gallovl gallovl komentáře u knih

Dobří holubi se vracejí Dobří holubi se vracejí Ladislav Pecháček

Chvílema jsem se musela hodně soustředit, abych pochopila alespoň část všech myšlenkových pochodů a vzpomínek. Tak jak film musím vidět aspoň 2x, tak i k tomuhle se vrátím, abych pochopila více.

02.03.2016 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

To zas byly nervy!
Pro mě zatím nejlepší holeovka. Má to šťávu, není to překombinované (tak jak to Nesbo někdy umí) a fakt jsem se o Harryho bála.

10.08.2015 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Knížku jsme četli ve čtvrté třídě a jako dítě jsem to vůbec nepochopila, navíc jsem získala velice negativní postoj ke knihám. Nakonec jsem se k ní po letech vrátila (díky ségře) a vše bylo zapomenuto a od té doby čtu a čtu. Prince jsem četla snad už 7x a určitě ne naposledy.
Jen je třeba četbu dobře načasovat, rozhodně bych to necpala malým dětem.

09.02.2015 5 z 5

Myši Myši Gordon Reece

Knížka překvapila.
Člověk, který něco podobného zažil, jistě pochopí, čím vším si holky musely projít.
Autor detailně vykreslil duši dospívající dívky, která to v životě nikdy neměla lehké, a osud pro ni připravil ještě horší zkoušku.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Vynikajicí kniha, mnohokrát předčila očekávání.
O 2. světové válce toho bylo napsáno mnoho, ale tohle je zcela jiné - na hrdiny budu ještě dlouho vzpomínat a ke knížce se jistě ještě mnohokrát vrátím.

Entomologův odkaz Entomologův odkaz Peter May

Něco málo vynechat a je to docela dobrá kniha.

05.12.2020 4 z 5

Zvonokosy Zvonokosy Gabriel Chevallier

Bohužel tento "humor" nějak nechápu. Bylo to místy až oplzlé a navíc nudné, opravdu jsem to odtrpěla.

07.04.2020 2 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Ano, je to slabší oproti prvnímu dílu, ale i tak jsem se nenudila a odpočala si.

30.04.2018 4 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Odpočinkové čtení, vtipně napsané.

24.04.2017 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Uf, to byly nervy! Něco trochu přitažené za vlasy, ale jinak hodnotím kladně.

09.06.2015 5 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Je to napínavé, čtivé, poučné a čtenář drží Motýlkovi palce od začátku až do konce .
Konečné smíření pro mě bylo docela překvapením, protože jsem usuzovala, že ani v tomhle se hrdina nevzdá, ale krom hovoru s Bohem nelze než souhlasit.

03.06.2015 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Slabší průměr, trochu zbytečně komplikované, nepovedený konec.

26.03.2015 4 z 5

Markéta Lazarová Markéta Lazarová Vladislav Vančura

Náročné, komplikované čtení, ale zvládla jsem to, plácám se po ramenou;-).

06.03.2015

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Tohle jsem vzala do ruky, protože jsem potřebovala změnu po všech těch detektivkách a koncentrácích a jo, pokud nechcete nijak náročnou četbu, zkuste to.
Něco bylo úsměvné, něco slabší, ale jako oddechovku doporučuji.

16.01.2015 3 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Kdyby to nebyl Nesbo, asi bych nedočetla, protože jsem se dost ztrácela v tom množství jmen.
Na druhou stranu jsem si rozšířila obzory o situaci v severské zemi za 2. světové války.

09.01.2015 4 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Autor opět nezklamal.
Je to vtipné (zvlášť komentáře a přirovnání), napívané, má to spád, takže co víc si přát.
Zajímavé prostředí, umožňující nahlédnout do života kapsářů a jiných podvodníků.
Oddělení Q je dobrá parta se zajímavými individui, z nichž každý má své tajemství, které se pomalu rozkrývá s každou novou knihou.

10.12.2014 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Moje první knížka od Olsena - úlovek z knihovny.
Hned zapadl do mých oblíbených autorů - oddělění Q je geniální, parádní tlupa lidí, z nichž každý je nějak ulítlý.
Ironie, vtip, jiskření mezi hlavními hrdiny mě baví a k tomu jako bonus vyřešený starý zašmodrchaný případ.
Kratší kapitoly (ocením zvlášť před spaním), střídání dějových línií k Olsenovi patří a to mi vyhovuje.

27.11.2014 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Za mě asi nejlepší kniha od Nesba z řady o HH - čtivé, napínavé, prostě tohle má snad všechny vlastnosti, které by výborná detektivka měla mít.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Klasika - humor, relax, ideální knížka na dovolenou.

21.11.2014 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Zklamání. Vleklo se mi to, málo napětí, akce.
Od JKR jsem očekávala víc.

21.11.2014