Gabi13 Gabi13 komentáře u knih

Parabible Parabible Alexandr Flek

Ach jo já jsem vážně hrozný ateista.
Velmi krásná, vtipná a dobře zpracovaná knížka. Spousta pasáží z Bible se mi vyjasnilo. Začátek a konec knihy pro mě byli i nejsrozumitelnější.
Děkuji ve víru (jakoukoliv), protože jen ta tě dovede dál a takto jsem tuto knihu četla.

19.03.2020 4 z 5

To byla jízda. Někdy jsem až nevěřila že toto dnes někdo prožívá, že je to možné. Někdy to bylo až bláznivé a setkání s takovými lidmi muselo být fakt dobrodružné. Jasné je že jsou tito lidé citlivý a vnímavý k sobě i ke svému okolí. Bylo to zajímavé nechat nás nakouknout do takových životů.

08.04.2019 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Krásné, poetické a smutné. Myslím, že tyto slova vystihují útlou knížku o lásce ve válce.

09.03.2019 4 z 5

Pražská zima Pražská zima Madeleine Albright

Původní důvod přečíst si někdy v budoucnu tuto knihu se otočila se Čtenářskou výzvou. Jsem nadšená že paní Albrightová sepsala podrobné události jen málo roků, které zamávali s naší zemí. Celé dílo je skvěle tím, že jsou zde myšlenky, jak by to bylo, kdyby...a současně příspěvky osobní přímo paní Albrightové. Knížka je protknuta fakty našich dějin a četla se skvěle.

08.10.2023 5 z 5

Je fajn si přečíst o praxi. Jakékoliv. Kde tím nejdůležitějším je štěstí, zdraví a láska dítěte. Já děkuji, že někdo tuto svou praxi sdílí. Vždyť sdílením se člověk učí.

10.09.2023 5 z 5

Černobylské dívky Černobylské dívky Anne Blankman

Na doporučení mé 14 leté dcery jsem si knížku přečetla a nečekala tak silný zážitek jaký tato knížka dává. Skvělý příběh a silné témata, která všechny vyprávějí děti. Není to nic dětinského, naopak, velmi důležitá informace vychází z každého příběhu. Doporučuji ke čtení nejen dospělým, ale hlavně těm skorodospělým. V současné době stále aktuální spojlery se současným děním ve světě.

14.03.2023 5 z 5

Spratek Spratek Torey L. Hayden (p)

Jako lektor a průvodce ve školičce je toto pro mě knížka plná naděje, smutku a porozumění. Dívám se na celý problém přesně jako Torey, snažím se porozumět a moc se nořím do problému. Díky za takovou knížku.

20.11.2022 5 z 5

Milada Horáková Milada Horáková Zdeněk Ležák

Skvěle ucelená kniha s informacemi nejen o pani Horákové. Velmi se mi líbilo propojeni komiksu a psaneho slova a na konci knihy popisy vsech jednotlivych osob. Je dobře si tento proces stále připomínat. Pro nás i pro mladší generace. Ta neuvěřitelná statečnost!

30.07.2022 5 z 5

Nebe nad Jemenem Nebe nad Jemenem Tomáš Šebek

Děkuji, že jsem si mohla počíst o něčem co je tak opravdové, ze života, týká se nás to a ještě to je psané tak přirozeně. Bez nějakých kliček a obcházení. Prostě jen tak, jak se léčí lidé jinde než u nás, se všemi vymoženostmi západního světa. Klaním se před Lékaři bez hranic.

24.11.2021 5 z 5

Northangerské opatství Northangerské opatství Jane Austen

Jsem romantik a když mohu číst knížku o lásce z anglie 19.století je to potěšení. Mám ráda současnou literaturu, ale nepohrdnu knížkami jako jsou ty od Jane Austenové. Líbí se mi jazyk, úcta i trápení té doby. Moc jsem si knížku užila.

09.07.2021 5 z 5

Mezi světy Mezi světy Lucie Výborná

Och, ach, wau. Krásné, děkuji za takové nahlédnutí do soukromý a do světa, který si neumím ani představit. Je to pro mě neskutečně vzdálený svět. Hory miluju a ve výborném popisu Lucky se mi z výšky třásli kolena. Na druhou stranu mého obdivu - nedokázala bych takto opouštět svoji rodinu. Jsem kvočna, která kolem sebe chce mít své nejbližší a to právě hlavně ve chvílích pocitů štěstí, nadšení a nekonečnosti, tak to Lucka popisuje... Má můj obdiv a kniha byla vstoupenim do jiné dimenze, jiného světa, do Lucie...

01.05.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Nešlo se odpoutat. Další pokračování osudu lidiček, které prožívají štěstí i zoufalství, radost i strach v severovýchodních Čechách (Polsku, Německu...). Velmi krásné dílo paní Lednicke. Děkuji za její práci na takové knize, která mi přesně, jak píše v závěru, otevřela úplně jiný pohled na lidi z Ostravska a Karviné. Skvělá kniha a jen doporučuji.

19.02.2021 5 z 5

Nikdy nevystoupat na vrchol Nikdy nevystoupat na vrchol Paolo Cognetti

Ach. Chtela jsem dát ještě méně hodnocení, protože mě rozmlsaly knihy Paola předešlé, ale závěr knihy na mě zase zapůsobil, tak jak kniha má. Vcitění se do momentu tady a teď, do pocitů a situací spojených s cestou do vysokých hor. Děkuji opět za tolik prožitku, které během čtení mám.

22.11.2020 5 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Příběh zasazený do doby kdy k moci nastoupila moc komunismu. Trápení obyčejných lidí i těch co něco znamenali. Velmi se mi líbil popis té doby, situací a postoj lidí.

05.08.2020 4 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Moc mě mrzí, že jsem neměla tolik času, aby jsme tuto knihu četla uceleněji a ne po kouskach, jak byl čas. Kniha je to totiž nádherná. Nese v sobě spoustu věcí k zamyšlení i hledání fantazie nebo snad skutečností, které můžeme ovlivnit, změnit. Doporučuji všem. Dospělým proto, že se lehce dá srovnávat a přirovnávat. Dětem pro jejich čistotu a představivost s kterou si v této ķnize mohou pohrát.

12.05.2020 5 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Skvěle psaná kniha. Nešlo se odpoutat. Kniha má dobře řešené časové dění a tedy člověk nemusí přemýšlet, kde se právě nachází. Příběh a téma je velmi neobvyklé, velmi mě to zaujalo.

21.02.2020 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Perfektně napsané. Skvělé téma a Sisi, hlavní postava dokonale popsané psychické stavy od dítěte až po dospělou slečnu. Paní spisovatelka hezky vykresluje prostředí i osoby a přiznávám, že plíseň jsem vážně cítila...

02.01.2020 5 z 5

Naschválníčci Naschválníčci František Nepil

Tak milé čtení. Vrátí to člověka do dětských let, kdy na přesně takový tábor jezdil. Četla jsem to se synem, který je také skaut, tak se nám lehce chápalo a bavilo nás to.

18.08.2019 5 z 5

Chceš-li rozesmát pánaboha Chceš-li rozesmát pánaboha Michael Třeštík

Proč někdo chce psát o svých předcích? Ze začátku knížky jsem si říkala, tak takhle bych to uměla také. Ale s dalším čtením a hlavně popisem života maminky, jsem cítila z pana Třeštíka velkou úctu ke své rodině. Moc mě kniha dojala a děkuji, že jsem mohla nahlédnout do životů Třeštíků. Velmi milá kniha.

08.08.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Krásné, dojemné a také napínavé. Text paní Mornštajnové a styl jakým píše je tak moc dobře čitelný, je český a její příběhy mě vždy zcela pohltí. Nebylo tomu jinak ani u této knihy. Nelze srovnávat s knihou Hana, toto je další skvělý příběh.

14.05.2019 5 z 5