Fzuzik Fzuzik komentáře u knih

Dcery Lamače kostí Dcery Lamače kostí Ted Dekker

Kniha byla poutavá, ale místy zbytečně zdlouhavá. Příjemná detektivka na večery. :)
Trochu mě naštval konec, který zůstal neuzavřený a díky tomu, že jsem četla navazující díl již dříve, tak tuším jak to bude pokračovat. :)

13.08.2016 3 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Prvotina, kterou jsem měla možnost od autorky číst mě nenechala klidnou a přečetla jsem ji jedním dechem.
S radostí se k její tvorbě vracím.

24.07.2016

Mlčící dívka Mlčící dívka Tess Gerritsen

Na autorku jsem narazila už před lety a její tvorba mě velice zaujala.
Musím říct, že ovlivněna nyní přehrávaným seriálem v TV jsem byla ovlivněna přidělením charakterových vlastností hlavních hrdinek.
Když jsem se od tohoto odpoutala, jako vždy mě autorka knihou zaujala.
Přestože tento kousek nepovažuji za nejpovedenější, s radostí si přečtu další z řady až vyjde. :)

24.07.2016 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

No co k tomu říct.... Nejsem příznivcem zfilmovaných bestsellerů a jejich masové četby.
I když jsem tušila o čem filmová verze přibližně je, neměla jsem moc chuť se do četby pouštět.
Na úvod jsem si přečetla pár recenzí, jestli si ke knize vůbec sednout a otevřít ji. Na základě přečtených recenzí se mi nechtělo, ale neměla jsem zrovna co číst.
Výsledkem toho bylo, že jsem to přečetla velmi rychle. Bohužel se setkávám jen s lidmi, kteří svůj boj buďto vzdali, nebo neměli ani možnost ho začít. Proto si myslím, že věk nehraje žádnou roli, ať už je někomu 16 nebo 70 každý má touhu dohnat co nestihl a žít naplno. Měla jsem možnost uvažovat nad jejich osudem chvíli jinak než pouhé "čekatele," jak se s nimi setkávám.
Rozhodně stojí za přečtení!

09.07.2016 4 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Njedříve jsem měla možnost vidět filnové zpracování, přiznávám, že jsem ho viděla několikrát a mnohé si z toho vzala.... Knižní vydání bylo trochu zklamání, ale určitě velice inspirativní. Část Itálie byla po mě asi nejzajímavější společně s odhodláním započít změnu.
Doporučuji! :)

03.04.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha mi byla doporučena, jinak bych s k ní asi nedostala. Děj byl poněkud zdlouhavý, chvílemi jsem měla Rachel a jejích alko-výstřelků plné zuby. Chvílemi jsem se ztrácela v ději, kdo kde s kým.... :D Děj začínal nabírat na obrátkách hlavně ke konci, kdy mi vynaradil ty chvíle bezduchého děje. Za mě doporučuji, ale na plný počet hvězd to není. :)

28.03.2016 4 z 5

Se(x)znam Se(x)znam Joanna Bolouri

Knížka se ke mě dostala na doporučení. Příjde mi to jako spojení Bridget Jonesové a Nymfomanky. :D Chvílemi čtivé a vtipné, místy nudné a naprosto nezáživné vyčíslení sexuálních praktik. Jako oddychové čtení dostačující, ale neočekávejte zápletku na jejímž konci budete zírat s otevřenou pusou. :)

29.02.2016 2 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Naprosto neočekávaný závěr!!
Celou dobu jsem byla napjatá, ale po jedné jediné větě jsem musela knihu dočíst jedním dechem.

16.02.2016 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Jakožto nadšenec geocachingu, jsem si užívala každý řádek!! :)
Do poslední chvíle příběh zahalený tajemstvím.

04.03.2015 5 z 5

Odraz minulosti Odraz minulosti Miroslava Fáčková

Přesně tak, jak autorka slibuje na zadní staně přebalu, budete se smát, plakat, bude se vám tajit dech!
Povídky svým dějem naprosto vtáhnou do dění a nedají možnost nechat se rozptýlit rušivými elementy ať už ve školní lavici, mhd nebo jinde, kde jsem četla, protože jsem se nedokázala odpoutat :)

23.11.2014 5 z 5

Zatoulané sedmikrásky Zatoulané sedmikrásky Miroslava Fáčková

Jsem velice ráda, že jsem mohla stát při zrodu něčího snu a podílet se na jeho realizaci!! :)
Věřím, že nebude poslední, čeho se dočkáme!

05.11.2014 5 z 5