gretl74 gretl74 komentáře u knih

Lapuťák a kapitán Adorabl Lapuťák a kapitán Adorabl Dominik Landsman

Po "deníčku" a "dovolené" jsem měla asi moc velké očekávání, mně to prostě tolik nesedlo. Styl humoru beru, i když vysvětlivky pro děti v rámečku bych své zvídavé dcerce někdy těžko vysvětlovala. U pár odstavců jsem se zasmála i nahlas, ale za trochu zmatenou historii, za bojové scény (které mě neberou v žádné knize) a za dvě hrubky dávám hvězdy dolů.

11.11.2018 3 z 5

Milénium 1–3 (box) Milénium 1–3 (box) Stieg Larsson

Charismatické postavy, tajemné severské kraje, zápletky, popisy, které nezdržují, ale dokreslují atmosféru - prostě nádhera a doživotní literární zážitek.

09.11.2018

Já hlupák Já hlupák Magda Váňová

Moje první kniha této autorky - klasický vztahový příběh, velmi příjemný styl psaní, rychle se četlo. Po pár komplikovanějších knihách si dám klidně nějaké další dílko paní Váňové jako oddechovku na víkend.

09.11.2018 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Promyšlené, neotřelé, vtipné i smutné zároveň. V knihkupectví jsem si nechala doporučit něco, co pohladí po duši, a rozhodně se trefili.

Mrtvý klíč Mrtvý klíč D. M. Pulley

Dvě časové roviny, dvě pátrající dívky, zajímavé prostředí, dostatečně napínavé - mně se moc líbilo. V některých knížkách mi zdlouhavé popisy vadí, ale tady krásně zapadly a lépe jsem si vše představila. Určitě se těším na další dílo od této autorky.

09.11.2018 4 z 5

Tajemné, napínavé, snové. Zvláštní svět, který mně vždy dostane a kterému na pár dní s radostí propadnu.

09.11.2018 4 z 5

Promrhané dny - Myšlenky, které mi změnily život Promrhané dny - Myšlenky, které mi změnily život Tomáš Kosačík

Název knihy sice napovídá, ale nějak jsem se nechala zmást marketingem. Jsou to myšlenky, které autorovi měnily život. Poskládané neposkládané, některé kapitolky si protiřečí, většina "mouder" všeobecně známých. Já si z toho momentálně nic nevzala, ale určitě může někomu ve správnou chvíli padnout do ruky a pomoci při překonávání životních těžkostí.

09.11.2018 3 z 5

Mág Mág John Fowles

Zvláštní, nečekané, mnohovrstevné, stále a stále překvapující. Některé části nutí k přemýšlení, několik kapitol napínavých, že nemůžete přestat číst, něco trošku zdlouhavější. Jen by mne zajímalo, jak to tedy "doopravdy" bylo. Ale příští prázdniny jsou jasné - řecké ostrovy ,)

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Tři hvězdičky jen proto, že je to Mistr. Murakamiho knížky miluju, ale tohle bylo nějak nad mé síly a chápání. Přečteno za chviličku, cestou k doktorce, nějaké dojmy to zanechalo, ale nevím, jestli chci na něco podobného myslet a vzpomínat. A - pouze můj názor - kdyby tam ty ilustrace nebyly a knížka stála polovinu, byla bych raději.

07.11.2018 3 z 5

Minizvyky Minizvyky Stephen Guise

Typický styl amerických "sebevzdělávacích a sebekoučovacích" knih. Obsah celé knihy by se dal shrnout dvěma řádky. Pro zvědavé - úplně stačí přečíst si "popis" knihy u knihkupců a to je celé, za ten zbytek už jen vyhodíte peníze.

20.06.2016 2 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Velmi rozvláčný začátek, solidně napínavý střed a slušné očekávané finále. Mezi všemi těmi mordy v knihách i v seriálech příjemná změna.

19.06.2016 4 z 5