gigi77 gigi77 komentáře u knih

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

VELMI VULGÁRNÍ, po všech stránkách, avšak pro mě zábavnou formou. Obzvlášť si zaznamenávám slovo Prolaktinace :-). Stylem mi to připomínalo seriál Plastická chirurgie.

Tento druh četby se mi těžko hodnotí … po takové knize je třeba sáhnout ve správný čas, každopádně žánru zcela odpovídající, 100% odreagování od všedního dne …

Přesto mám dvě výhrady:

1) Vůbec mi nesedí český název. Proč jej měnit, když naprosto pasuje ten originální “Egomaniac”?
2) Z pera autora mužského pohlaví bych jednání a vyřídilku hlavních postav uznala reálněji, ale od ženy to úplně nedokážu pobrat.

05.08.2022 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Na tuto autorku mě upozornily jak komentáře mých oblíbených uživatelů zde na DK, tak především příspěvky na sociálních sítích, kde její knihy zcela drtí letošní čtenářskou sezónu.
* V příběhu je tolik nevyvážených zvratů, že by to jednoho porazilo, ale to usmiřování … prostě vezměte to do ruky, nepřemýšlejte, čtěte a užívejte.
* Miluju thrillery a s oblibou občas zařadím jiný žánr … skvěle se uvolním, zrelaxuju a naberu dech na další.
* Navíc není na škodu poznat, co moje dcera s oblibou čte. Jen doufám, že v tomto případě nejsem přirovnávána k oněm toxic mothers …

02.08.2022 5 z 5

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

Přiznávám, mám už na celé sérii závislost.
* Zas a znova se budu opakovat … je to promyšlené, čtivé, postupně gradující, zkrátka další super thriller a bezvadně strávené chvilky volna.
* Autor si drží stále stejný koncept, tento mě však stále stejně baví :-)
* Kromě hlavní dějové linky se v průběhu objeví další, která mi už začíná rýsovat určitou spojitost. V tom se ale na scéně zapojí ještě jiná dějová linka, která mi mé domněnky komplikuje. Každopádně na samém konci všechna kolečka do sebe logicky zapadnou.

25.07.2022 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Tak tohle mě opravdu bavilo. Doporučuji.
* Celou sérii různě přeskakuji a tento díl čtu až jako 9-tý v řadě a vůbec to nebylo napřekážku. První jsem četla Zlomené srdce, kterým si mě autor získal hned na začátku.
* Je to čtivé a má to spád. Vůbec jsem takové téma nečekala, zcela mě to pohltilo a místy děsilo. Jedná se o organizovaný skupinový zločin, takže snaha odhalit jediného viníka v průběhu četby nemá význam.
* David se až na kůži zaplete do ďábelského programu a jako vždy úspěšně vyvázne zraněný nejen po fyzické stránce.
* Poněkud se mi zdá nepravděpodobné, že by Marie neměla byť jen nepatrné pochybnosti o manželovi.

20.07.2022 5 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Zpočátku mi připadalo, jakoby se autor ztrácel, odbíhal od jednoho tématu k druhému a nejistě se dokola opakoval. Náhle však nasadil své obvyklé tempo a styl, a v záveru již knihu nebylo snadné odložit.
I přes emoticky velmi silné pasáže mi tento díl připadal slabší.
Healy si vysnil dokonalý život a tento jediný sen jej drží ještě nad vodou. Jak to s ním bude dál? Jsem zvědavá :-)

15.07.2022 4 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

David Raker se mi dostal opět pod kůži. Další skvělé čtení na pár volných chvil. Ale ten závěr? To by jednoho opravdu nenapadlo … taková slátanina. Mě to však od mého oblíbence neodradilo, už teď se těším na příští dobrodružství.

03.07.2022 5 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Pro Davida srdcervoucí a psychicky náročné vyšetřování. Další čtivý thriller a zcela nekonvenční námět. Přesto v porovnání s ostatními díly to nebyla až taková pecka a poprvé jsem u série David Raker zaznamenala nepatrný pocit zdlouhavosti.

Po 8-mi letech, co David pohřbil svou manželku, ji opět potkává, zdravou a živou. „Začíná mi snad strašit ve věži?“

Jste si jistí, že nežijete v pokroucené realitě? Jak snadné je zmanipulovat Vaši mysl a obrátit vám svět naruby! V této obtížné situaci se David musí sebrat, postavit se na nohy a vyšetřit si případ sám pro sebe.

18.06.2022 4 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Vida, vida, vida ….
Tím Weaver mě prostě baví. Kromě jiného i to, jak dokáže popsat scénu. Davidovo počínání v Miln Cross, úplně jsem cítila tu vlhkost, plíseň a drolivé zdivo, vůni slaného moře i všudypřítomné mokro a chlad z tříštících se vln….

Čím více nereálné, tím spíše neotřelé a pro mě hodně zajímavé. Kdo by čekal nějakou podobu s ostatními díly a obával se opakujících vzorců, tak ten je na velikém omylu. Co dil, to originální případ.

Tentokrát vyšetřování opravdu drhne, David se zpočátku nemá absolutně čeho chytit, ale karty se mu postupně odkrývají, přičemž jeho záporáci nadělají pěkný svinčík … na můj vkus dost mrtvol. Avšak s poslední větou mi ukápla slza, ikdyž se to dalo předvídat.

10.06.2022 5 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Bomba … Čtivé … Doporučuji
* Jako když si vychutnáváte smetanovou zmrzlinu, oproti té instantní ... zkrátka požitek ještě dlouho poté.
* Autor sype z rukávu jeden neotřelý námět za druhým, oplývá bohatou představivostí a zásobou informací jimiž s pečlivostí plní stránky svých knih. Jeho styl psaní a obsáhlejší zpracování oproti jiným autorům tohoto žánru mi naprosto vyhovují a ohromně si to užívám.

28.05.2022 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Kniha se nedala odložit, stejně jako Josie nebyla ochotná spát, aby případ své kolegyně rozlouskla. Nechybí tomu napětí a akční závěr. Přesto třetí díl nepředčil.
* Novodobý thriller, žádná literatura pro náročné, ale za mě dobře promyšlené, čtivé od prvních stránek, zrovna tak mi to momentálně vyhovuje :-)
* Autorku zařazuji mezi oblíbené, nenechám si ujít další díl.
* Jak zmiňuje Hope80, fanoušci Angely Marsons si přijdou na své.

21.05.2022 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

GRADUJÍCÍ série & opět STRHUJÍCÍ drama
* Autorka vystihla správný okamžik, kdy podrobit Josie jejím osobním kostlivcům a zajímavým způsobem propojila krátké kapitoly dvěmi časovými linkami. Zcela mě to pohltilo a citově rozsekalo. Bylo to opět velmi čtivé a nedalo se odtrhnout.

18.05.2022 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Překombinované “jen tak tak” v únosné míře. Autorka čtenáře napíná a pěkně vodí za nos. Když už jsem si v polovině čtení mnula ruce z odhalení zápletky a hlavního podezřelého a obávala se, čím chce autorka v druhé polovině knihy překvapit, vše se v zápětí zamotalo, nedávalo smysl a napínavá jízda pokračovala dál. Těším se na třetí díl a vůbec na to, jak se bude dál vyvíjet osobní život Josie.

15.05.2022 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Tak toto bylo strhující. Pro někoho možná už moc, pro mě tak akorát.
* Dynamika od samého začátku, dějové zvraty s perfektním načasováním, akční vyvrcholení v maximální úrovni snesitelnosti. Nakonec závěr, kde autorka zajímavě zakomponovala útržky posledních okamžiků života jedné ze zmizelých dívek … té první, mladičké …
* Mrazí mě nejen z námětu ale i ze všech detailů … zcela jsem se ponořila do děje a vše prožívala s Jo, hlavní postavou, která mi přirostla k srdci a která mi svou paličatostí připomíná mou dceru :-)
* Objevila jsem pro mě novou nadějnou spisovatelku a těším se na další díly.

07.05.2022 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Dostala jsem přesně to, co jsem od takové knihy očekávala. Přestože autorka zahrnula do příběhu určité tajemství z Milesovi minulosti, které nutí čtenáře knihu dočíst, s druhou třetinou jsem se už začala nudit a četbu prokládala kriminálkou "Mizející dívky", jenž tuto rudolící knihovnu zcela pohřbila. Poslední třetinu už dočítat nebudu. Věřím však, že young adult, stejně tak má náctiletá dcera, je takovou četbou nadšená :-)
* S odstupem času musím přiznat, že pokud bych tuto knihu četla v originále, možná bych přehodnotila svůj celkový dojem. Soudím tak v návaznosti na přečtenou knihu November 9, která byla v angličtině úžasná. A další knihy od Colleen Hoover budu číst už jen v AJ.

27.04.2022 3 z 5

V podezření V podezření Michael Robotham

Michael Robotham = kvalitní čtení, a jelikož toto vím, prokousala jsem se poněkud "uondanou" třetinou prvního dílu a s trpělivostí dospěla a užila si závěru, který neměl chybu.
* I přesto, že jednáme svědomitě a poctivě při zdánlivě rutinní práci, následky mohou být fatální. Kdo by tušil, co člověka naruší a udělá z něj pomstychtivou zrůdu?
* Autor dal v tomto pilotním díle majoritní prostor hlavní postavě. Joseph, sebestředný muž ve středním věku, oplývá dokonalou rodinou, skvělou profesí, nej kámošem, děsnými rodiči (jak to tak bývá) ... zkrátka žije jeden z takových těch nekomplikovaných pohodových životů. Znáte to. Avšak jen co se objeví první trhlina, zem se pod Vámi zachvěje, jednáte iracionálně a než se nadějete, domeček z karet se Vám začne bortit. Jenže Joseph je stále jen sebestředný nejen v osobním životě ale i v tom profesním. Svou práci odvádí velmi svědomitě a domnívá se, že svým pacientům pomáhá dostat se z těžkých psychických potíží. Do toho však velmi citelně zasahuje jedna zapomenutá profesní záležitost, jejíž následky udeří právě v tu zlomovou dobu. Jak se s tím vypořádá? To si přečtěte! Stojí to za to.
* Jednu hvězdičku ubírám za tu první třetinu, kdy jsem se nutila číst dál.

* Ukládám si citaci: "Občas můžete zapomenout, co je pravda, když slyšíte lež dostatečně často."

23.04.2022 4 z 5

Sestra Slunce Sestra Slunce Lucinda Riley

S každou knihou ze série se odehrává úplně jiný příběh a přitom jsou všechny propojeny okamžikem, kdy v minulosti vstupuje na scénu záhadná osoba. Nevěřila bych, že mě čtení o jednotlivých sestrách bude stále bavit, ale někde tam na konci na mě čeká rozuzlení celého tajemství.
* Zprvu mi hlavní hrdinka Electra lezla na nervy neustálým dopováním “vodka - koks - vodka - koks” a pořád dokola. Chce to vydržet, překlenout a následně si užívat zajímavý příběh Electřiných předků i jak se ona sama vypořádá se svými problémy.

13.02.2022 5 z 5

Vlk Vlk Mo Hayder

Už od první stránky jsem věděla, že tohle bude skvělé čtení. Nemýlila jsem se a s napětím hltala knihu a tetelila se radostí nad literárním vymazlením. A to rozuzlení byla třešnička na dortu, kterou jsem vůbec nečekala.
* Je to čtivé, napínavé bez hluchých míst od začátku až do konce.
* Po všech “rychlokvašných” thrillerech novodobých autorů, je tahle kniha příjemným překvapením.

13.02.2022 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Za mě velké zklamání. Táhlo se to jako hovězí vývar, dlouho nic, jen pára nad hrncem, trochu zápachu a na závěr předpokládaný výsledek … slabý vývar.
Autor umístil na pomyslnou misku vah více gay tématiky, se kterou nemám osobní problém, ale nějak mu to zbrzdilo vše ostatní, co od takového žánru očekávám.

06.02.2022 3 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Napínavá a čtivá od začátku do konce. Neplýtvá se zde detailními popisy násilných scén, což dává více prostoru detektivním zápletkám. Pro mě příjemné překvapení. Autor se vrací k zásadním dějovým linkám předcházejícího dílu, není tudíž potřeba číst postupně v sérii.

06.02.2022 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Četla jsem 2x, hvězdičkami hodnotím jen svůj první dojem.
Zprvu jsem si musela zvyknout na novou postavu Kate, kterou jsem si nakonec oblíbila. První díl odstartoval novou sérii vcelku dobře, avšak Eriku Fosterovou za mě prozatím nepředčil.
Podruhé jsem ji četla téměř po 2 letech, abych si před dalším dílem připomněla začátek série. Působivý efekt byl ten tam a nezbylo než vnímat literární počin z jiných úhlů, bohužel pro mě velké zklamání.

06.02.2022 4 z 5