gigi77 gigi77 komentáře u knih

Sestra Luny Sestra Luny Lucinda Riley

Krásný román pro ženy, jehož celkový dojem podtrhoval i fakt, že autorka osobně bilancuje nad otázkou života a smrti, jíž je podstatná část příběhu nasycena. Opravdu mě to dojalo a velice mě mrzí, že touto sérií její tvorba skončila. Vzdávám jí tímto svůj hold a veliký obdiv.
Sestru Luny jsem si skutečně užívala a obzvlášť vzácné okamžiky, kdy mi při čtení naskakuje husí kůže ať již z dojetí nebo z naprosto neočekávané situace.
Román volně navazuje na předchozí díly, ale není jej třeba číst v daném pořadí.

15.11.2021 5 z 5

Sestra s perlou Sestra s perlou Lucinda Riley

Dobrodružné, nevázané, inspirativní ... za mě příjemné chvíle strávené s dalším dílem ze série.
Opět mi to připomnělo, že by člověk neměl pod tlakem zažitých konvencí a pravidel potlačovat svůj talent, ale naopak ho v sobě hledat a rozvíjet.
Nechala jsem se inspirovat cestou hlavní hrdinky a uložila si do GoogleMaps pár špendlíků, kam bych se ráda ve světě podívala.

19.10.2021 5 z 5

Sestra ve stínu Sestra ve stínu Lucinda Riley

Nejlepší a nejkrásnější román, který jsem zatím od této spisovatelky četla. Úžasně čtivě zpracované. Doporučuji všem romantikům a především obdivovatelům eduardovského období, Ch. Brontë, J. Austen nebo E. Gaskell.
Autorka se velmi přiblížila historickým faktům. Eduard VII alias Bertie byl proslulý milovník žen a jeho posledními milenkami byly skutečně Alice Keppel a Agnes Keyser, o nichž napsal Raymond Lamont Brown, avšak kniha u nás není k dostání.
Věděli jste, že Camilla Parker Bowles dříve milenka a momentálně manželka Charlese, prince z Walesu, je pravnučka Alice Keppel? To potvrzuje, že nejen historie a móda se opakují, ale platí to i pro lásky :-)
Určitě si přečtěte druhý díl před tímto, neboť v tomto 3. díle jsou uvedena fakta z dílu druhého a zbytečně byste se tak připravily o důležité mezníky.
Na závěr si dovolím citovat z knihy:
"Člověk bez lásky je jako poupě bez vody. Může chvíli přežít, ale nikdy nerozkvete."

14.08.2021 5 z 5

Sestra bouře Sestra bouře Lucinda Riley

První část knihy současné dějové linky byla od této spisovatelky nečekaným zklamáním (to snad ani nebylo z jejího pera). Po rozvláčném úvodu do časové linky Anny Halvorsenové se může čtenář těšit na dějově zajímavější part. Avšak následující skok do dalších pokolení odbytých s rychlostí blesku a navíc zcela předvídatelné rozuzlení mě usvědčilo, že si toto 5 hvězdiček u mě nezíská.
Chce to trpělivost a přivřená oka, celkově to není špatný příběh.
Už jsem začala číst třetí díl a tento mě zatím velice chytl už od začátku :-)

09.08.2021 3 z 5

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

Překvapivě jsem čekala v knihovně 2 roky, než na mě přišla řada v rezervacích této série. I to o něčem vypovídá … jednoznačně skvělý román.
Doporučuji romantikům, kteří pláčí nad zlomenými srdci i naplněnými láskami s Happy Ends, těm, kteří prožívají se zatajeným dechem vývoj naivních náhod a s každým otočením stránky lačně odkrývají tajemství příběhu.
Už mám nachystaný další díl :-)

28.07.2021 5 z 5

Úsvit naděje Úsvit naděje Ann Moore

S posledním dílem si moje duše toužící po nekomfortním cestování užila pěknou dávku dobrodružství. A ty naděje !!! zcela naplněny velkolepým závěrem … po letech utrpení a při takových ztrátách na lidských životech … ten román si to přesně tak žádal a já “neplačka” měla husinu i jsem zamáčkla slzu.
V dnešní době “našeho blahobytu”, je taková životní cesta nepředstavitelná. A já jsem si ji díky této trilogii alespoň špetku prožila a všem lidem, kteří museli byť jen z části podobnými útrapy projít, smekám. Grace byla postava silně nadnesená, avšak bez takových osobností by to nefungovalo … lidé jsou zlí a hodní, ale také obětaví a každý máme v sobě od každého trochu.
Díly na sebe zcela navazují. S ohledem na vývoj hlavních postav, doporučuji číst postupně.

24.07.2021 5 z 5

Sbohem, Irsko Sbohem, Irsko Ann Moore

Nechala jsem se pohltit, přenést do 19 století a cítila jeho pachy, nebezpečí i touhu po přežití. Moc příjemné čtení nejen do letních dnů.

24.07.2021 5 z 5

Irská kráska Irská kráska Ann Moore

Naivní, lehce plynoucí román rozhodně nečekejte.
Kvalitní literární kousek s detailně vykreslenými postavami a prostředím. Propracované historické údaje vypovídající o velmi strastiplném životě irských obyvatel pod nadvládou Angličanů v první polovině 19 století.
---
Mělo to hloubku a mě to zcela citově pohltilo ... hladomor vyhladil tolik duší.

06.07.2021 5 z 5

Proti proudu Proti proudu Rachel Caine (p)

To byl NÁŘEZ se salvou adrenalinu, obzvlášť v poslední třetině knihy. Bujná představivost a neuvěřitelně syrové pocity přetavené do převažujícího monologu klíčových postav … tento autorčin styl se hodně povedl a u mě chytil. Je to čtivé a nikterak nepokulhává za prvním dílem.

29.06.2021 5 z 5

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

Dvě parná víkendová odpoledne v příjemném stínu a chládku stromů s tímto kouskem na klíně mně nedovolily ani skočit do bazénu … to už dostatečně vypovídá o čtivosti. Thriller jak má být, doporučuji!

20.06.2021 5 z 5

Elsyino tajemství Elsyino tajemství Camilla Läckberg

Odlehčené čtení plné osobních vztahů.
***
Nedoporučuji pro ty čtenáře, kteří se chtějí nadechnout s první stránkou a vydechnout až s tou poslední. Prvních 200 stran se mi táhlo pomalu několik týdnů, ale pak to začalo nabírat detektivní spád, který jsem slupla jako malinu.
***
Erika touží pochopit příčinu chladného chování své zesnulé matky, postupně se ji odkrývá dramatické tajemství mezi přáteli, jenž se odehrálo na konci druhé světové války. V knize se tak nerušeně prolínají dvě časové osy.

19.06.2021 4 z 5

Smrtící DNA Smrtící DNA Franck Thilliez

Opět dávka zajímavých informací. Čtení pomalé, ale dobré. Nikoliv však strhující ...

01.05.2021 4 z 5

Syndrom E Syndrom E Franck Thilliez

Promyšlené, neotřelé. Nechá vás nahlédnout pod pokličku tajemství filmového průmyslu, jehož zneužití je spolu s neurologickými výzkumy podstatou této krimi ... nedoporučuji číst jedince se sklony k paranoie :-)

Rozhodně se nejedná o uchvátanou rychlokvašku plnou obvyklého klišé. Četla se mi poměrně pomalu, ale vůbec mi to nevadilo. Jednotlivé kapitoly dobře navazovaly bez přetržení nitě, takže jsem se nemusela vracet pro osvěžení paměti. Oceňuji i romantickou linku, která nebyla nijak přehnaná a příjemně zapadla.

Elegantně naservírovaný závěr se obešel i bez přehnané akce a krveprolití, případ vyřešen, klapka, konec ... a přesto se ještě stihla otevřít Pandořina skříňka. A já tuším, kdo zatím je ... a nebo jsem úplně mimo a něco mi uniklo :-)

10.04.2021 4 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Tak nějak nemohu uvěřit, že jsem měla v přebalu stejnou knihu jako ostatní čtenáři.
Stále ještě nevěřím, že jsem to dočetla.
Nechci se dotknout nikoho z příznivců autora, ale tento díl za mě ne.

30.03.2021

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

S rozporuplným ohledem na téma obchodu, zneužívání a týrání dětí musím konstatovat, že to bylo skvělé čtení plné empatie a citlivých okamžiků. I přes těžko uvěřitelné pasáže a krimi téma mi autorčin “jemnostyl” zkrátka sedl.

14.03.2021 5 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Toto byla moje první knížka ze série, první díl jsem záměrně odložila kvůli hodnocení a nelituji toho. Ale už teď vím, že si jí přečtu později. Tak to se sériemi občas bývá, kostky zapadnou mnohem líp, když jimi zatřesete :-)
* Bylo to dobré čtení, jako když nasednete do vlaku, ne do Pendolina, ale do solidního rychlíku, který skoro vůbec nezastavuje a v kupé, ve kterém sedíte, téměř nerušeně dojedete do cílové stanice. No není to paráda?
* Autorka věnuje hodně pozornosti hlavním postavám a nemá tak zapotřebí překombinovat zajímavou zápletku. Úplný závěr mi zcela “nakoplnul” zájem o další díl ;-)

27.02.2021 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Děsivé vzpomínky uložené hluboko v krabici ... Co když je někdo objeví a začne je rekonstruovat?
Velmi dobré čtení, jako vždy.

19.02.2021 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Hlavní detektivní případ paralelně s vedlejším v jedné knize.
___
"Osudný slib" plynoucí z osudného rozhodnutí ... okamžik, kdy vina se stává nástrojem smrti. Rozhodněte o životě někoho ze svých nejbližších!!! Komu dáte šanci na život a koho obětujete? Ten či onen? Co když Vaše rozhodnutí nebude k ničemu?
___
Mezitím podřízená Steacy vyšetřuje vlastní případ ... co zabíjí? Láska nebo sobeckost?
___
Nemohu opomenout ani citlivé okamžiky, kdy se Kim se svým týmem musí vyrovnat s bolestnou ztrátou svého kolegy a kdy musí přijmout fakt, že jej nahrazuje někdo jiný. Je to tzv. nechtěný "vetřelec", ale je trpělivý a má velké srdce a celkově se jeví jako dobrý parťák do dalších dílů.

06.02.2021 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Tak to bylo něco! Úplný Bryndza v sukních :-) Je znát, že autorka pečlivě nastudovala od kolegů a tím skvěle odstartovala svou prvotinu. Vraha jsem tipovala špatně ...
Určitě si přečtu i další díly, Sayer jsem si oblíbila. Jen doufám, že mě autorka překvapí a závěr dalšího thrilleru nebude už tak “otřepaný”.

23.01.2021 5 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

Jako první z této série jsem četla Střepy a říkala jsem si, jak může takovou pecku něco předčit? ... A ona další pecka. Doporučuji !!!
Propracovaný psychologický thriller, který Vás nenechá chvilku v klidu. Prolínání kapitol dvěma hlavními scénami vtisklo příběhu širší perspektivu a přidalo na celkovém dojmu a čtenářském prožitku. I když autor nadhodil více podezřelých, pravého pachatele se mi podařilo odhadnout až na začátku poslední čtvrtiny. Konečné rozuzlení čeká až na úplném konci, takže žádná nuda.

06.01.2021 5 z 5