Poutnice – Tři cesty do Santiaga

Osobité literární pojetí pouti do Santiaga de Compostela, která je dnes celosvětovým fenoménem. Známá česká spisovatelka urazila pěšky více než 2000 km na celkem třech poutních trasách do Santiaga a zápisky z cestovních deníků zpracovala do vyprávění plného citu i humoru. Knihu provázejí autorčiny fotografie a kreslené mapy.

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395070/poutnice-tri-cesty-do-santiaga-Gnw-395070.jpg 4.629
Náboženství, Cestopisy a místopisy
Vydáno, Tichá srdce

Kniha Poutnice – Tři cesty do Santiaga

alenkacermi
29.12.2020

I já patřím k těm, co touží po Santiagu, po té cestě, být sám, pryč od moderního světa. Tahle kniha je krásná. Jen mi zase připomněla, jak moc chci jít.

Jana_Z
03.09.2020

Velmi čtivé a inspirativní. A k tomu spousta krásných fotografií. To jako doporučení stačí, ne?

Ossisa
09.08.2020

Krásná knížka, bylo to čtivé, místy dojemné a černobílé fotky tomu dodaly tu správnou syrovou atmosféru. Jednou bych taky chtěla jít Camino, ale nevím, jestli seberu odvahu. :)

Mufa
20.02.2020

Je vidět, že autorka je spisovatelka. Četla jsem několik knih na téma Svatojakubské pouti, protože to také plánuji. Tahle kniha je jedna z nejlepších. Je krásně vidět, jak se autorka s každou cestou posouvá někam dál. První cesta byla tak trochu omylem, ta poslední už byla správně mystická ;-)
Celkem jsem si ujasnila, kudy chci a nechci jít a co od toho asi můžu čekat. Tak uvidíme ;-)

Amneris
07.12.2019

Autorka popisuje tři různé cesty, které vedou do Santiaga de Compostela. Každá je jiná, ale přesto by se dalo říct, že si jsou v něčem podobné - v touze a odhodlání vzdát se na nějaký čas svého pohodlí, vzít batoh na záda a zažít neopakovatelné dobrodružství a nezapomenutelné zážitky z poznání.

milary
01.04.2019

Už jsem nějakou tu knihu na dané téma četla, a také film mě neminul. Nikdy jsem ale nezažila takovou radost jako tentokrát. Alena Ježková je skvělá spisovatelka, vnímavá pozorovatelka, vzdělaná žena s okřídlenou svobodnou duší a mocným, příjemně nevtíravým smyslem pro humor, cíleným nezřídka vůči vlastní osobě. To všechno se spojilo ve vyprávění, čerpající ze zápisků do cestovních deníků. A to vyprávění není jen popisem dechberoucích dojmů z viděného, postihující peregrinos jako bytosti prodírající se (skrze počáteční euforii přes krvavé puchýře, únavu, rozmary počasí a postupné pozbývání komfortu soukromí, hygieny, dostatku vody a potravy) ke svému cíli, jímž je katedrála v Santiagu de Compostela, či až Fisterra, konec západního světa... Ono jde dál, mnohem dál, až za hranice fyzična, za hranice navyklého vnímání reality, za hranice vědomého uchopování věcí. Daleko, daleko za hranice banálních "vědoucích" tvrzení o tom, jak na pouti člověk "najde sám sebe".
Já - nepoutník - jsem si moc užila část první, Camino del Norte. Šla ji dvakrát má dcera; prvně s kamarádkou, s nepoučeně dychtivým nadšením nováčků. Přežily a došly. A po čase znovu, už z touhy a potřeby se vracet, se svým mužem, který měl už rovněž zkušenost putování (ovšem bezmála půlročního) za sebou. (Jo, byl to přesně ten chlápek, co přišel místo pozvaného kamaráda na povídání s fotkama, co měly holky po první cestě, a už tak nějak zůstal:))... A jsem si skoro jistá, že ani tentokrát to nebylo naposled. Buen camino!

Márinka
21.02.2019

Další z čím dál, tím delší řady „caminovek“. Navíc od skvělé spisovatelky, která získala již několik cen za knihy pro děti. Jejíž Tichá srdce obdivuji a doufám, že jednou se s ní budu moci setkat i osobně. Třeba na našem tradičním Literárním čaji.

Pavlína67
30.01.2019

Vydat se sama na pouť do Santiaga je můj sen, v poslední době poněkud zasunutý do skrytých zákoutí mé mysli. Díky Aleně Ježkové a její knize zase ožil a v duchu začínám plánovat... Kniha mě bavila a Alenino cituplné vyprávění se mě hluboce dotklo a naplnilo mě touhou. Za mě tedy - kniha, která probudí sny a do srdce vloží touhu, budiž velebena!