Nikdy nevystoupat na vrchol

Co znamená vydat se do hor a nikdy nevystoupat na vrchol? Ve své nejnovější knize Paolo Cognetti vypráví o cestě jako touze po sebepoznání, o kroužení kolem smyslu vlastní pouti, o úniku i návratu, o snaze nechat se fyzicky prostoupit krajinou. Literárně pojatý cestovní deník Nikdy nevystoupat na vrchol zachycuje jeho zážitky z expedice do nepálského Dolpa, na niž se vydal koncem roku 2017 jako čtyřicátník, který se musí vyrovnat se skutečností, že definitivně překročil hřeben mládí a zpátky nevede žádná stezka....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415798/big_nikdy-nevystoupat-na-vrchol-ro7-415798.jpg 3.874

Vydáno: , Odeon

Senza mai arrivare in cima, 2017

Kniha Nikdy nevystoupat na vrchol

Jirikk
22.02.2021

Příjemná, smysluplná četba přesně to co jsem čekal od Cognetiho.. Poučná a plná zamyšlení.
Knížce asi jen lze vytknout že nebyla doplněna fotkami.. Škoda

TheCiko5
16.02.2021

Velké množství citací a odkazů na mistra Mathiesenna. Přijde mi, že na úkor názoru Cognettiho. Deník? Povídka? Novela? Román? Netuším. Rozumím, někdy stačí se trochu zasnít a zapnout představivost (a napsat "něco"), ale někdy je třeba tomu dát poněkud jasnější kontury a formu (a napsat knížku).

Easenka
19.01.2021

Příběh Paola Cognettiho jenž inspiruje k hledání vlastní cesty v Himálaji. Kniha nás provází jeho cestou, myšlenkami, zážitky i pocity. Kniha je obohacena o kresby autora z této dobrodružné cesty.

Gabi13
22.11.2020

Ach. Chtela jsem dát ještě méně hodnocení, protože mě rozmlsaly knihy Paola předešlé, ale závěr knihy na mě zase zapůsobil, tak jak kniha má. Vcitění se do momentu tady a teď, do pocitů a situací spojených s cestou do vysokých hor. Děkuji opět za tolik prožitku, které během čtení mám.

Katela
17.11.2020

Utlá knížka, kterou bych si klidně vzala s sebou do hor místo Sněžného levharta.

ibs
11.09.2020

Take obycajne vyrozpravanie sa, oproti prvym dvom “horskym” kniham - vcelku sklamanie.

MakiMel
16.06.2020

Pokud se chcete zpomalit a nadechnout, tak je to ta skvělá knížka. Už jen když jsem ji otevřela, měla jsem pocit, že medituji, až mi bylo líto, že už končí. Je o putování sama k sobě, ale ne v tom moderním duchu, kdy se cestovatel změní úplně o 180 stupňů, spíš o uvědomění si některých drobností, o doplnění mozaiky života, o naťuknutí některých problémů Tibetu apod. Rozhodně stojí za přečtení.

Jizi
11.05.2020

Krásná jednohubka z jedné cesty, kterou ale spolknete dřív, než si pořádně uvědomíte, jak chutná a další už bohužel není. Je nám líto.
Je to vyprávění o himálajském treku, o přátelství, o boji s vlastním těle a jeho slabostmi, o lidech (a zvířatech), které na takové cestě potkáte, trochu o tradicích, trochu o životě tam nahoře, tam daleko...
Óm mani padme húm

(Je mě trochu cynicky po přečtení doslovu napadlo, jestli útlá knížka nevznikla jen proto, že se autor rozhodl krapet vytěžit slávu, které se mu konečně dostalo, protože budovat z ničeho zero waste penzion uprostřed Alp je určitě dost drahá sranda...)