Onlinegretl74

Ostrov šedých mnichůOstrov šedých mnichůMichaela Klevisová

Děkuju! Děkuju! Děkuju! ... za skvělý příběh a za tu možnost strávit na Schiemonnikoogu alespoň těch pár dní, než jsem knížku přelouskala. Jasně, jen obrazně a v duchu, ale případnou návštěvu ostrova rozhodně do budoucna nevylučuji :)

Hoteliérem na střeše světa: Pět let v TibetuHoteliérem na střeše světa: Pět let v TibetuAlec Le Sueur

Miluju hory, miluju hotely, knížka měla vysoké hodnocení ... nebylo co řešit ,) ... a čekala tu v poličce už docela dlouho.

Prvních pár stránek přečteno trošku s rozpaky, ale pak se vše parádně rozjelo a nezastavilo se až do poslední stránky. Vtipné, plné postřehů. Autor si sice dělá legraci z domorodců, ale humor je to laskavý a plně tolerující naprosto odlišný způsob života. A neskutečná příroda všude kolem, to už je jen ta pověstná třešnička na dortu.

To prší mořeTo prší mořeRadka Třeštíková

Nedocteno, nebavilo, nesympaticka hlavní postava ...

Jednoduše pro všechnyJednoduše pro všechnyMonika Němečková

První část je trochu odbornější a možná bude pro čtenáře náročnější na porozumění, ale recepty v druhé části knihy jsou luxusní a určitě jich pár stojí za vyzkoušení. Text by možná potřeboval ještě jednu korekturu. Celková podoba knihy je ale super a nádherné fotky lákají k výpravě do kuchyně.

KrálovstvíKrálovstvíJo Nesbø

Horská vesnice plná psychopatů, mistrně rozehrané vztahy, krásná a drsná příroda ... a k tomu navíc fakt, že Nesbo vážně psát umí a perfektně dávkuje napětí, to by si zasloužilo plný počet hvězdiček. Jééénže, abych mohla Royovi držet palce a trochu víc ho chápat, musel by autor ubrat scénu s Dogem a Fritzem. A taky jsem se namlsala reklamou a čekala toho luxusního wellness hotelu víc, než jen holé základy ,) Takže psycho dobré, četlo se jedním dechem, ale já se k téhle knížce určitě vracet nebudu a přiděluji 3,5*

Drak spíDrak spíMichaela Klevisová

Moje první setkání s autorkou - a bingo! Příběh napínavý tak akorát, věrohodné postavy i kulisy, mile "starosvětský" - tedy že tam chyběly potoky krve a jiné detailně popsané "lahůdky", kterých jsou dnešní detektivky a thrillery plné. Tuhle knížku jsem si vážně užila, závěr možná trochu rychlejší a jsem raději, když si na něco můžu přijít i sama, ale určitě si pět hvězd zaslouží.
Teď rychle něco veselého a změnu žánru ... a pak ... šedí mniši, těšte se!

01.12.2020

Rudá galerieRudá galerieTiffany Reisz

No, nevím, snad by se ta zastydlá puberta dala ventilovat i jinak než psaním ... Nesedlo mi to.

28.11.2020

Úzkosti a jejich lidéÚzkosti a jejich lidéFredrik Backman

Autor toho evidentně ví o životě hodně a má to v hlavě srovnané. A umí to čtenářům také řádně naservírovat. Neskutečně kombinuje věci smutné, veselé i naprosto ujeté. Bylo to zvláštní čtení, spletité osudy, postupné odkrývání, vše do sebe náležitě zapadlo, ale přišlo mi, že chvilkami už prostě příliš tlačí na pilu. Můj názor: Ove ani Babička to nejsou, ale přečtení rozhodně není ztráta času. 3,5*

01.11.2020

Rok správného zálesákaRok správného zálesákakolektiv autorů

Za časů pionýrů a svazáků jedna z nejlepších příruček pro děti. Jako malá jsem jí nadšeně hltala a poctivě studovala. Několik posledních týdnů jsem se jí snažila najít v knihovně a nejrůznějších skrýších pro dcerku, ale nakonec na mě vykoukla z jednoho šuplíku v garáži. Takže jdeme studovat ...

28.10.2020

Prázdniny s drakemPrázdniny s drakemZuzana Pospíšilová

Přečteno s dcerkou jako první kniha do povinného školního čtení ve druhé třídě. Na můj vkus dost dlouhý úvod a pak zbylo na draka už jen pár stránek. Ale jinak docela hezký příběh.

28.10.2020

Jak vycvičit draka - Celý příběh o mně a BezzubkoviJak vycvičit draka - Celý příběh o mně a Bezzubkovikolektiv autorů

Koupeno pro dcerku, začínající čtenářku - ale typ písma je pro děti naprosto nevhodný. Děj je velmi zjednodušeným převyprávěním filmů.

Gentleman v MoskvěGentleman v MoskvěAmor Towles

Líbilo se mi. Moc. Hotely miluju (ve skutečnosti i na papíře ,)
a kdyby bylo víc Rusů jako hrabě Rostov, možná bych měla k jejich národu o hodně vřelejší vztah. Moc pěkný příběh, vykreslené postavy, gentlemanství starých časů, temné události naštěstí jen tak naznačené v pozadí. Samotný závěr byl už přeci jen trochu moc, ale i tak dávám plný počet hvězdiček. (OK, jindy by to bylo za 4*, ale pořád mám tu vznešenou hotelovou náladu :) )

28.10.2020

Vyznáte se v tlačenici?Vyznáte se v tlačenici?Nataša Tanská

Velmi nadčasové ;) Štika nejsem a nikdy jsem nebyla, neumím to, ale ve svých dávných šestnácti letech, kdy mi knížku půjčila kamarádka, jsem ji hltala a nestačila se divit. Jeji precteni rozhodně rozšíří obzory a nezaškodí takto nahlédnout do tábora "nepritele". :)

13.10.2020

Pro Čechy je nebe nízkoPro Čechy je nebe nízkoMojmír Hampl

Asi moje chyba, ale čekala jsem něco maličko jiného. Víc témat typu "černí pasažéři", méně historie. Jinak je znát, že autor projel velký kus světa a má značný přehled, dočtete se plno zajímavostí, ale ani po přečtení závěrečného desatera mi není moc jasné, jak začít se zvedáním své české hlavy k nebesům. A v současné korona-situaci na většinu svého národa moc hrdá nejsem :(
3,5*

15.09.2020

Pohádky pro malé dětiPohádky pro malé dětiAdolf Dudek

Pro začínající čtenáře výborné.

09.09.2020

Hon na ovciHon na ovciHaruki Murakami

Po pravdě vlastně asi ani nejsem schopná popsat, proč se mi ty jeho knížky tak líbí a proč na mě tak mocně působí. Všeho se mi zde dostalo - tajemství, záhadná žena, úžasná krajina, kus japonské historie, mystika splývající s realitou, pomalé rozplétání příběhu. A krom toho taky nádherný jazyk, dokonalé popisy, smysl pro humor i pro absurdno... Některé knížky stárnou, ale tady bych ani nehádala, že byla napsaná tak dávno, dobu vzniku prozradí jen zastaralá technika. Líbilo se. A teď bych si dala nějaké ty hory ... opravdické, ne na papíře ,)

14.08.2020

Parfém: Příběh vrahaParfém: Příběh vrahaPatrick Süskind

Přečteno už před pár lety. Téma perfektní, ale z některých detailních popisů mi nebylo úplně dobře.

01.08.2020

Úterní ženy mezi bylinami a řepouÚterní ženy mezi bylinami a řepouMonika Peetz

Příjemná letní oddechovka

01.08.2020

Možnost ostrovaMožnost ostrovaMichel Houellebecq

Možná by na obálce mělo být natištěno "nedoporučuje se pro 40+".
Tahle knížka, moje druhá od autora, mi dala docela zabrat, na své poměry jsem ji četla hodně dlouho. Rozhodně to není čtení na jedno odpoledne. Celkové vyznění je dost depresivní (a bohužel pravdivé, o to víc depresivní to je ...). Houellebecq vážně umí, ale nejsem si jistá, jestli to já umím tak moc ocenit. Teď si jdu dát sklenku červeného jako poctu autorovi, ale další knížka bude nějaká super lehká letní oddechovka ...
Za mne 3,5 hvězdy, možná tu půlku časem ještě přihodím ,)

20.07.2020

Ticho ve sněžném městěTicho ve sněžném městěEva García Sáenz de Urturi

Nechala jsem se zlákat komentáři na DK a tentokrát jsem vážně neprohloupila. Moc pěkně se to četlo - skvěle napsáno, atmosféra báječně fungovala, trošičku bylo znát, že za hlavní mužskou postavou stojí žena, a ta hackerská babička už byla na mě trošku moc, ale jinak super počtení a už se těším na další díl i na film, snad se obojí povede.

13.06.2020

Buenos Aires, kotěBuenos Aires, kotěStanislava Reschová

Čteno na dobrou noc se sedmiletou dcerkou. Líbila se nám pohádka s kotětem, dračí pošta a veverka, ale jinak jsou pohádky na děti dost překombinované. Hrátky s jazykem jsou sice fajn, ale to ocení spíš rodiče. Děti prý ironii chápou až tak kolem desátého roku věku, takže ta naše slečna byla u některých příběhů zmatená jak lečo.

09.06.2020

Žena v bílémŽena v bílémWilkie Collins

Spousta hezkých komentářů a vysokých hodnocení ... a e-kniha zdarma - taková kombinace se nedala odmítnout. A byl to moc příjemný zážitek. Mr. Collins evidentně věděl, jak čtenáře zaujmout a do konce příběhu nepustit. A šlo to i bez hromad mrtvol, krve, vyhřezlých vnitřností a kdovíčeho ještě, bez čeho se dnešní detektivní příběhy neobejdou. Některé starší knížky se kvůli příliš archaickému jazyku skoro nedají číst, ale tady to vůbec nerušilo, jen dokreslilo atmosféru. Moc se mi líbilo ... a teď si jdu zkouknout stažený film :)

27.05.2020

Kdo jinému jámu kopáKdo jinému jámu kopáMarie Rejfová

Moje prvni setkani s autorkou i s Josefinou. Prijemna oddychovka na odpoledne, nic vic, nic min. Za mne 3,5*

15.04.2020

40 dní pěšky do Jeruzaléma40 dní pěšky do JeruzalémaLadislav Zibura

Moje první e-kniha a taková pecka :) Těžko zde psát něco nového, vše již bylo napsáno v hodnocení u pětihvězdičkových komentářů. Zkrátka - jsem nadšená - téma, zpracování, humor - vše mi sedlo. A že budu dočítat knížku, která končí u hrobu Krista v Jeruzalémě, zrovna o Velikonocích - to prostě musel být osud ,)

12.04.2020

HotýlekHotýlekAlena Mornštajnová

Moc pěkně se to četlo, ale za pár měsíců či let si na tuhle knížku asi ani nevzpomenu - zatímco Hana ... to je jiná (pětihvězdičková) liga.

09.03.2020

Zlatý klíčekZlatý klíčekGordana Maletić

Přečteno jako příběh na dobrou noc, obrázky nádherné, dcerce se to líbilo. Příběh je dost zkrácený, takže občas návaznosti pokulhávají. A upřímně - z této verze nějak nechápu, za co byl ten malý hajzlík vlastně odměněn ...

22.02.2020

Ema a kouzelná knihaEma a kouzelná knihaPetra Braunová

Četly jsme s dcerkou na pokračování před spaním. Některé pasáže čtivější, některé trošku delší, ale při čtení poslední stránky jsme měly obě slzičku v oku.

02.02.2020

Moje maminka je nejMoje maminka je nejEva Horáková

Nechala jsem se zlákat kamarádkou a zakoupila jsem i pro naši dcerku, ale pro mne veliké zklamání. Nápad dobrý, ale provedení děsivé (týká se pouze textů, obrázky jsou pěkné). Složitá souvětí, neustále používání přímé řeči, pro začínajícího čtenáře naprosto matoucí. Na mne to působí jako ušité velmi horkou jehlou za jedno odpoledne. Sama jsem mela problem pochopit, o cem vlastne nektere pribehy jsou. A opravdu potřebují prvnacci procvičovat slova typu tchoř, Fred a Greg?

28.01.2020

Muž od MichelinaMuž od MichelinaGerald Durrell

Mám ráda knížky s příběhem z oblasti gastronomie, tak mne název samozřejmě nalákal. Dostala jsem něco úplně jiného, než jsem očekávala - a bylo to něco naprosto skvělého a úžasného. Tenoučké dílko (které se maskuje tím, že je dvoujazyčné, takže stránky letí jak splašené) sestávající ze dvou povídek. První "michelinská" měla naprosto "nemichelinské finále", druhá s atmosférou tak krásně strašidelnou, že by se za ní nemusel stydět sám hrabě Drákula. Za mne 4,5* - zatím 4, ale možná si to ještě rozmyslím ,)

06.01.2020

Křížová palbaKřížová palbaŠtěpán Kopřiva

Skvěle napsáno - spád, hlášky, napětí - obě knížky super, ale Rychlopalba se mi líbila o chloupeček víc.

01.01.2020