Fzuzik Fzuzik komentáře u knih

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Do čtení jsem se musela velmi nutit.
Celkový dojem je, že se jedná o slátanou romantiku s naprosto nereálným dějem.
Už teď se děsím, že mám doma kompletní sérii a musím ji dočíst.

10.05.2022 2 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Opět velmi povedené dílo, pro změnu je pachatel známý i hned od začátku a pobíráme se jeho myslí.
Trochu mě zarazila podobnost děje, u první oběti, s jedním známým filmem, který je známý asi každému.

30.03.2022 3 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Pobyt v Paříž,i měl pro mě bohužel málo čtivý momentů a do čtení jsem se musela nutit. Po návratu do Skotska, měl děj trochu více spád. Teď si dám trochu jiný žánr a až si odpočinu od dobrodružství Claire a Jamieho, pustím se do dalšího dílu.

21.03.2022 3 z 5

Jak vyléčit zlomené srdce Jak vyléčit zlomené srdce Anna Bell

Příjemné čtení na večery. Nejde o typicky červenou knihovnu a o to víc mě čtení bavilo. :)

09.02.2022 3 z 5

999: Neobyčajné ženy z prvého židovského transportu zo Slovenska do Osvienčimu 999: Neobyčajné ženy z prvého židovského transportu zo Slovenska do Osvienčimu Heather Dune Macadam

Velmi emotivní kniha.
Je k neuvěření, jaká zvěrstva dokáží lidé sobě navzájem způsobit.
Přestože víme, že holokaust byl, je třeba neustále mít na paměti, že i když čas plyne, není to tak dávno.

Několikrát jsem musela zamáčknout slzu a žasnout nad neuvěřitelnou vnitřní silou všech žen, které toto zažily.

25.01.2022 3 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Na knihu jsem narazila po shlédnutí první série seriálu.
Moc se mi líbilo jak knižní, tak seriálové zpracování a už se těším na druhý díl. :)

09.01.2022 4 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Tento díl byl lepší než první, ale ztrácela jsem se ve všech jménech.

25.12.2021 3 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Začátek byl velmi slibný, jak se děj posouval, bylo to čím dál více přitažené za vlasy. Za mě bohužel zklamání.

19.12.2021 3 z 5

Člověk si musí chvíli zvyknout na styl psaní. Přeci jen nejde psát o 5ti měsících na trailu romanovým stylem. :)
Ale když se přes to překlenete a naladíte se na stejnou vlnu jako Lucka, tak si to začnete užívat.
Velký obdiv všem, kdo se do takového dobrodružství pustí! :)

09.12.2021 3 z 5

Ďáblova dcera Ďáblova dcera Lisa Kleypas

Tento díl naprosto předčil veškerá očekávání! Od čtení jsem se nemohla odtrhnout a jen mě mrzí, že nebyla alespoň o 100 stran delší. :)
Dle mého osobního vkusu je to nejlepší díl z celé série.

26.11.2021 5 z 5

Setkání s cizincem Setkání s cizincem Lisa Kleypas

Oproti třetímu dílu, jsem byla nadšená. Děj měl spád, byl zajímavý a velmi čtivý. Ocenila jsem méně milostných scén a více dějové linky. Postava Westa mě bavila a už se těším na další díl, kde dostane více prostoru.

20.11.2021 4 z 5

Ďábel na jaře Ďábel na jaře Lisa Kleypas

Bohužel pro mě zatím nejslabší děj.
Postavu Pandory jsem měla ráda pro její nekonvenční chování. V předchozích dílech se autorka zaměřila na zajímavý děj, zde mi přišlo vše osekané.

03.11.2021 3 z 5

Svatba s Winterbornem Svatba s Winterbornem Lisa Kleypas

Opět skvělé čtení. :) Těším se na další díl.
Je zajímavé, jak je tato série od autorky mnohem lepší než samostatně psané knihy.

29.09.2021 4 z 5

Ta druhá Ta druhá Michelle Frances

Neustále jsem čekala kdy přijde nějaká zajímavá zápletka. A pořád nic... Je to škoda, potenciál by v námětu byl, ale za mě se nepodařilo ho využít.

05.09.2021 2 z 5

Netěhotná Netěhotná Jenni Hendriks

Úsměvné čtení. Přečteno přes víkend, chtěla jsem vědět jak to dopadne. :)
Kevinova postava byla děsivá, takového týpka bych nechtěla potkat. :)

25.08.2021 3 z 5

Má sestra a další lháři Má sestra a další lháři Ruth Dugdall

Ze začátku mi trvalo než jsem se začetla do děje. Ale když už se podařilo, bylo to vcelku dobré čtení. :) Místy byl děj více dramatický než bylo třeba a jinde, kde by bylo dobré přidat se děj jen mihl, ale i tak jsem dočetla a nemůžu říct, že by to byl propadák.

14.08.2021 4 z 5

Vysněná kavárna na zámku Vysněná kavárna na zámku Caroline Roberts

Nenáročná četba, celkově jsem se dobře bavila, jen bych klidně přidala více dějových linek z kavárny a jejího provozu.

26.06.2021 3 z 5

Cizinec na pláži Cizinec na pláži Michele Campbell

Zaujala mě rozpolcenost hlavních postav. Komu jen věřit, kdo je lhář?
Závěr mě malinko zklamal, klidně bych více rozvedla kdo je tím skvělým lhářem. :)

02.06.2021 4 z 5

Zrozena k smrti Zrozena k smrti Lisa Jackson

(SPOILER) S hodnocením jsem trochu na vážkách. Ze začátku mi myšlenka s podobnými ženami přišla zajímavá, ale jak jich přibývalo, stala se z děje trochu sci-fi.
Přeci jen i když byla jedna z postav dárcem spermatu, působí velmi nereálně, že by byl schopen zplodit vesměs jen ženské pokolení.

25.05.2021 3 z 5

Život v Paříži, můj splněný sen Život v Paříži, můj splněný sen Lisa Anselmo

Nejsem fanouškem stylu, kdy je kniha zasazena do popisu s minimem přímé řeči. A přesně v tomto nudném popisu je psaná celá kniha.
Nadějné téma totálně vyšlo naprázdno. Popis ulic a lokalit, bez hlubšího zaměření na děj.
Život ve dvou státech, způsobem, jaký prožívá autorka působí až nereálně.

03.05.2021 2 z 5