Jak vyléčit zlomené srdce

Od chvíle, kdy se Joseph rozešel s Abi se slovy, že se k sobě nehodí, samým žalem téměř nevylezla z postele. Pak ovšem na svém prahu našla krabici s věcmi, které si u něj zapomněla. Nějakým omylem se v ní ocitl i Josephův seznam deseti věcí, které by chtěl ještě stihnout, než mu bude čtyřicet. Abi se hned chopila příležitosti seslané osudem: Je snad lepší způsob, jak mu dokázat, že se k sobě oni dva hodí, než splnit vše, co si předsevzal? Ano, plán má pár úskalí, Abi nikdy nebyla žádný sportovec, a navíc se hrozně bojí výšek, takže absolvovat túru na kole kolem ostrova Wight, zvládnout windsurfing nebo slanit nejvyšší budovu ve městě, to může být problém. Pokud chce zvládnout celý seznam, musí zatnout zuby, posbírat všechnu odvahu a požádat o pomoc přátele. S každým dalším splněným úkolem léčí své zlomené srdce a získává ztracené sebevědomí. Podaří se jí ale získat svou životní lásku?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345989/jak-vylecit-zlomene-srdce-BpI-345989.jpg 4.175

Vydáno: , Motto

The Bucket List to Mend a Broken Heart, 2016

Kniha Jak vyléčit zlomené srdce

Raislin

Taková milá oddechovka. Vykouzlí úsměv na tváři. Ideální na čtení u bazénu se sklenkou Aperolu.

red_marionette

Takový příběh se čte sám. Proměna hrdinky je postupná a uvěřitelná. Snad u nás vyjdou i jiné knihy autorky.

Annkag

Příjemné a skvěle naladěné....
Za mňa milá oddechovka se sympatickou hrdinkou....skvělým posláním že se třeba dívat dopředu a hledat nové cesty k sebepoznání.

Janík511

Vtipná a pozitivně naladělá oddechová četba. Abi mi byla sympatická, svou pílí překonat nemožné i slaňovat věžák. Nakonec přece také našla lásku s příchutí cyklistiky. Takže ano, tohle já můžu. Ocenila bych vydání dalších knih autorky.

Margaritta1987

Knížka mě bavila, někdy jsem mela chuť s Abi zatřepat, ať se konečně probere, ale hrozne se mi líbilo, že vycházela z autorčiny osobní zkušenosti. Škoda, že v češtině nevyšly i ostatní knihy Anny Bell, určitě bych si je přečetla

TessDragon

Knihu jsem měla v knihovničce už nějaký ten pátek ( či rok (O.o) ), ale samozřejmě, kdy by byla nejvhodnější doba na čtení než-li po rozchodu ?
Nesmím zapomenout roztomilou obálku, která mě na první pohled upoutala a samozřejmě i název samotné knihy. Od knihy jsem moc nečekala, za což jsem ve výsledku ráda, protože se mi moc líbila. Počínaje tím, že je založená na skutečné události. Postavy jsem si vcelku oblíbila, Abi, hmm, vůbec bych netvrdila, že máme hodně společného, což mě jen umocnilo v žití se do příběhu.
Je zřejmé že se mi kniha líbila o to více, protože jsem prožívala něco podobného co Abi. Seznam, kterému chtěla být Josephovi blíž, ji nakonec odvál tím správným i když pro ni nečekaným směrem. Díky této knize jsem si uvědomila spoustu věcí a tak nějak mi i pomohla svým vlastním způsobem, za což jsem vděčná. :)
Vlastní seznam na konci byl třešničkou na dortu.
Jedinou výtku bych měla k nalezení dost gramatických chyb, kterých jsem si všimla a to na to ani nejsem nějak zvlášť vysazená.

Nakonec malý úryvek z knihy :
„Musela jsem myslet na Sian, které někdo ublížil podobným způsobem, a taky na svůj trapný rozchod s Josephem. Přemýšlela jsem, proč tu hru na lásku zkoušíme znovu a znovu, i když víme, že zlomené srdce dokáže člověka poznamenat na celý život.“

Boo

Oddechovka, nic extra, ale v době zlomeného srdce sedla :)

Kudík

Rovnou skočím na konec knihy, a to k poděkování od autorky, kde jsem byla příjemně překvapená, že čerpala z vlastní zkušenosti. Původně jsem předpokládala, že to je prostě romantická fikce. Oceňuji i návod na vlastní seznam. :)
Abi mi přišla lehce naivní, ale přesto správně trhlá, i když plnit seznam snů svého ex, mi přišlo trošku moc. Byly sice okamžiky, kdy bych s ní chtěla trošku zatřepat, aby se probrala, ale bavila jsem se. Některé scény byly opravdu vtipné a závěr očekávaný. Líbil se mi vyobrazený okruh přátel, a to že s jejich pomocí zvládla svůj strach.