gigi77 gigi77 komentáře u knih

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Jedním slovem PECKA.
Psychothriller plný narušených nešťastných lidí a přitom prosycený takovou nadějí.
Tento autor mě nikdy nezklamal, umí skvěle psát, tahat za nitky a napínat naši bezednou zvídavost.

01.07.2023 5 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

VELMI VULGÁRNÍ, po všech stránkách, avšak pro mě zábavnou formou. Obzvlášť si zaznamenávám slovo Prolaktinace :-). Stylem mi to připomínalo seriál Plastická chirurgie.

Tento druh četby se mi těžko hodnotí … po takové knize je třeba sáhnout ve správný čas, každopádně žánru zcela odpovídající, 100% odreagování od všedního dne …

Přesto mám dvě výhrady:

1) Vůbec mi nesedí český název. Proč jej měnit, když naprosto pasuje ten originální “Egomaniac”?
2) Z pera autora mužského pohlaví bych jednání a vyřídilku hlavních postav uznala reálněji, ale od ženy to úplně nedokážu pobrat.

05.08.2022 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Tak tohle mě opravdu bavilo. Doporučuji.
* Celou sérii různě přeskakuji a tento díl čtu až jako 9-tý v řadě a vůbec to nebylo napřekážku. První jsem četla Zlomené srdce, kterým si mě autor získal hned na začátku.
* Je to čtivé a má to spád. Vůbec jsem takové téma nečekala, zcela mě to pohltilo a místy děsilo. Jedná se o organizovaný skupinový zločin, takže snaha odhalit jediného viníka v průběhu četby nemá význam.
* David se až na kůži zaplete do ďábelského programu a jako vždy úspěšně vyvázne zraněný nejen po fyzické stránce.
* Poněkud se mi zdá nepravděpodobné, že by Marie neměla byť jen nepatrné pochybnosti o manželovi.

20.07.2022 5 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

David Raker se mi dostal opět pod kůži. Další skvělé čtení na pár volných chvil. Ale ten závěr? To by jednoho opravdu nenapadlo … taková slátanina. Mě to však od mého oblíbence neodradilo, už teď se těším na příští dobrodružství.

03.07.2022 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Hlavní detektivní případ paralelně s vedlejším v jedné knize.
___
"Osudný slib" plynoucí z osudného rozhodnutí ... okamžik, kdy vina se stává nástrojem smrti. Rozhodněte o životě někoho ze svých nejbližších!!! Komu dáte šanci na život a koho obětujete? Ten či onen? Co když Vaše rozhodnutí nebude k ničemu?
___
Mezitím podřízená Steacy vyšetřuje vlastní případ ... co zabíjí? Láska nebo sobeckost?
___
Nemohu opomenout ani citlivé okamžiky, kdy se Kim se svým týmem musí vyrovnat s bolestnou ztrátou svého kolegy a kdy musí přijmout fakt, že jej nahrazuje někdo jiný. Je to tzv. nechtěný "vetřelec", ale je trpělivý a má velké srdce a celkově se jeví jako dobrý parťák do dalších dílů.

06.02.2021 5 z 5

Lovkyně Lovkyně Kate Quinn

VELKÁ KNIHA “doslova i do písmene”. Nastartuje vaší představivost víc než jste doufali už od prvních stránek. Rozlučte se s plány na víkend, rozečtená se nesnadno odkládá :-) Udělejte si čas, nesnažte se čtení urychlit, mohla by vám připadat zdlouhavá, ale to opravdu není, užijte si četbu v poklidu a vstřebávejte zážitek, kde válečnému napětí ulevuje romantická linka ...
Kate Quin patří mezi mé oblíbené autory a všechny historické romány z jejího pera stojí za přečtení.

01.01.2021 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Jedna z těch knih, které se těžko odkládají ... svižné a čtivé. I když se jedná o standardní krimi již ostřílené osnovy, mě to naprosto sedlo.

01.06.2020 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Nemám slov ...
Zbožňuju dynamické dějové pochody, které autor chrlí jeden za druhým ...
... a těch lidských povah ... akce a reakce ...

25.04.2020 5 z 5

Zavři oči Zavři oči Michael Robotham

* Michael Robotham umí hrát na mou strunu.
* Za mě 100%. Vraha se nedaří odhalit ani tušit až do samého závěru. Je to sice špetku natahované, ale čtivé, napínavé a s nabombeným závěrem.
* S každým dílem profesora Joe O'Loughlina prožívám osobně personifikovanou realitu lidského bytí, ironickou a krutou, se záchvěvy nadějného štěstí o jemnosti motýlých křídel, jenž odráží mé emoce v různorodých grimasách, spíše těch napjatých a nelichotivých. Závěr knihy smáčím slzami.
* Své plány do dalších let přehodnocuji v uvědomění neočekávaných situacích _ chci věřit, že se mi vyplní _ ano, jsem ve věku hlavních postav a ano, dotklo se to mých citů !!!

11.08.2023 5 z 5

Sestra ve stínu Sestra ve stínu Lucinda Riley

Nejlepší a nejkrásnější román, který jsem zatím od této spisovatelky četla. Úžasně čtivě zpracované. Doporučuji všem romantikům a především obdivovatelům eduardovského období, Ch. Brontë, J. Austen nebo E. Gaskell.
Autorka se velmi přiblížila historickým faktům. Eduard VII alias Bertie byl proslulý milovník žen a jeho posledními milenkami byly skutečně Alice Keppel a Agnes Keyser, o nichž napsal Raymond Lamont Brown, avšak kniha u nás není k dostání.
Věděli jste, že Camilla Parker Bowles dříve milenka a momentálně manželka Charlese, prince z Walesu, je pravnučka Alice Keppel? To potvrzuje, že nejen historie a móda se opakují, ale platí to i pro lásky :-)
Určitě si přečtěte druhý díl před tímto, neboť v tomto 3. díle jsou uvedena fakta z dílu druhého a zbytečně byste se tak připravily o důležité mezníky.
Na závěr si dovolím citovat z knihy:
"Člověk bez lásky je jako poupě bez vody. Může chvíli přežít, ale nikdy nerozkvete."

14.08.2021 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Tentokrát autor nenechal projevit vraha a skrýval jeho identitu do samého konce ... bylo to dobře promyšlené a bavilo mě spekulovat.

V Londýně žije snad nejpodivuhodnější sorta lidí co do sociální i národnostní šířky. Zde byla úchylka opět originální.

Už aby autor vydal další díl.
Také je mi líto Eričiny osamělosti, mohl by jí příště dát šanci a vložit romantickou linku :-)

27.06.2020 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Tento autor umí tahat za nitky současných hrozeb ... až jsem se děsila, kolika průšvihům jsem sama v životě šla vstříc a jen díky zdravému rozumu unikla možným fatálním střetům s magorem.
Kniha si zaslouží mou poklonu, přečteno za jeden den. Obětovala jsem i téměř celou noc, dokud jsem ji nedočetla ... a to je co říct, většinou usínám nad druhou stránkou :-)

15.06.2020 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

První kapitola mě poprvé absolutně odradila. Po par týdnech jsem se nechala zlákat pozitivními komentáři a nemohu hodnotit méně než 5*.
Hned od první stránky mě porazil nepředstavitelně brutální nářez. A pak už jsem se neodtrhla a hltala stránku od stránky. V jednom okamžiku jsem propadla sentimentalitě a ukápla slzu. Všeho dost tak akorát, jen mi v závěru chyběla ještě jedna kapitola s Mollie a jejím otcem, ta mi nepřipadala dostatečně uzavřená ... nebo mi něco uniklo?
Co můžete čekat kromě opravdu zlých scén jsou zajímavé zápletky a vývoj vyšetřování, různorodé postavy a nakonec TEN motiv - otázka psycho.

22.12.2019 5 z 5

Vykrvácet Vykrvácet Michael Robotham

Jako vždy Michael Robotam nezklamal, se svým psaním si kvalitně pohrál a mě citově rozsekal: Nejenže hlavní hrdina je stejně starý jako můj bratr a stejně nemocný, ale i my měli labradora!!!
Dovolím si zde spíše pro sebe uložit a zapamatovat citace ze závěrečného epilogu:
Rodičovství je hodně jako balancování na visuté hrazdě, musíte vědět, kdy povolit a nechat svoje dítě, aby se samo zhouplo vzduchem a chytilo se vlastní hrazdy. Můj úkol je být tady, až se zhoupne zpátky, být připravený ji chytit a znovu ji vyhoupnout do světa.
Došel jsem k závěru, že vychovávání dětí je mnohem smutnější, než by se dalo čekat. Koukáte se, jak šťastně a čile rostou s vědomím, že každý rok přináší novou várku věcí, které se dějí naposledy. Když jsem svou dceru houpal na houpačce. Když jsem hrál vílu Zubničku nebo Santa Clause. Když jsem naposledy četl pohádku na dobrou noc.
Kdybych mohl svým dcerám dát jen jednu radu, řekl bych jim, ať si všechna svoje poprvé užijí na maximum první pusu, první rande, první lásku, první úsměvy svých dětí
Poprvé může být vždycky jen jedno.
PRAVDA PRAVDA
kdo má 16-ti letou dceru jako já, dá mi zapravdu

19.07.2023 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Opět skvělé ... téma, motiv i dějová linka ... Není divu, že je autor tolik čtený a oblíbený.

09.06.2020 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Sérii jsem začala číst druhým dílem, který jsem zcela pohřbila. Přesto jsem si po dlouhé odmlce přečetla i první díl a musím uznat, ze mi tento psycho-thriller nyní tak akorát sedl. Za mě zajímavé téma, dobře nakombinované scény a neuspěchaný závěr.

05.02.2024 4 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Autorka tentokrát začala neobvykle podprůměr. Kdybych nečetla recenze ostatních, které slibovaly pozdější rozjezd, ve třetině bych knihu odložila. A to by byla škoda. Připravila bych se o poměrně tklivé téma - sekty, manipulace s lidskou myslí a její důsledky.
S každou knihou se vždy určitým způsobem zosobňuji, v tomto tématu jsem však zcela bez bližších či vzdálenějších osobních zkušeností. Je až zarážející, jak zneužitelní jsou lidé trpící ztrátou svých blízkých. A přiznejme si, kdo si ze svého dětství nenese jedinou byť jen maličkou křivdu? Do jaké míry bychom sami byli ovladatelní?

17.08.2023 4 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Tato kniha mi dala velký díl pochopení, ale to objasním až v závěru svého komentáře. V úvodu mě šokovala krutost popisovaného zločinu, jehož vyšetřování se ujala Kim svým obvyklým stylem. Současně se odehrává druhá dějová linka, kdy Kimin bývalý kolega Penn uzavírá svůj případ u soudu. Tak nějak mě to ruší - Proč autorka prokládá hlavní vyšetřovací linku jinou? Má to snad souvislost? Ne, nemá. Čtu dál, oba případy mají dobré tempo a překvapivá rozuzlení.
Kniha ve mě probudila dost osobních pocitů a otevřela staré rány, kdy jsme přišli o výjimečného kamaráda. Charakteristiky osobností popsané v knize jsou velmi autentické. Urputní rodiče existují, výjimečné děti v dospělosti často trpí a nakonec se rodičům pomstí tím nejhorším trestem. Dlouho jsme mu to nikdo nechtěli odpustit. Teď ho více chápu.

13.07.2023 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Tentokrát jsem měla rozečteno na dlouhou dobu a nelituji. Hektický čas jsem si po špetkách kompenzovala krásnou oddychovou romantikou. Občas i v jednoduchosti lze nalézt uspokojení …

06.12.2022 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Děsivé vzpomínky uložené hluboko v krabici ... Co když je někdo objeví a začne je rekonstruovat?
Velmi dobré čtení, jako vždy.

19.02.2021 5 z 5