průřezy je dokonalý, obsah tak ze života až to bolí, prostě a jednoduše skvost.

DancerJaneBooks

Jak jsem byla malá, tak jsem tuhle knížku zbožňovala. Krásné ilustrace.

M-arta
10.12.2017

Nadčasový příběh o pracovitosti, spolupráci a solodaritě odehrávající se mezi lučními hmyzíky. Pevné leporelo s pečlivě prořezávanými průhledy na jiné stránky, doprovázené veršovaným textem. Tak, jako v ranném dětství bavilo mne, nadchlo i dceru - milovaly jsme ji obě a nejspíš v tom nelítáme samy - leporelo v nezměněné podobě vychází skoro 70 let!

Dervish
07.09.2017

Umím zpaměti, nejoblíbenější kniha mého syna :)

Maitter
16.06.2017

Jedna z nejmilejších knih mého dětství. Škoda, že skončila s tolika fleky a čmáranicemi. Ach, ti skřítci...

Barborinek
04.03.2017

Je to krásná, poučná básnička. Můžu ji jenom doporučit.

IYv
10.03.2016

Ta nej kniha naší rodiny, kterou obdrží každé batole a každé ji díky průstřihům tak zkoumá, že knížku nikdo další nezdědí. Krásná ilustrace, pracovití mravenci, lehkomyslný cvrček a spousta broučků, kytiček a dalších věcí na ukazování a krásné verše k tomu. Dle mého nejlepší dětská knížka pro ty nejmenší.
Akorát jsem byla nemile překvapena, že v posledním vydání je pozměněn text. Takže já čtu a recituji svoji starou verzi, neboť s tou novou neztotožňuji.

Carpinus-CZ
27.10.2015

Neexistuje hezčí kniha pro děti. Dojemný příběh umocňuje atraktivní forma leporela tohoto vydání. Nedoceněný autor za ni měl dostat nějaké literární ocenění, protože zatímco romány čteme jeden za druhým a někdy si za pár měsíců nepamatujeme, co jsme četli, toto známe nazpaměť celý život.

Nebyl jsem moudrý, teď to vím. Však jakpak se vám odměním? ... :-)) Je to tam :-)

reader.007
11.06.2014

jedna z knížek kterou umím nazpaměť a začátek mé vášně jménem Kubašta :-)

Zmiu
23.06.2013

Moje oblíbená knížka z dětství, která zaujme hlavně průstřihy, jež vytvářejí jedinečnou grafickou podobu tohoto díla. A verše jsou taky pěkné.

leporela

Autoři knihy