genie genie komentáře u knih

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Ještě zvrácenější vražedná díla než v předchozích částech. Ale rozhodně opět oceňuji způsob vyšetřování dokonalého Huntera a jeho kolegů a to, kam nás svými kroky postupně vedou až k překvapivému odhalení. Uvažuji však nad tím, jak to "prakticky" ten vrah mohl zvládnout. No nevím ...

15.11.2020 4 z 5

Milada Horáková: justiční vražda Milada Horáková: justiční vražda Miroslav Ivanov

Výborné pojednání zejména o společenském a politickém životě (i smrti) M. H. Autor velmi dobře pracuje se zdroji, vše je dobře uspořádané a srozumitelné. Chvílemi "těžší" čtení (ty emoce), tahle knížka se mi komentuje trochu hůř než ostatní, ale určitě doporučuji.

09.02.2020 5 z 5

Inferium Inferium Roman Bureš

Autor mě zaujal svou trilogií "Propast času", takže očekávání byla vysoká … a ano, tohle dílko je zase skvělé. Nápadité, postavy "jako živé" a Peklo - bizarní a neuvěřitelně uvěřitelné. Doporučuji.

27.01.2020 5 z 5

Štvanec Štvanec Michael Robotham

Strhující od začátku do konce!

04.01.2019 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Jo, tohle se povedlo, hodně čtivé (i když fakt zvrácené) … Zaujala zápletka i perspektivy, které autor využívá k odvyprávění příběhu. Ale hlavně se mi zalíbil detektiv Porter a jeho tým policajtů. Doufám, že jim inteligence a sarkasmus vydrží …

28.12.2018 4 z 5

Konec civilizace Konec civilizace Aldous Huxley

Knížka plná velkých myšlenek … Vzhledem k době vzniku jsem překvapená, jak dobře se to četlo. Konec byl paradoxně opravdu reálný a asi nevyhnutelný.

04.11.2018 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Novinka z pera české autorky je opět povedená - slušná zápletka, uvěřitelné postavy, na zajímavosti přidalo severské prostředí ... Přesto se těším, až Bergman bude řešit zase něco "doma".

18.08.2017 4 z 5

Byly jsme tam taky Byly jsme tam taky Dagmar Šimková

Obsah sdělení ano, forma bohužel nikoliv. Nemohu uvěřit tomu, že jsem těch sto stránek četla tři dny.

02.02.2017 3 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Román je napsaný tak, že by byl asi skvělý, i kdyby nebyl založen na skutečné události. Ale to, že se za každou osobou a charakterem "skrývá" skutečný reálný člověk, tomu všemu dodává neskutečnou sílu. Doporučuji!

17.12.2016 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Knížka má spád - krom toho, že se neustále něco děje, pomáhá si autorka i krátkými kapitolkami a taky dost kombinuje. Hlavní hrdinka mě neuvěřitelně iritovala - od začátku až do konce, ale fandit jsem jí musela, to zase jo.

16.01.2022 3 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Tentokrát to bylo opravdu hodně osobní, možná trochu víc té psychologie než jindy. Hunter zase bez chyby.

31.12.2021 4 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Moje první setkání s autorkou vyznívá pozitivně. Knížka na vážné téma s příběhem „po americku“ (soudy, právníci …), postupné odkrývání pohnutek i tajemství střídáním kapitol z pohledu jednotlivých postav. Lukovy kapitoly „jakoby vystřižené“ z Moudrosti vlků.

23.12.2021

Vánoční zpověď Vánoční zpověď Martin Goffa

Velmi pěkně vystavěný psycho příběh s reálným základem lichvy a podvodného jednání a jednoho velmi zoufalého řešení zoufalé situace. Kniha má spád, autor si vystačí s minimem (uvěřitelných) postav.

20.11.2021 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Že by mě kniha nějak nadchla, to ne ... sice se to rychle četlo, ale bylo to (opět) takové jednodušší, a spousta tlachání ...

19.11.2021 2 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Kratičký, ale velmi pěkný a citlivý příběh. Backman to prostě na citlivou strunu umí velmi dobře.

17.11.2021 4 z 5

Poslední dítě Poslední dítě John Hart

(SPOILER) Skvělá knížka, ke které jsem se opět dostala jen díky ČV. Mimořádného a posedlého Johna jsem si velmi brzy oblíbila, stejně tak i detektiva Hunta. Moc se mi líbily „polodospělácké a zároveň dětské“ dialogy vedené mezi Johnem a Jackem, jejich cesta do Hush Arbor a setkání s Levim na mě dost zapůsobily. Celkově velmi dobře vykreslená atmosféra – míst i pocitů. Asi zkusím i jiné Hartovy knihy …

21.11.2020 5 z 5

Budoucnost lidstva: Náš úděl mezi hvězdami Budoucnost lidstva: Náš úděl mezi hvězdami Michio Kaku

Ne vždy zrovna jednoduché čtení (občasnou nesrozumitelnost zcela přičítám vlastní omezenosti v oblasti současné vědy a fyziky, nikoliv autorovi).
Na knize oceňuji to, že se autor věnuje i historickým základům (astro)fyziky či raketového inženýrství. Mnoho z uvedených vizí je pro mě celkem pochopitelných, mnoho z nich – zejména z té vzdálenější budoucnosti – jsou jak z říše sci-fi. Z knížky si odnáším tak trochu dilema – člověk (lidstvo) ve svých přirozených a odvěkých touhách po poznání a pokroku versus „vytěžit a využít“ ve svůj prospěch další světy. Velmi mě zaujala témata transhumanismu, (digitální) nesmrtelnosti či biotechnologie. Doporučuji.

01.02.2020 5 z 5

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

Souhlasím s některými z komentářů, že první půlka byla trochu pomalejší a rozvláčná, ale jakmile jsem došla do poloviny, "věci" se daly rychle do pohybu a začalo to být skutečně strhující.

26.01.2020 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Brutalita vražd mě až tak neoslovuje, možná spíš naopak, ale jinak je druhý díl opět skvělý. Čtivé od začátku do konce.

11.01.2020 4 z 5

Zasazení události do celkového historického a politického kontextu včetně následného vlivu na dění v SSSR je opravdu dobré. Kniha obsahuje spoustu technických detailů a jmen - přiznávám, že jsem se v tom občas ztrácela. Místy kostrbaté, ale celkově působivé.

05.01.2020 4 z 5