Gabromila Gabromila komentáře u knih

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Tak rychle jsem dlouho nic nepřečetla. Na začátku mě hnala zvědavost, pak se dal problém trochu očekávat a závěr - hodně se zamyslet.

01.03.2023 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Těšila jsem se na pokračování 1. dílu. Autorka napsala co jsem se bohužel v dějepise nedozvěděla. Polsko - české vztahy byly v této době velice napjaté a lidské osudy spíše smutné. Toho veselého lidé zde moc neznali.

12.12.2021 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Velice čtivá nenáročná detektivka, moje druhá kniha od autorky, Při četbě se dobře relaxovalo.

30.09.2022

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Moje první kniha od této autorky,příběh zasezen do milované Šumavy a pak už jen kousek ke čtenářskému zážitku. Propletené lidské osudy, někdy končící i tragicky. Určitě si od autorky ještě něco přečtu.

12.12.2021 4 z 5

Šestnáct stromů na Sommě Šestnáct stromů na Sommě Lars Mytting

Velice čtivý a napínavý příběh, opět odhalující krutosti světové války a její zásah do lidských životů.

30.09.2022 5 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Kniha nejen silná co do počtu stránek, ale úžasný, silný příběh, který mi ještě více otevřel pohled na život v Gruzii, Rusku, minulém (Sovětský svaz) a současném. Pozor na všechny totality.

24.01.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Ještě, že to takto nedopadlo, i tak je problémů dost.
Paní Mornštajnová mě nezklamala, i když Hana, Hotýlek a Tiché roky vedou.

30.09.2022 2 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

V knize jsem cítila poselství pro dobu budoucí, pomoc nejen včelám, ale i lidstvu jako takovému.
Tři životní osudy v různých časech, vysvětlení v závěru knihy. Doporučuji.

01.01.2022 4 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Vzhledem k tomu, že mám podobné příběhy ráda jsem se ráda do knihy začetla.
Krutá doba, ve které lidé žili svůj život, milovali se , rodily se děti a bohužel se hodně i nenáviděli. Škoda, že jsem tak rychle přečetla.

13.01.2024 3 z 5

Modrá Modrá Maja Lunde

Není to úplně jednoduchá kniha. Myslím si, že nebylo cílem autorky nás pobavit, ale spíše se zamyslet jestli tak, jak zacházíme s pitnou vodou, přírodou je udržitelné. Za mě - začít každý u sebe.

30.12.2023 4 z 5

Café Groll Café Groll Jan Štifter

Milý příběh z Budějovicka, kdy nevěstince byly součástí měst a všude okolo plynul prvorepublikový čas. Pohled na nedávnou současnost a stárnutí i těch největších krasavic je velice hezky popsán.

01.03.2023 5 z 5

Opuštěný dům Opuštěný dům Mirka Skočílková

Příběh jak z červené knihovny. Ale je potřeba si i odpočinout.

30.12.2023 2 z 5

S duší lvice S duší lvice Petra Langová

Moc hezky se četla, přála bych jí úspěch, krásný život, ale zvolila složitější cestu.

01.03.2023 5 z 5

Konvertitka Konvertitka Stefan Hertmans

Knihu jsem přečetla, s tím, že nechápu jak to hrdinka vše vydržela. Byla to velice krutá doba, autorem dost realisticky popsaná. Bohužel boje mezi křestťany, židy , muslimy nesmyslně pokračují.

30.09.2022 4 z 5

Já, Mattoni - Legenda o prodavači vody Já, Mattoni - Legenda o prodavači vody Petr Zikmund

Seriál jsem neviděla. Knihu jsem četla s očekáváním dozvědět se více o životě jmenované osobnosti. Škoda, že nebylo mnoho neodpovídalo realitě, ale i tak se krásně četlo a je z knihy jasné, že nikdo nemá nic v životě zadarmo.

06.01.2024 3 z 5

Manželky po letech Manželky po letech Táňa Keleová-Vasilková

Navazuje na Manželky, velice čtivé, odpočinkové čtení, i když život hrdinek jednoduchy není. Moje asi třtetí kniha od autorky,vždy jsem si při čtení odpočinula.

01.03.2023 3 z 5

Pakáž Pakáž Monika Helfer

Zajímavý a smutny příběh, popisující život v rakouském podhůří, bídu, lásku a hrůzy světové války. Vždycky vše odnesou děti.

30.09.2022 3 z 5

Winterbergova poslední cesta Winterbergova poslední cesta Jaroslav Rudiš

Vzhlem k tomu, že mám ráda historii jsem se na knihu moc těšila, nemohla jsem se začíst a neustálé opakování kdo je jak hezká mrtvola, bylo depresivní. Ano, kniha přiblížila dějiny Evropy, ale ne nic co bychom nevěděli.
Dočetla jsem a až na některé průpovídky, zvláště o chování nejen Čechů v dějinách si asi na ní nevzpomenu.

23.01.2022 2 z 5

Neblahý Juda Neblahý Juda Thomas Hardy

Kniha do které jsem se nemohla začíst, ale pak nemohla od ní odejít.

24.01.2021 3 z 5

Démon ze sídliště Démon ze sídliště Iva Hadj Moussa

Kniha, popisující život náctiletých s jejich mluvou, problémy a vztahy k rodinám. Doporučuji.

30.12.2023 3 z 5