Gabromila Gabromila komentáře u knih

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Vzhledem k tomu, že mám podobné příběhy ráda jsem se ráda do knihy začetla.
Krutá doba, ve které lidé žili svůj život, milovali se , rodily se děti a bohužel se hodně i nenáviděli. Škoda, že jsem tak rychle přečetla.

13.01.2024 3 z 5

Já, Mattoni - Legenda o prodavači vody Já, Mattoni - Legenda o prodavači vody Petr Zikmund

Seriál jsem neviděla. Knihu jsem četla s očekáváním dozvědět se více o životě jmenované osobnosti. Škoda, že nebylo mnoho neodpovídalo realitě, ale i tak se krásně četlo a je z knihy jasné, že nikdo nemá nic v životě zadarmo.

06.01.2024 3 z 5

Démon ze sídliště Démon ze sídliště Iva Hadj Moussa

Kniha, popisující život náctiletých s jejich mluvou, problémy a vztahy k rodinám. Doporučuji.

30.12.2023 3 z 5

Modrá Modrá Maja Lunde

Není to úplně jednoduchá kniha. Myslím si, že nebylo cílem autorky nás pobavit, ale spíše se zamyslet jestli tak, jak zacházíme s pitnou vodou, přírodou je udržitelné. Za mě - začít každý u sebe.

30.12.2023 4 z 5

Opuštěný dům Opuštěný dům Mirka Skočílková

Příběh jak z červené knihovny. Ale je potřeba si i odpočinout.

30.12.2023 2 z 5

Café Groll Café Groll Jan Štifter

Milý příběh z Budějovicka, kdy nevěstince byly součástí měst a všude okolo plynul prvorepublikový čas. Pohled na nedávnou současnost a stárnutí i těch největších krasavic je velice hezky popsán.

01.03.2023 5 z 5

Manželky po letech Manželky po letech Táňa Keleová-Vasilková

Navazuje na Manželky, velice čtivé, odpočinkové čtení, i když život hrdinek jednoduchy není. Moje asi třtetí kniha od autorky,vždy jsem si při čtení odpočinula.

01.03.2023 3 z 5

S duší lvice S duší lvice Petra Langová

Moc hezky se četla, přála bych jí úspěch, krásný život, ale zvolila složitější cestu.

01.03.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Tak rychle jsem dlouho nic nepřečetla. Na začátku mě hnala zvědavost, pak se dal problém trochu očekávat a závěr - hodně se zamyslet.

01.03.2023 4 z 5

Pakáž Pakáž Monika Helfer

Zajímavý a smutny příběh, popisující život v rakouském podhůří, bídu, lásku a hrůzy světové války. Vždycky vše odnesou děti.

30.09.2022 3 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Velice čtivá nenáročná detektivka, moje druhá kniha od autorky, Při četbě se dobře relaxovalo.

30.09.2022

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Ještě, že to takto nedopadlo, i tak je problémů dost.
Paní Mornštajnová mě nezklamala, i když Hana, Hotýlek a Tiché roky vedou.

30.09.2022 2 z 5

Konvertitka Konvertitka Stefan Hertmans

Knihu jsem přečetla, s tím, že nechápu jak to hrdinka vše vydržela. Byla to velice krutá doba, autorem dost realisticky popsaná. Bohužel boje mezi křestťany, židy , muslimy nesmyslně pokračují.

30.09.2022 4 z 5

Šestnáct stromů na Sommě Šestnáct stromů na Sommě Lars Mytting

Velice čtivý a napínavý příběh, opět odhalující krutosti světové války a její zásah do lidských životů.

30.09.2022 5 z 5

Winterbergova poslední cesta Winterbergova poslední cesta Jaroslav Rudiš

Vzhlem k tomu, že mám ráda historii jsem se na knihu moc těšila, nemohla jsem se začíst a neustálé opakování kdo je jak hezká mrtvola, bylo depresivní. Ano, kniha přiblížila dějiny Evropy, ale ne nic co bychom nevěděli.
Dočetla jsem a až na některé průpovídky, zvláště o chování nejen Čechů v dějinách si asi na ní nevzpomenu.

23.01.2022 2 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

V knize jsem cítila poselství pro dobu budoucí, pomoc nejen včelám, ale i lidstvu jako takovému.
Tři životní osudy v různých časech, vysvětlení v závěru knihy. Doporučuji.

01.01.2022 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Moje první kniha od této autorky,příběh zasezen do milované Šumavy a pak už jen kousek ke čtenářskému zážitku. Propletené lidské osudy, někdy končící i tragicky. Určitě si od autorky ještě něco přečtu.

12.12.2021 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Těšila jsem se na pokračování 1. dílu. Autorka napsala co jsem se bohužel v dějepise nedozvěděla. Polsko - české vztahy byly v této době velice napjaté a lidské osudy spíše smutné. Toho veselého lidé zde moc neznali.

12.12.2021 5 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Kniha nejen silná co do počtu stránek, ale úžasný, silný příběh, který mi ještě více otevřel pohled na život v Gruzii, Rusku, minulém (Sovětský svaz) a současném. Pozor na všechny totality.

24.01.2021 5 z 5

Neblahý Juda Neblahý Juda Thomas Hardy

Kniha do které jsem se nemohla začíst, ale pak nemohla od ní odejít.

24.01.2021 3 z 5