Minizvyky ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Konečně je tu kniha pro chronické „začínače“! Pro všechny, kdo - chtějí pravidelně běhat, cvičit, jezdit na kole či cokoliv sportovního dělat a nedaří se jim zařadit tyto činnosti do života, - chtějí lépe vypadat – zhubnout, začít se hýbat, zdravě jíst a pořád jim to nějak nejde, - jsou po x-té v kurzu angličtiny pro začátečníky, - jimž se típnout poslední cigaretu, - zkrátka pro ty z vás, kteří chtějí změnit svůj život k lepšímu! Lidé si často myslí, že nemohou dosáhnout trvalých změn, protože jsou nemožní a nedokážou to. Problém je ale v tom, že bojují proti svému mozku. Je potřeba naučit se hrát podle jeho pravidel a naučit se techniky, díky nimž budete dosahovat skvělých věcí bez pocitu viny, zastrašování í a opakovaných neúspěchů, které jsou často spojeny s technikami typu „motivujte se“, „dejte si předsevzetí“ nebo „prostě to udělejte“. Minizvyk je nepatrná pozitivní činnost, kterou se každý den zavážete dělat. A protože jsou minizvyky „příliš malé na to, abyste selhali“, představují nenáročnou, účinnou a výhodnou techniku vytváření zdravých návyků, díky nimž můžete fungovat mnohem lépe než dosud. Účelem a cílem této knihy je umožnit vám, abyste si v životě dokázali natrvalo přidávat nové zdravé návyky. V prvních třech částech se dočtete o tvorbě návyků, mozku, síle vůle, motivaci a o tom, jak to spolu všechno souvisí. V dalších dvou částech se dozvíte o logických a vědeckých závěrech ohledně toho, jak tyto informace nejlépe využít. Poslední tři části vám prozradí, jak to všechno můžete sami použít....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269798/minizvyky-YAE-269798.jpg 3.113
Žánr
Literatura světová, Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno (ekniha), BizBooks
Orig. název

Mini Habits, 2013

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Minizvyky

Přidat komentář
___michal_
11.03.2019

Princip Minizvyků je fajn, ale dal by se shrnout na dvě stránky, takže vlastně za celou knížku čtěte padesátkrát to samé dokola.

kirsten6214
03.03.2019

Kniha by mohla být kratší o 100 stran. Velice přínosné je povídání o tom, jak funguje mozek a co se v něm děje při tvoření návyků. Tohle mi stačilo, zbytek knihy je zbytečný. Informace se pak opakují a kapitoly jsou naplněny balastem.


msjadepaton
30.07.2016

Špatné to není, ale jako většina knih tohoto žánru za a) popisuje něco, na co jsem už dávno přišla sama, jen jsem to vědomě neformulovala a za b) roztahuje myšlenku, která by se vešla na dvě strany na celou knihu. Je to miniaturní kniha, která asi 150 stran, ale to podstatné si můžete přečíst na obálce. Celkově je ale i docela zajímavá, takže to nehodnotím úplně zle. Je napsaná civilním stylem, který mi byl celkem příjemný a občas docela vtipný. Metoda popsaná v knize je dobrý nápad, i když nijak originální, ale originalitou tyhle knihy stejně nedisponují. Ve svém žánru dobrá, celkově takové průměrné.

gretl74
20.06.2016

Typický styl amerických "sebevzdělávacích a sebekoučovacích" knih. Obsah celé knihy by se dal shrnout dvěma řádky. Pro zvědavé - úplně stačí přečíst si "popis" knihy u knihkupců a to je celé, za ten zbytek už jen vyhodíte peníze.

petaSk
30.12.2015

Poučky knihy by se daly shrnout na dvě stránky, nebo do jedné věty. Ale jedná se o knihu osobního rozvoje, tudíž tady máme celou knihu. Nevím, jestli je to špatně nebo dobře, protože i když se pořád dokola omílá jedna myšlenka, a to i ve stejném kontextu: takže 25x si čtete, jak autor začal s jedním klikem nebo psaním 50 slov denně, opakování je pořád matka moudrosti a číst to na 148 stranách má asi větší vliv než si hlavní myšlenku přečíst u někoho na Facebooku na zdi. Autor nepřišel s ničím novým. Princip návyků je tady už dlouho a má i stejné zásady, tady se tomu jen říkají mininávyky, aby se jich jejich noví uživatelé méně děsili a vše působilo jednoduše a bezbolestně. Kniha je sice nastavovaná kaše už tisíckrát jedená, ale svůj přínos pořád má, i kdyby to bylo jen znovu připomenutí známých věcí.

Doporučujeme

Kam zmizel můj sýr?
Kam zmizel můj sýr?
Jak získávat přátele a působit na lidi
Jak získávat přátele a působit na lidi
Faktomluva
Faktomluva