Dobří holubi se vracejí

Koupit

Román z protialkoholní léčebny zalidněný mnoha typickými i osobitými postavami. Hrdina s nedokončeným vysokoškolským vzděláním, který se živí jako topič, po osobní krizi propadne alkoholu a dobrovolně se podrobí léčení. V léčebně poslouchá problémy ostatních a pro sebe si z nich bere poučení. V průběhu uspěšné léčby v sobě objeví schopnost literárně pracovat. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/35532/dobri-holubi-se-vraceji-35532.jpg 4.150
Romány, Literatura česká
Vydáno · XYZ (ČR)

Kniha Dobří holubi se vracejí

Dáduše

Četlo se mi to velice těžce. Musím přiznat, že na mě knížka přenesla spoustu negativních pocitů se kterými jsem poté sama musela bojovat. Doporučil mi ji táta, že by ji měl každý znát. Mám teda tuhle povinnost a zkušenost za sebou. Některé pasáže řemeslně velice dobré. Líbily se mi zejména ty z minulosti.

Radka1911

Nejprve jsem viděla film z roku 1988 s Vladimírem Menšíkem v hlavní roli, líbil se mi, a tato jeho literární předloha rozhodně nezklamala.

Kerberos

Kniha je totožná s filmem,závažná témata,která se v době totality veřejně neřešila.Film byl skvěle obsazen a zaznělo v něm tolik pravd,že se divím,že v té době byl vůbec vpuštěn do kin.

falada
08.12.2018

Velká výjimka ,kdy se mi film líbil více než knížka.

Mirka2778
19.11.2018

Protialkoholická léčebna, pro pacienty s protekcí. Do tohoto útočiště se vracejí dobří holubi.
Naším hlavním hrdinou je třicetiletý Miloš Lexa, povoláním topič. Jeho provázíme od nástupu na léčení.
Seznámíme se s pestrým osazenstvem osmilůžkového pokoje i s jejich příběhy.
Netradiční a snad i pokrokové metody jsou dílem pestře složeného personálu. Nespravedlivý, nebo jen přísný ošetřovatel, vedoucí lékař plný pochopení, přitažlivá rehabilitační sestra.
Jen mi není úplně jasné, kdo je tím dobrým holubem? Je to ten, kdo se vrací po další pijácké epizodě sanitkou, nebo ten kdo hledá pomoc dřív než opět podlehne?
Pro mě to sice nebylo příliš atraktivní téma a přesto se mi knížka četla výborně. Jistě se k ní za pár let vrátím.
Doporučuji a poohlédnu se i po dalším autorově díle.

Tyrkysová
26.09.2018

Dobří holubi s sebou přinášejí mnoho témat k zamyšlení, kvůli kterým se je rozhodně vyplatí přečíst. A to i přesto, že se nejedná o zrovna jednoduché čtení. Lexovy myšlenky přeskakují z minulosti do přítomnosti, děj se přesouvá z jednoho pacienta k druhému, mísí se s útržkovitými popisky, pohledy, vzpomínkami… Je velmi snadné se v textu ztratit, chvíli číst jen tak ze setrvačnosti, dokud se zase nechytíte děje. To považuji za největší mínus.

Sajdeman
10.07.2018

Tragikomické.
Od knihy jsem se nemohl odtrhnout.
Film je taky velice dobrý, jen s minimem změn oproti knize.

Jen nechápu, jak ta kniha mohla vyjít za komunistů, protože je plná narážek na tehdejší režim.

Je pravda, že člověk si musí chvilku zvykat na styl psaní autora, ale ve chvíli, kdy se do toho dostane, už se to čte samo.

boticelli
15.04.2018

I pres velice zajimave tema mi styl vypraveni vubec nesednul. Nemel jsem trpelivost vyznat se v tom, co prave ctu... Tak treba jindy.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

zfilmováno alkoholismus

Ladislav Pecháček