Fzuzik Fzuzik komentáře u knih

Rozený svůdce Rozený svůdce Susan Elizabeth Phillips

Do čtení jsem se pustila s nadšením, po předchozí dobré zkušenosti s autorčinou tvorbou. Začátek začal slibně a vtipně, ovšem jak děj pokračoval, kniha se měnila v nezáživné čtení. S velkým sebezapřením jsem dočetla a jsem ráda, že už nemusím v četbě pokračovat.

09.06.2020 1 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Po pravdě, jsem se bála začít knihu vůbec číst, po všech těch nespokojených recenzích.
Netušila jsem co očekávat a když jsem navíc zjistila, že se jedná o naprosto jiný žánr, než normálně čtu, polilo mě trochu horko.
Dala jsem tomu šanci, přeci se nenechám zlomit knihou, kterou budu mít v knihovně a nikdy si ji nepřečtu.
Musím říct, že když jsem se odprostila od takového toho předběžného pocitu, že to bude stát "za prd", zvládla jsem se začíst a svým způsobem jsem i chtěla vědět, co bude následovat.
Dost mě mátlo použití přezdívek a jmen účastníků, nedokázala jsem si je spojit.
Samotný závěr, který končí dost otevřeně, mi ani nevadí. Celá kniha je pro mě napsána dost ve stylu "použij svou fantazii", takže jsem neměla problém ji použít i na závěru.
Není to něco, co bych si přečetla znovu, ale ani bych to nenazvala naprostým brakem. :)

28.05.2020 3 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Za mě osobně zatím nejslabší autorovo dílo.
Ale i tak se těším na další. :)

21.05.2020 3 z 5

Služebná z hostince Služebná z hostince Dilly Court

Velmi odpočinkové čtení. Nepatří mezi ty co bych si přečetla znovu, ale svým způsobem byl děj pěkný. Když jsem se konečně dokázala začíst, byla jsem zvědavá jak to dopadne. Postava Lottie působí trochu až nadlidsky, kdy vše zvládá a pro všechny se rozdá. Ale hádám, že to patří k době do jaké je děj zasazen.

11.05.2020 3 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Líbí se mi styl jakým autor píše. I když už se jedná o třetí knihu v pořadí, nenudím se a nemám dojem "vykrádání" dějů z předchozích knih.
Mám ráda, že není hned od začátku jasné kdo je pachatelem a k rozuzlení dojde až na úplném konci. :)

30.04.2020 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Konečně série co má "koule" ;). Od začátku do konce napínavé, těším se na další pokračování dobrodružství Garcii a Huntera.
Líbí se mi, že není hned od začátku jasné, kdo ve pachatelem a i když se v příběhu objeví, nepůsobí vůbec podezřele.

18.04.2020 4 z 5

Mezi náma holkama Mezi náma holkama Lindsey Kelk

Jak jsem byla nesmírně zklamaná po prvním díle, tak druhý a poslední byly opět to co jsem od autorky očekávala po přečtení série Zbožňuju. :)
Skvělé odpočinkové čtení, které pobaví a udrží v příjemném napětí až do konce. :)

12.04.2020 4 z 5

Co ta holka chce? Co ta holka chce? Lindsey Kelk

Mnohem lepší než první díl odehrávající se na Hawaii. :)
Už se těším na závěrečné čtení, kdy se vše rozlouskne. ;)

08.04.2020 4 z 5

Hra s nevěrou Hra s nevěrou James Siegel

Zajímavý příběh s příjemným zvratem na konci. :)

24.03.2020 4 z 5

Zbožňuju navždycky Zbožňuju navždycky Lindsey Kelk

Jako vždy skvělá oddechovka! Užívala jsem si každou dostupnou knihu s Angelou a těšila se na další její osud.
Tento díl považuji za nejvíce "dospělý a vyzrálý", ale stále neztratil svůj humor. :)

21.03.2020 4 z 5

Vždycky je to manžel Vždycky je to manžel Michele Campbell

Možná, kdyby se vleklý děj trochu okleštil, měl by příběh větší spád. Řekla bych, že "magická schopnost" uhranout každého, kterou je obdařena jedna z postav, je trochu přitažená za vlasy a zavání to kultem. :D
Celkově mi ve druhé části vadilo propojení každého s každým, kdy vznikali až nepřirozené vztahy.
Ze začátku bylo obtížné orientovat v osudech třech hlavních hrdinek, ale to si sedlo v průběhu.
Za mě průměrná kniha, která mě nijak výrazně neuchvátila.

18.03.2020 3 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Oceňuji zakomponování černého humoru. :)

11.03.2020 3 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Neměla jsem od knihy velké očekávání, přesto, že mi byla doporučena. Doma mi první díl ležel opravdu dlouho... Při výběru knihy na dovolenou "u které mi nebude vadit, když se ztratí, nebo zničí", jsem sáhla po téhle a byla jsem velice mile překvapena.
S chutí se pustím do zbytku , který na mě čeká doma.

08.03.2020 4 z 5

O jedné holce O jedné holce Lindsey Kelk

Do čtení jsem se pustila s velkým očekáváním, po předchozí knihách od autorky v sérii "zbožňuju". Začátek byl vcelku slibný, ovšem jak jsem se postupně dostávala do děje, nadšení opadávalo. Netuším o co se autorka pokoušela, pravděpodobně o odproštění se od předchozí úspěšné série, ovšem za mě zcela neúspěšně. Děj se značně podobá jiné autorčině sérii. Za mě bohužel zklamání. Ani peprný slovník nepřidá na dojmu...

04.03.2020 2 z 5

Navždy po francouzsku Navždy po francouzsku Fiona Valpy

Za mě nejlepší kniha od autorky. Opět stejný scénář, kdy se Angličanka ocitne v nesnázích a Francouzský gentleman ji ukáže nový směr v životě.
Kniha díky více osudům měla spád a četla se dobře.

24.02.2020 3 z 5

Vánoce po francouzsku Vánoce po francouzsku Fiona Valpy

Jedná vše už o druhou knihu od autorky, kterou jsem měla možnost číst. Přes vcelku slibný úryvek na obálce, za mě propadák.
Styl psaní působí až nepřirozeně. Netuším, zda je to způsobeno překladem originálu, nebo pověstnou škrobeností britské národnosti.
Slova jsou kostnatá, bez nějakých emocí, suchá. Pro mě se jedná o uhlazený styl psaní, který se snaží působit vznešeně.
Ledabyle vložená francouzská slova působí spíše rušivě.
A popravdě, nedokážu si představit takové nadšení Francouzů z toho, že jejich malebné vesnice skupují a obsazují pro letní "sídla" cizinci. :D

21.02.2020 2 z 5

Hřbitov pátera Hansena Hřbitov pátera Hansena Ted Dekker

Není třeba v knize dokola opakovat výšku a váhu jedné z hlavních postav. :-D

16.02.2020 3 z 5

Týden pohádek Boženy Němcové 1 Týden pohádek Boženy Němcové 1 Božena Němcová

Jako dítě jsem tu knížku měla moc ráda! :)

Zuzanka a její pes Zuzanka a její pes Anne Lansmanne

Jak já ji milovala jako dítě. :)

Zuzanka a malý host Zuzanka a malý host Brigitte Yerna

Jako dítě jsem ji milovala! Dodnes jí mám společně s dalšími dvěmi doma. :)
Dodnes si pamatuji, jak jsem ji dostala k Vánocům pod stromeček a byla to moje první přečtená knížka v životě.