GaleW GaleW komentáře u knih

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Líbila, ne že ne, ale prostě nemůžu dát stejný počet hvězdiček jako u autorčiny další knížky Hana. Hana byl uragán, tohle je takový lehký jarní vánek. Ale co mají obě knihy společné je čtivost, knihu přelousknete, ani nevíte jak.

24.06.2018 4 z 5

Pokaždé, když čtu cokoliv od Fredrika Backmana, děkuji své kamarádce, že mi kdysi věnovala Muže jménem Ove a tím nesmírně obohatila můj nejen čtenářský život, a nejinak i v tomto mini případě. Maličká knížka před jejímž obsahem se hluboce klaním, slova, která vám vhánějí slzy do očí, úsměvné pasáže, tolik, tolik lásky na papíře.....

17.04.2018 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Tak tentokrát bohužel spíše zklamání, téměř od začátku bylo vše odtajněno a jen jsem sledovala, jak se tomu na kloub dostane i oddělení Q. Dřívější Olsenovy knihy měly větší drive, ale úplně jej nezavrhuji, ještě mu při dalším případu šanci dám (na rozdíl od Keplerových)

15.04.2018 3 z 5

Martinka u tety Lucie Martinka u tety Lucie Gilbert Delahaye

Myslím, že pro malé děti malinko složitější, spíše se hodí pro školáky. Ale mé dcerky jí milují, hlavně pro ty nádherné ilustrace. Určitě si v knihovně půjčíme další díly.

06.04.2018 4 z 5

Souhlasím s komentářem níže, vtipné, ale zdlouhavé, na mnoha stránkách se vlastně opakuje pořád totéž dokola. Jednoznačně nejlepší část je rozhovor s Colinem Firthem, to jsem se smála i nahlas v autobuse :-)

16.03.2018 3 z 5

Cesta zpátky Cesta zpátky Erich Maria Remarque (p)

Pořád se ráda vracím ke knížkám z tzv. povinné četby, nejraději pak právě k pánům Remarqueovi a Hemingwayovi. A pokaždé když je čtu si zase a znovu uvědomuji, proč je mám tak ráda. Tohle je pan spisovatel, to, jak volí slova, vybírá přirovnání a pozvolně vypráví veskrze smutné příběhy, to je umění. Cesta zpátky je jako ostatní jeho romány, které jsem četla, pravdivá, smutná, emotivní, každý z přeživších vojáků se s budoucností vyrovnává po svém, spousta různých příběhů, spousta dobrého čtení.

25.02.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Co napsat, abych neopakovala to, co už bylo napsáno níže. Velké dílo, krásná četba, tolik lidských osudů, tolik nešťastných náhod, tolik všeho.... Paní Mornštajnová, moc děkuji a klaním se před vašim uměním napsat knihu jako je tato.

28.01.2018 5 z 5

Zase ona: Zrození Meryl Streep Zase ona: Zrození Meryl Streep Michael Schulman

Knížka sice popisuje počátky herectví slavné star, ale proto pro mě byla zajímavější, neboť jsem z téhle doby nevěděla o Meryl téměř nic. Po přečtení mám Meryl pořád stejně ráda, možná i více, protože opravdu za všechno co má, vděčí jen sama sobě.

25.01.2018 4 z 5

My se vlka nebojíme - Malované pohádky My se vlka nebojíme - Malované pohádky Ivana Kocmanová

Čteme s dětmi, moc je to baví, známé pohádky trochu jinak

06.01.2018 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Nějak nevím, co si o tom myslet. Na knížku jsem se moc těšila, ráda podporuji české autory, ale celkově, bohužel, spíše zklamání. Každá postava v knize v čele s hlavní hrdinkou byla něčím ulítlá a divná, pak není zase až tak obtížné o něčem podobném psát, ale zase velmi oceňuji nápad s detektivní zápletkou. Ty pasáže v cizím jazyce mi také trochu vadily.

04.01.2018 3 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

V tomhle případě mě mrzí, že jsem nejdřív viděla film, který nemá chybu. V jeho světle, bohužel, knížka nemůže mít plný počet hvězdiček. Filmoví tvůrci udělali celkem dost změn oproti knižní předloze a výjimečně to bylo ku prospěchu věci. Kdybych byla četla román dřív, možná by to dopadlo jinak. Ale i tak jsem se místy smála z plna hrdla!

26.12.2017 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Velmi povedený díl, co napsat, velmi mě mrzí, že už dál nic nebude, na druhou stranu se velké finále povedlo dokonale. Po dočtení jsem změnila pohled na některé postavy, některých úmrtí asi nikdy nepřestanu litovat, ale důležité zůstává, že J.K.Rowlingová opravdu změnila svět dětské literatury (nejen dětské) a za to jí náleží obrovský dík!

21.10.2017 5 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Romány Fredrikovi sedí rozhodně líp. Párkrát jsem se srdečně zasmála, co by matka dvou malých dětí jsem si některé situace velmi přesně představila, ale jinak musím souhlasit, že se opravdu snaží ze své nabyté popularity vyždímat, co to dá. A to tady končí zklamáním....

27.09.2017 3 z 5

Fénixův řád mě ani sama nevím proč, tolik neoslovil, zato tady je to opět jízda. Od začátku do konce se pořád něco děje, Harry stále více dokazuje, že jen on může být vyvolený. V závěru je to, bohužel, na kapesník, ale i to patří k životu, ať už u kouzelníků nebo u nás obyčejných mudlů :-)

23.09.2017 5 z 5

Tři malé čarodějky Tři malé čarodějky Georgie Adams

Opravdu nápaditá knížka pro malé milovnice knížek, moje dcera si ji zamilovala

20.09.2017 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

I pro mě spíše zklamání, děj velmi předvídatelný..... Bohužel mi připadá, že duo Kepler už ve velké konkurenci, která v severském krimi panuje, nemá moc šancí obstát. Koupi příštího dílu série s Joonou Linnou si už velmi rozmyslím.

29.08.2017 3 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Tento autor je moje srdcovka, i tak musím přiznat, že ze všech jeho tří knížek se mi tahle líbila nejméně, ale přesto je to pořád na plný počet :-) Britt-Marie byla skvělá po celý příběh, ať už v Borgu, nebo v minulosti, místy smutné, místy humorné, přesně podle mého gusta.

20.07.2017 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Právě dočteno a na tomto dílu mě opravdu baví turnaj tří kouzelnických škol a s tím i spojené nové postavy, naši hrdinové dospívají, mají už jiné starosti a celkově se to hodně posunulo. Návrat lorda Voldemorta tomu dodal to potřebné napětí, tajemno.... Četlo se mi to dobře, vlastně až moc dobře, rozhodně zasloužený plný počet!

08.07.2017 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Jsem opravdu vděčná, že Jo Nesbo nedostál slibu, že Policie je posledním dílem série HH, ale že měl Žízeň po Harrym Holeovi a ten má zase pořád Žízeň po tom, být užitečný. Perfektní kniha, ten vysoký, hubený nyní už téměř padesátník se svým fanouškům nikdy neomrzí!

23.06.2017 5 z 5

Zatím z celé série podle mě nejlepší, krásně se četlo, velmi poutavé a dokonale promyšlené až do konce

05.06.2017 5 z 5